Merunka Radka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?) 
25.4.2010 19:49

Jen aby paní na Floře nechtěla prodat i svoji tchýni... Taky jsem koupil Pincot pro tzv. postupné nakvétání a ona mi jako jediná letos celá odkvetla za čtyři dny... Obchodníci si pak mnou ruce.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 27.4.2010 8:35

Každá meruňka (pokud po sklizni nezakrátíte letorosty) nakvétá postupně. Je to oblíbený trik prodejců a někdy i školkařů. Ještě jsem nezažil u nové odrůdy aby šlechtitel napsal že je tato odrůda nevhodná. Šlechtění stálo peníze, tak se musí zaplatit. Viz letošní kvetení odrůdy Pincot jak uvádí pan Martin. Povšimněte si, že všechny odrůdy nově vyšlechtěných broskovní a meruněk jsou uváděny jako vhodné do okrajových oblastí a u meruněk postupné nakvétání, které je naprosto přirozené u všech odrůd.

S pozdravem Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.140 (?), 23.1.2011 21:22

Pravda, zvláště takový školkař, který na tyto odrůdy vlastní ne zrovna levná licenční práva. Co se ale už neřekne, tak u pinkcotu jsou pře s velice dobrý vzhled, velikost a kvalitu plodu ve výsadbách dost vysoké výpadky stromů po začátku plodnosti. Ja jen aby byla zachována určitá rovnováha názorů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.7.2013 16:32

První zralé plody meruňky Radky. Je jich sice méně, za to mají hmotnost kolem 70 gramů. Někdo se možná bude divit, ale velký chuťový rozdíl s plody odrůdy Spring Blush jsem nezaznamenal. Takové je tedy "vysvědčení" této meruňky s Escande. Radka snad později ještě zesládne. První plody jsou zralé i u Leskory č.2. Jak je vidět, tak Leskoru v chuti žádná jiná raná meruňka tak snadno nepřekoná. Když se k výraznému meruňkovému aroma přidají ještě cukry, není co řešit. V letošním roce mají Radka i Leskora asi týden zpoždění.

Radka (8.7. 2013)
Radka (8.7. 2013)
Radka (8.7. 2013)
Radka (8.7. 2013)
Radka (8.7. 2013)
Radka (8.7. 2013)
Radka (8.7. 2013)
Radka (8.7. 2013)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.7.2013 21:01

U dalších vyzrálých plodů Radky je dužnina rozplývavá, šťavnatá, příjemně aromatická, už i nasládlá, celkově výborná. Šárka se projevuje na listech, na peckách, místy i nenápadnými bílými skvrnami na slupce i v dužnině. Jakost plodů je však i přesto stále vysoká. V obsahu cukrů přece jen odrůdu Spring Blush převyšuje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 10.7.2013 14:22

Tak mi radka zraje taky, je vynikající, velká, atraktivní. Jen mě mrzí, že ty zimní mrazy tak ničí květní pupeny... david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.7.2013 16:12

Škoda, že nezvykle vysokou chuťovou jakost rané odrůdy meruňky Radka dokáže zatím ocenit jen David a snad i Honza. Ten nabídl krásné fotky různých odrůd meruněk, ale teď už se bohužel na delší dobu odmlčel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.12.2013 18:31

Každému bych doporučoval přisadit si k raným meruňkám Radku. Stačí si přečíst příspěvky v tomto vlákně. Na ranou odrůdu má opravdu nevídanou kvalitu plodů. A byl jsem nakonec rád, že mně ji mráz trochu probral. Zvýšila se velikost a hlavně ta nevídaná kvalita. Skoro bych až řekl, že to byla Velkopavlovická začátkem června. Ani vlastně nevím z čeho tu Radku vůbec vykřížili. Ale je v tomto ohledu zatím bezkonkurenční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.49 (?), 29.12.2013 22:17

Prečítal som si všetky príspevky k Radke pán Petr verím že je chuťovo veľmi dobrá, to vymŕzanie má aj kladnú stránku aspoň  sa nemusí robiť prebierka plodov a plody sú potom vačšie. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.6.2014 13:16

Meruňka Radka poskytuje na ranou odrůdu velmi chutné plody, které mají ještě mnohem výraznější meruňkovou příchuť, pokud jich je na stromě "rozumné" množství. Pak jsou i překvapivě velké. Strom takových to výkonů dosahuje i s projevy šarky na listech, kresbami na peckách a někdy i s nepatrnými bílými skvrnami u vnitř dužniny.

Radka - plody
Radka - plody
Radka - plody
Radka - plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika