Nemocná meruňka



Stránky: 1,  2   
host - 36.11 (?) 
30.5.2013 9:01, zobrazeno: 12103x

Meruňka no name, cca 15 let, 400 m.n.m. krásně odkvetla, plno plodů, před květem a po dokvétání ošetřena Talentem. Před 14 dny najednou jedna celá boční větev cca 3 metry dlouhá zvadla, uřízla jsem ji a vypadalo vše v pořádku. Nyní najednou zvadla celá vrcholová větev i s plody cca 4 m, nevím jestli ji mám také uříznout a strom znehodnotit. Nevím o co se jedná - monilioza nebo nějaká mrtvice nebo něco jiného? Prosím poraďte, nemám moc zkušeností. Dík

Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 30.5.2013 10:08

Zkuste nafotit a poslat sem do fóra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.11 (?), 3.6.2013 10:58

Bohužel se mi za celý víkend nepodařilo nějaké slušné foto, neustále prší.Co jsem si ale prostudovala na internetu bude to 100% mrtvice. Bohužel máme také vysokou spodní vodu což je další mínus pro meruňky.Pomalu se s ní loučím, byla to dobrá meruňka, měla vždy spoustu plodů i když jiné v okolí zmrzly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 3.6.2013 13:47

Zatím uřízněte jen to zvadlé, zbytek ještě může nějaký rok plodit. Mě takhle zůstaly na meruňce asi dva roky dvě větve a střed, než odešly také.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.88 (?), 30.5.2013 10:16

možná dostala mrtvici (dle popisu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 6.6.2013 21:43

Co si myslíte o naší nemocné Velkopavlovické? Loni zasazená, na jaře jí přítel ostříhal a natřel (přes moje varování angry!!) kmen Chemstopem Ecofix... od té doby nevyrostl snad ani lístek. Je "po ní"?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.6.2013 22:49

Chemstop nejspíš za nic nemůže. Soudím, že nebylo ideální vysazení - možná zaschlé či polámané kořeny, určitě vynechaný opěrný kůl, nesprávné ostříhání - příliš dlouhý ponechaný terminál. Ale stromek by to měl přežít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 7.6.2013 14:12

Děkuji za odpověd wink a dá se jí nějak pomoct nebo jí nechat jestli si poradí sama?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 7.6.2013 10:20

Ona si v tuto chvíli přebírá v hlavě kolik má sil, kde a jak velká jsou poškození z přesazení-obrazně řečeno dělá inventůru,a mobilizuje síly.Pak se teprve uvidí, zda vydá více prostředků na opravy kořenového systému, nebo z přebytku bude budovat horní partie.Podle obrázku to vypadá že nadzemní partie je dost objemná-co do množství dřeva.Nevíme ani jak hodně jste ji při výsadbě zredukovala kořenový systém.Vždy je při výsadbě dobré, aby byl kořenový systém v rovnováze k množství nadzemní části.

Dále bych poradil "něco" udělat z horní useknutou špičkou.Nejlépe jeden z dobře prosperujících horních výhonů vyvázet k terminálu do svislé polohy,jako pokračování terminálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.239 (?), 8.9.2016 21:04
Ze dne na den merunce uschly listy poradte co stim
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika