Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

vážení- jsem z Prahy 10,Zahradní město, bývalo to okrajové satelitní městečko rodiných domů se zahradami, skoro všude pěstovali merunky.Pochopitelně na slunečné straně a blízko domu, tedy dobré podmínky klimatické, navíc původní půda byla dříve obdělávaná, tedy lehká půda kolem 50 cm, Místní, pokud vím s tím nikdy nic nedělali, po válce se žádné postřiky "nenosily"  a stromy pravidelně plodily- jako kluk jsem chodil na "drbes" k sousedům a vše bylo v pohodě.Když jsem po peripetiích za soc. koncem 70 let postavil domek tak první strom byla merunka, hezky u domu na jižní straně. Vydržela poctivých 30 let! Samozřejmě jsem koupil, co bylo k dostání a byla to Velkopavlovická s nádhernými velkými a chutnými štavnatými plody. Jaká byla úroda záviselo na počasí - chladné dny při květenství, nebo vícedenní chladna po úspěšném nasazení na plod, kde pak došlo k zastavení růstu a posléze k opadaní- ale zhruba každý druhý rok byla nadúroda, kde jsme sklizenou úrodu i z poloviny rozdali sousedům.Prostě pohoda a desítky let bez postřiků!!! Ale časy se mění a vloni strom po odkvětu začal zasychat, nejprve větvičky od krajů, pak i plody zaschly a listy celého stromu ztratily tonus a poklesly. Tedy mrtvice? nebo odborně Apoplexie? Nebo spála,,úžeh či něco jiného,? Prostě se stromem jsme se museli rozloučit a porazit.  (Přitom dodávám, že znám v této lokalitě stromy, které jsou přes 40 let staré a stále plodí!!) ještě dodám, že jsem asi před 15 lety koupil Maďarku, taky výborná, plody sice menší, trochu sušší, ale po dozrání nádherně vybarvené a když se nechají úplně dozrát na max. jsou i dostatečně štavnaté. Tedy po Pavlovické hned na 2. místě!  Doporučuji.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika