Ošetřování, ochrana meruněk



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 63.220 (?)
1.12.2013 14:19

Moderné servery dnes vedia predpovedať dosť slušne presne príchod prímrazku v čase rozkvitania marhúľ, takže keď stihnete aplikovať protimrazový postrek v 1-2dňovom predstihu, malo by to stačiť. Prípravky s obsahom bóru sa dajú aplikovať aj skôr- formou zálievky ku koreňom tak, aby sa dostali do vodivých pletív. Ochranný účinnok trvá rádovo týždne. V čase príchodu mrazu do kvetu sa dá veľa zachrániť aj rosením jemne rozptýlenej vody priamo do kvitnúcej koruny. Mráz však nesmie byť moc silný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 2.73 (?), 25.5.2014 9:53

I já jsem měl zpočátku stejný problém, než jsem se naučil pasti do štol instalovat. Také jsém pasti vytahpval ze štol ucpané hlínou a sklapnuté.Trvalo mi to cca 3 týdny, než jsem zjistil, že je štolu v místě přerušení pro zavedení pasti prohloubit o cca 2 - 3 cm, mám na to z kuchyně jednu kovovou lžíci na poháry - má dlouhou ručku. Štolu lžící vyčistím od popadané hlíny a prohloubím v místě uložení pasti. Tím zajistím, že pokud hlodavec hrne před sebou hlínu, tak zasype prohlubeň pod pastí, nestihne hlínou vychýlit spouštěcí tyčinku vysící do pasti. Faktem je, že když je velké sucho - loni v létě - hlína se drolí a instalace pasti se provádí špatně. V návodu k pasti je také ale uvedeno, že se má kontrolovat sklapnutí denně. Letos už mám chycené 4 hryzce za dva týdny instalace dvou pastí. Takže inteligenčně jsou hlodavci u nás asi méně vybavení. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 29.11.2013 15:10

Lasice hranostaj, lasice kolčava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.129 (?), 29.11.2013 15:29

Kdyby tak chodily z blizkeho lesa i na krtky. :-(Nevadi mi hromadky krtincu po zahrade. Ale ze ty potvory komplet poddolovavaji mlade stromky.:-(Je to logicke - vysadbove jamy jsou plne zizal z kompostu.

Zda se mi, ze na J-TE-Ecka a broskvone to ma mirne neblahy vliv.

Zdravi Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 63.220 (?), 30.11.2013 22:13

U bio- minerálneho prípravku Cropaid s dosť bohatým zložením deklaruje výrobca ochranu proti mrazu až do mínus 7 st. Celzia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.128 (?), 1.12.2013 8:11

Podívejte se na toto video.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 1.12.2013 13:23

To je zajímavé, ale tak člověk hlavně musí odhadnout dobu, kdy májí být mrazíky, aby přípravek mohl aplikovat. A jak dlouho ta ochrana vydrží, asi moc dlouho ne co? Video bude asi zajímavé, ale bohužel anglicky tak dobře neumím  :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 63.220 (?), 1.12.2013 14:19

Moderné servery dnes vedia predpovedať dosť slušne presne príchod prímrazku v čase rozkvitania marhúľ, takže keď stihnete aplikovať protimrazový postrek v 1-2dňovom predstihu, malo by to stačiť. Prípravky s obsahom bóru sa dajú aplikovať aj skôr- formou zálievky ku koreňom tak, aby sa dostali do vodivých pletív. Ochranný účinnok trvá rádovo týždne. V čase príchodu mrazu do kvetu sa dá veľa zachrániť aj rosením jemne rozptýlenej vody priamo do kvitnúcej koruny. Mráz však nesmie byť moc silný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 1.12.2013 16:43

Tak s tím rošením to je zajímavé, bych právě řekl, že toto by ještě uškodilo, ale je to asi odzkoušená metoda, tak proč ne. :-) A přípravky s obsahem boru - můžete nějaké doporučit? Jo a ten přípravek se nedá sehnat, co jsem se díval. Nikde ho nemají. Jinak je ještě champion 250, ten by taky měl být proti mrazíkům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 63.220 (?), 1.12.2013 17:38

Najdostupnejšie preparáty obsahujúce bór sú bórax alebo kyselina boritá. Predvlani som uvádzal podrobnosti z histórie výskumu a praktickej aplikácie zlúčenín bóru. Treba zalistovať v histórii vlákien v sekcii Meruňky. Na sieti nájdete množstvo info ohľadne jarnej protimrazovej ochrany.

Takto som si počas mrazivej veľkonočnej noci z 8. na 9.4.2012 aplikáciou bóru a zamlžovaním vodou zachránil úrodu marhúľ.
Takto som si počas mrazivej veľkonočnej noci z 8. na 9.4.2012 aplikáciou bóru a zamlžovaním vodou zachránil úrodu marhúľ.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 2.12.2013 14:00

Tak jsem četl, že ta kys. boritá je lepší než borax. No a to mlžení vodou je fakt zajímavé. ale při větším počtu meruněk - myslím stromů, je asi neekonomické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika