Merunka Radka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?) 
15.7.2015 19:05

Když jsi jí Petře takhle hezky vychválil, skoro až do nebessmiley,tak jsem si jí vloni pořídil taky.Letos dala první dva plody, je přesně taková ja jí popisuješ, výborná ranná odrůda s elegantní kyselinkou, cukernatost 16 Brixyes



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.7.2015 19:12

Mně se zdá, Jirko, že Radka je stále dosti nedoceněná odrůda. Z Leskorou se sice nemůže srovnávat v mrazuodolnosti květních pupenů, v chuti ale rozhodně ano. Popularizátor ovocných dřevin pan Tomáš Jan v Zahrádkáři sice neuvedl kde byla vyšlechtěna, zato napsal: "...velké plody jsou na ranou odrůdu velmi dobré pikantní chuti". Mně osobně nejvíce chutnala ve stádiu měkké, rozplývavé dužniny, kdy jsem ji nazýval "ranou Velkopavlovickou", tak úžasně lahodné byly její plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 18.7.2015 19:21

Jan píše: Původ ČR, vznikla jako kříženec odrůd V66 052 a KŠ 5-17-103. Já jsem si původně myslel, že je ze Slovenska, tak asi ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 18.7.2015 19:26
Odrůda je z Valtic, sšlechtitel Radek Peňáz Seva Flora.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.96 (?), 18.7.2015 22:43

Měla jsem v úmyslu si ji pořídit, ale v předposledním čísle zahrádkáře psali, že je cizosprašná  :-((( , předtím jsem to nikde nedokázala zjistit. 

Sice sousedé nějaké meruňky mají, ale pozdnější, tak je otázka, zda by byla dostatečně opylená.                                            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 18.7.2015 23:22

Letos nám odešla meruňka na monilii. I když jsem se snažila ji ještě stříkat(při prvních příznacích) už to nepomohlo, uschla sakumprásk. Tak jsem četla recenze na meruňky, kterou tedy pořídit(bohužel nevím, která tohle byla, myslím Karola, či tak nějak?) a Radku strašně vychvalovali. A jelikož je to má jmenovkyněwink tak ji objednám a těším se, jestli bude vážne tak superlaugh Jednu super, chutnou,  ale není tak ranná, máme i u dědy, ale ten už umřel a nikdo netuší, co je zač, bohužel na moniliii taky dost trpí. Druhá, co mám doma, zraje až teď, tak se mi také kvetením nepotkají a jsme na samotě. Ještě mne napadá, že tam máme takovou tu polskou,,švestkomeruňku" takže možná s tou by se opylovat mohla? Prostě to zkusímsmiley Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 18.7.2015 23:42
Pokud máte na mysli Melitopolski, tak ta určitě meruňku opylovat nebude. Není to totiž kříženec s meruňkou, kterou u nás pěstujeme, ale s její asijskou černou příbuznou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.134 (?), 19.7.2015 10:33

No pokiaľ ja viem tak je to kríženec marhule a ázijskej slivky, a opeliť by ju mohol.Veď aj plod do veľkosti lieskového orecha je na nerozoznanie od marhule(možno trochu menej plstnatý).   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.7.2015 12:34

To tady nerozřešíme. Kompatibilita pylu s vajíčkem se neřídí podle toho, jsou-li si plůdky podobné. Většinou nežijeme v izolantech, tak bych se po opylovačích začal pídit až po prvních neúrodách při bohatém kvetení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.7.2015 13:38

Radka měla zpočátku plodnost velmi vysokou, ovšem později vždy jen střední až menší. Při nadměrné úrodě nelze dosáhnout u plodů lahodné chuti. Sám pan Tomáš Jan píše, že odrůda vyžaduje při nadměrné úrodě probírku, aby se dosáhlo velkých a velmi jakostních plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika