A co vaše mšice?



Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
4.6.2021 23:40, zobrazeno: 2664x

Tak mě momentálně nejvíc trápí mšice na meruňkách a částečně ve vrcholové části výhonů u slivoní. Jeden zásah Mospilanem a dva Decisem Protech je zřejmě moc netrápí. Broskvoně jsou zatím čisté a snad i prosty obaleče východního. Něčím navoněný Decis Protech (oproti tomu starému Decisu a Karate)  snad přece jen zafunguje. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 5.6.2021 7:54

Na meruňce jsem tady mšici nikdy nespozoroval.V minulosti se mšice soustředily na broskvoně a slivoně.Od té doby co jsem v boji proti suché skvrnitosti listů peckovin začal používat Dithane mšice zmizely.V příbalovém letáku u Dithane se uvádí, že omezuje vyskyt některých druhů mšic.Holt na suchou skvrnitost moc nezábírá, ale na mšice funguje dokonale.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.6.2021 10:42

Nedá se nic dělat, musím potuplovat, Jirko. Pozorný čenář si všimne na listech meruňek také suché svrnitosti. 

Mšice na meruňkách
Mšice na meruňkách
Mšice na meruňkách
Mšice na meruňkách
Mšice na meruňkách
Mšice na meruňkách
Mšice na meruňkách
Mšice na meruňkách
Mšice na meruňkách
Mšice na meruňkách
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.106 (?), 5.6.2021 9:39
Po akej dlhej dobe sa môže opakovať postrek ovocných stromov proti voskam prípravkom karate zeon? Aby som stromom neublížil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.6.2021 11:05

Na KARATE se Zeon technologií je nyní dost teplo. V letních teplotách má údajně slabší účinnost. Já budu opakovat naparfémovaný Decis Protech, a to hlavně proto, že je v tekutém stavu a lépe se nařeďuje na malé množství postřiku. A mám ho taky celkem dost. Raději bych měl tekuté Calypso, protože bylo pravděpodobně účinnější. Stromu insekticidem ublížíte jen těžko. Nejsem ale chemik ani rostlinolékař. Spíš mu ale pomůžete od mšic, které devastují jeho listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.106 (?), 5.6.2021 12:10
A po akej dobe zopakujte postrek tím decisom?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 25.216 (?), 5.6.2021 12:45

Petře, Decis i Karate jsou pyrethroidy a oba při vyšších teplotách mají nižší účinnost. V případě mšic bych to vůbec neřešil, jsou velmi citlivé. Ale doporučil bych nový přípravek SANIUM SYSTEM. Působí systémově a velmi dlouho. V případě právě mšic by mohl jeden postřik do sklizně stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.6.2021 20:08

SANIUM SYSTEM nemám, jen SANIUM ULTRA, což je "prekabátěný" DECIS. To jsem ale při koupi nevěděl. Dal jsem dneska znova mospik. Ten Sanium System je sice poměrně drahý a obsah 100 ml je pouze na dvě nádrže, ale ta dlouhodobá účinnost je zajímavá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 53.159 (?), 6.6.2021 14:12
Zatím vše bez mšic, za včas jsem aplikoval lepové pásy. A až se i přes to mšice časem objeví, použiji Biool. Taky není levný, ale zabírá a insekticidy si nechávám na obaleče.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.6.2021 17:03

"THE SANIUM SYSTEM" sežete například v Baumaxu. Dneska jsem ho tam koupil. Zatím ale nepoužil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika