Jakou meruňku?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 174.220 (?) 
13.8.2008 23:27, zobrazeno: 48631x

CHci si na zahradu pořídit meruňku a po pravdě nevím jakou.Ze zahrady od babičky si jako dítě pamatuji, že mi šťáva tekla po rukou a byla sladká.Od té doby jsem takové nejedla.Poraďte.Chci plody hlavně šťavnaté a sladké.jsem z Děčína.Uvažuji o Maďarské, Velkopavl.,nebo Bergeronu.Děkuji za ochotu poradit.Vlaďka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.57 (?), 15.8.2008 22:31

Velkopavlovická - mňam... ...u Vaší babičky asi jiná nebyla...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.220 (?), 17.8.2008 21:15

Moc děkuji za radu.já si to také myslela.Když jsem ochutnávala jinde, meruňky byly sladké ale dosti suché.Teď jí jen sehnat.Tak snad Starkl.A ještě něco.Není moc choulostivá?Vlaďka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
f.svejda - (4) - 140.1 (?), 17.8.2008 21:29

O drůdu Velkopavlovickou seženete na podzim v každém zahradnictví z hlediska chuti asi nejlepší odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 18.8.2008 7:11

Ovšem patří mezi ty choulostivější. Když se jí ale dařilo u babičky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.220 (?), 18.8.2008 15:42

Ještě jednou dík.Doufám že bude mňam, mňam.Ale jestli né... Vlaďka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.234 (?), 29.9.2008 8:12

Manželka pochází z Jižní Moravy a říká že velkopavlovická se chutí nemůže rovnat k těm ananaskám.A navíc ony ananasky nejsou nikterak náchylné k nemocem.A lze je pěstovat -důkazem jsme my v naší nadmořské výšce 380m - i v chladnějších oblastech. Ještě dodám že prozatím jsme tu naší meruňku ničím nestříkali.Jen si roste jak roste.Kiwíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.234 (?), 29.9.2008 7:53

Ahoj. My máme ze zahradnictví Kruh meruňku (4. rokem) ananasku.Plodí bohatě, má obrovské plody, některé větší než tenisové míčky.Chuť mají vynikající.Podotýkám že jsme ve výšce cca 380 m n m!!!plody jsme přivezly ukázat na Jižní Moravu kam občas jezdíme.Místní pěstitelé byli doslova v šoku z těch meruňek, nikdo z nich prý takové meruňky nikdy neviděl a nechtěli věřit, že ty meruňky takto rostou v naší nadmořské výšce.Skutečně ale je tomu tak.Když občas vidíme na tržnicích meruňky udávané jako meruňky z J. Moravy, smějeme se tomu a říkáme-přijeďte se podívat k nám na okraj Vysočiny jak mají vypadat pořádné meruňky:-))) Kiwíček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.234 (?), 29.9.2008 8:04

Ještě dodám jednu věc -možná dost podstatnou, nevím: Po vysazení zjara meruňce uschly větvičky.Chtěli jsme ji vykopat.Pak jsem ji ale uříznul cca 35-40 cm nad zemí pod místem kde se rozvětvovala.Rychle obrazila, ještě týž rok měly výhony téměř 2 metry. 1.úroda-ta loňská nás doslova šokovala.Mluvil jsem o tom s několika lidmi, vesměs se shodovali na tom, že onen radikální řez měl patrně zásluhu na oné mimořádné plodnosti. Nevíme, jsme pěstitelé amatéři:-))) Kiwíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 47.250 (?), 14.10.2008 14:04

Zdravím pana Kiwíčka, ráda bych se před výsadbou a hlavně koupí meruňky dověděla cože je to za "ananasku" ze zahradnictví Kruh s úžasnými plody, které závidí i Jižní Morava. Dívala jsem se na jejich stránky s nabídkou, ale nevím, kterou vybrat na naši zahrádku na úrodné Hané. Takže pane Kiwíčku, prozraďte jméno meruňky a zda jste zázel na podzim nebo na jaře. Díky.
Hanačka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika