Meruňky 2022



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
14.2.2022 18:55, zobrazeno: 37700x

Milostivě mírná zima je příčinou, že se květní pupeny choulostivých odrůd meruněk prozatím nevysypaly, nebo nezčernaly. Na moniliový úžeh jsem chtěl pro změnu letos opět použít Talent, ale kdo není předem připraven (informován), je později nemile překvapen (zákaz prodeje). Takže nám zbývá Signum, Prolectus a Magnicur Quick.  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 245.65 (?), 16.2.2022 7:14
Takovej pinkcot o pupeny sice nepřišel, ale dost možná přijde o květy. Pokud nepřijdou inverze mohl by letos začít rekordně brzy nakvétat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.2.2022 8:44

Pan katoo objevil Radkův sad. Na youtube má plno instruktážních videí. Zaujaly mě dvě. Jak Radek hovoří o nakoupených odrůdách meruněk v ovocné školce. A potom jak hovoří v polovině září před obsypaným stromem meruňky. Nevím, jestli je to Farbaly, nebo nějaká pozdnější, protože Radek si vzpomíná jen na to, že začíná písmenem F.

Proč mám rad meruňky i v září?

Jak si vybírám a připravují odrůdy ovocných stromků na pozdější výsadbu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.202 (?), 16.2.2022 12:23

Děkuji za tip pane Petře.

Ochutnat meruňky v září mě láká...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.2.2022 9:39

Instruktážních videí, jak pěstovat ovocné stromy je na YT víc než dost, tohle video před obsypanou zářiovou meruňkou mně připomíná videa ČZS z konce 90 let, kde takto představovali například některé odrůdy meruněk a broskvoní. Na tom druhém videu Radek nakoupil známé odrůdy v ovocné školce - Kongat, Anegat, Adrianu, Fardao, Farclo a Davidovu Ulu. Co se týče pána s Pinkcotem, tak je jasné, že absence silnějších mrazů po předchozím narašení, neznamená ještě konečný úspěch v meruňkové sezóně, ale je to první předpoklad. Pokud bude takové teplo jako nyní, meruňky pokvetou brzy, což je zase nevýhoda pro možné zmrznutí květů. Zrovna Pinkcot není odolný vůbec. Alespoň tady ne. V minulém roce mě v kvalitě plodů překvapila velmi příjemně Harlayne, první plody Tardicot, ale konečně i třeba San Castrese. Tyhle "středomořské" meruňky jako například Bebeco to budou dělat možná spíše výjimečně, než pravidelně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.2.2022 10:33

Únor není bílý a pole nám tudíž bohužel opět nesílí, ale mě by spíš zajímalo, jaký máte názor na odrůdy meruněk, které zakoupil Radek, a to Bora, Kongat, Anegat, Adrianu, Fardao, Farclo a Davidovu Ulu. Je třeba sázet a roubovat neruňky a psát sem o tom nějaké příspěvky, prosím vás pěkně. smiley Z těcho odrůd, co koupil Radek mám tři nové, z toho Fardao nevím, jestli bude pravé. Taky by mě zajímalo, jakou že to má Radek nafilmovanou meruňku na svém videu v půlce září. Bude to Farbaly, nebo Farbaly zraje dříve, jak psal Jirka ve vlákně meruňky 2021? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 212.47 (?), 21.2.2022 20:16

Farhial - plody z úvodnej úrody stromu fotené 11.10. 2021. Všetko minulý rok cca 2 týždne meškalo, marhuľky dozrievaly postupne od polovice septembra. Vyzerá to však do budúcnosti tak, že sa bude variť džem mixovaný s bezchybnou Presentou..      mino BA

Farhial
Farhial
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.2.2022 21:47

yes Ďakujem za informáciu. Budete sadiť alebo vrúbľovať nejaké ďalšie marhule?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 222.244 (?), 24.2.2022 18:12

Tsunami, Tomcot, Goldrich, Forum, Digat, Vanilla Cot, Farhial... čo sa týka marhúľ, stačí, už nesadím. Budem sa venovať detailnejšej ochrane, forme spracovania úrody, no a dúfať v dobrý ovocinársky rok... vy, pán Petr?      mino BA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 25.2.2022 12:55

Já doufám, že letos přežijeme. Taky doufám, že alespoň nějaké ovoce sklidíme a užijeme. Užívejme dne, páč nevíme dne, ni hodiny-my čekali jaro, zatím přišel mráz... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika