Meruňka ananaska



Stránky: 1,  2,  3   
host - 42.99 (?) 
16.4.2013 13:28, zobrazeno: 20402x

K těm příspěvkům ohledně meruněk ananasových- jsou to nejchutnější meruňky, menší, vybarvené ze slunné strany až do červena, šťavnaté, prostě vynikající. Mám tuto odrůdu po svém dědečkovi - ona má cca 60let, nikdy neměla žádnou nemoc, nikdy jsme ji neošetřovali chemicky, ošetřují ji pouze naši ptáčci, které poctivě celé zimy krmíme a v létě nám to splácí! V čem je ten fígl - dědeček ji narouboval na pláňku durancie! Proto tolik let vydržela! Co jsem si koupila stromky meruňek ve školkách, vydržely max. 3 roky! Letos je s ní už také konec, měla už jen jednu větev, ale pořád plody a výborné! Loňské suché léto (na Moravě bylo) jí zvadly listy a je konec! Už jsem ji i obrečela! Teď musím sehnat tu samou odrůdu, prosím dejte vědět, kde bych ji mohla sehnat, stačily by mi i rouby!

Děkuji

Pavla

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
cechura - (42) - 39.219 (?), 16.4.2013 14:33

Zdá se, že pojem meruňka ananaska bude mít spousta pěstitelů spojených mnohdy s jinou odrůdou. U nás naopak ananaska byla před léty spojena s meruňkou s velkými, výrazně oranžovými plody s velkou peckou a červeným líčkem. kterých nebylo ve srovnání např s Maďarskou na stromě nijak mnoho. Vzhledem k tehdejší nedostupnosti novějších odrůd, měla tak dle mého nejblíž k Velkopavlovické. Roubovaná byla na myrobalánu a její zdravotní stav byl dlouhá léta ohromující. Dnes už jsme taky bez ní.

S dnešními problémy zapěstovat nový strom s vámi ovšem bezezbytku souhlasím.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 41.143 (?), 16.4.2013 15:46

kde bych ji mohla sehnat, stačily by mi i rouby!

Na to jste měli myslet dřív! Když Když jěšte byla meruňka po dědečkovi pri síle!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.99 (?), 16.4.2013 22:17

Na to jsme mysleli, ale čekala jsem, až zesílí štěp (vyrostl z kořene té samé durancie, na které je naroubovaná ananaska).Letos by již byl schopný roubování... :-(

Jak vidno z recenzí, dnešní pěstitelé již nic takového nedokáží vypěstovat, nebo nechtějí? Nechci se nikoho dotknout...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.119 (?), 16.4.2013 22:25

Ananasová meruňka byla využita pro vyšlechtění odrůdy Sirena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.77 (?), 8.8.2013 19:28

Ananaska merunka - vyšlechtěna odruda Sirena a budou ji na podzim prodávat v ovocné školce Prodej stromků Uherský Ostroh na podnoží myrobalanu, cena 180kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.219 (?), 8.8.2013 19:53

Myrobalán chválím, vytváří s meruňkou silný, pevný strom na festovním kmenu. Koruny nevyhání dlouhé tenké větve s tendencí k lámání. V lokalitě kde mám zahradu nejsou výjimkou meruňky roubované na myrobalánu se stářím průkazně pes 60 let, ve stále dobré kondici.

U odrůdy z odkazu předchozího příspěvku mne jen překvapuje, že plody Sireny jsou označeny jako velké, přitom váhově jsou jen 55-65g.

Pokud si vybavuji plody Ananasky byly určitě větší, pro zajímavost u naší       Velkopavlovické byly ty největší v letošním roce mírně přes 90g.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 231.116 (?), 9.8.2013 23:10

Skutočná Ananaska nemá tvarovo (podľa snímky) s odrodou Sirena nič spoločného. Ananasová má väčšie, pretiahlejšie a bledšie plody bez tmavého líčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 80.109 (?), 2.2.2022 6:38

Téma je sice už starší, ale našel jsem teď v e-shopu  "ovosadba" nabídku Ananaska Meruňka. Eshop je z Brna a dodavatel stromku taky. Kupovali jste ji tam už někdo? Jaké zkušenosti se stromkem?

Děkuju za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.14 (?), 18.3.2022 19:35

Zrovna dnes jsem ji tam kupoval. Stromek trošku slabší, ale snad to dožene. Jinak je to chuťově skvělá odrůda. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika