Ochrana pred mrazom



host - 151.49 (?)
16.4.2024 21:49

Dobrý večer, mate nějakou zkušenost, nebo někdo z jiný z Vás? Nadhodil jste ten sud, mě to taky napadlo. Mam dva 100L, rozřežu je na pul (jsou zespodu stejně deravé) a dam vždy mezi stromy (asi tak 4 metry vysoké). Mam doma pomerně slušnou zasobu tvrdeho dřeva. Ale nerad bych dělal něco, co už někdo odzkoušel, a zjistil že to nema význam. Když ale funguji ty parafinové svíce, tak si říkam, že by tohle taky mohlo pomoct. A jednu noc klidně obětuji Je nutna ta tráva? Chápu, že chcete, at to fakt co nejvíce kouří.

Děkuji za názory

S pozdravem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Ogar2002 - (33) - 68.117 (?), 15.4.2024 10:56

Na Vsetínsku mi accuweather bohužel taky hlásí -1° a to na čtvrtek. Takže na Kordii která je od minulé středy v plném květu nic nebude a vlašský ořech dopadne pravděpodobně stejně. Tak snad to vydrží alespoň Durancie, jabloně a hrušeň Pařížanka. Vydržet by teoreticky mohla i višeň Morela pozdní u které je uvedena "vysoká odolnost proti mrazu v době květu" ale zatím ji moc nevěřím, protože mi za těch 5 let co ji mám kvetla v době kdy už mráz nehrozil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 9.142 (?), 15.4.2024 12:30

Ty teploty na věšteckých portálech jsou počítané pro výšku 2 m nad zemí. Dá se usoudit, že výš bude tepleji, níž chladněji. Podle toho se dá zvažovat míra škod. Mimoto mrazy "chodí" v jakýchsi pruzích, takže na jednom místě něco zmrzne na prach a o deset metrů vedle je vše ok. Prostě nezbývá než aby se každý zachoval podle svého. Někdo zapálí svíci, jiný se bude modlit, další jen trpně čekat. Počasí nezměníme ve volbách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
aldyk - (36) - 49.43 (?), 16.4.2024 11:59

I přes to letní počasí které teď zkončilo a vrátilo se k běžným dubnovým teplotám bylo jasné že nějaký ten mrazík určitě ještě přijde, vždyť do zmrzlých je ještě celý měsíc... Jižně od Brna je už bohužel kromě jabloní vše odkvetlé a plné plůdků, je nějaká šance aspoň něco zachránit? Rosení asi už velký smysl nemá, to pomůže na květy které snesou nižší teplotu ale na plody je to asi marné, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 16.4.2024 20:25
Rozdělejte oheň v kolečku nebo v sudu, když budete oheň dusit pomocí posekané trávy máte slušnou šanci, že se nějaké úrody dočkáte. Ale musíte počítat s tím, že ráno budete docela dosti zapáchat. Dá se věřit uvedené mrazuvzdornosti plůdků v naší známé tabulce? -1 cca 2-3 hodiny mi meruňka dala bez poškození, naopak -4 byla totálka. Marek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.3 (?), 16.4.2024 20:47
Fakt je někdo schopen šaškovat s ohněm pod stromem cely následující týden? Nedejbože má-li člověk stromů víc, jakože většina z nás má. Kdo to někdy provozoval, tak je mu jasné, že v této situaci to nemá valný smysl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 16.4.2024 22:01
Věřte že tací jsou. Stačí si jen přečíst starší příspěvky. Podle nejnovější předpovědi bude nejvíc kritická neděle a pondělí. Ale předpovědi se mění pomalu každou hodinou. Je také dost dobře možné, že mnozí přijdou o úrodu díky "několika hodinám". Jestli vám je ale všechno tak jasné, pak máte můj obdiv.😉 Marek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.49 (?), 16.4.2024 21:49

Dobrý večer, mate nějakou zkušenost, nebo někdo z jiný z Vás? Nadhodil jste ten sud, mě to taky napadlo. Mam dva 100L, rozřežu je na pul (jsou zespodu stejně deravé) a dam vždy mezi stromy (asi tak 4 metry vysoké). Mam doma pomerně slušnou zasobu tvrdeho dřeva. Ale nerad bych dělal něco, co už někdo odzkoušel, a zjistil že to nema význam. Když ale funguji ty parafinové svíce, tak si říkam, že by tohle taky mohlo pomoct. A jednu noc klidně obětuji Je nutna ta tráva? Chápu, že chcete, at to fakt co nejvíce kouří.

Děkuji za názory

S pozdravem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 16.4.2024 22:38
Já to dřív dělal. S kolečkem se dá manipulovat podle toho jak fouká vítr a sudy jak jste správně pochopil to chce alespoň dva. Ano tráva čoudí, ale také zpomaluje hoření, když ještě budete přidávat do ohně mokré dřevo pak si můžete dát klidně i šlofíka. Ekologové, sousedi a možná i místní rýpalové sice zapláčou ale nenechte si to znechutit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.49 (?), 16.4.2024 22:49

Děkuji za odpověd, na sousedy se mohu ve dvě ráno, Víte co :). Jedna se mi jen o švestky, ktere jsou pár dni po odkvětu a merunku, která ma asi centimetrové pludky, jabloně to ještě nestihly, takž předpokládam že -1, -2 by mohly dat, když to zítra ještě přejedu šampionem. Tady na severní moravě hlasí cca -1°C, tak pořad tak nějak doufám.

Ještě jednou díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.15 (?), 17.4.2024 7:49

Nepochopil jste. Už jsem to párkrát zkoušel, s nevalným úspěchem. Nevyvěštíte, kdy mráz přijde, a musel byste takto kmitat po celý týden kompletně celé noci. Když dáte "něco čadícího" pod strom, pak to většinu stromu nepokryje a neoteplí, většina vám stejně pomrzne. Když strom něčím obalíte, dolámete úplně vše. Když bude více čadících ohňů, neumanipulujete to. Nejspíš se vám i podaří ožehnout spodní větve. Navíc nejspíš nemáte tolik materiálu na několik nocí. Jednoduše - obrovská námaha, při které naděláte spoustu škod, pravděpodobně vám stejně většina omrzne. To vám neporovnatelně levněji vyjde koupit si těch pár kilo švestek v prodejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika