Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Sundrop

Ono to vážení záleží taky na chuti každého jedince a na všimném pro prosazení té dané odrůdy. Mám před sebou hodnocení ze Želešic. Když pominu vynikající chuť Velkopavlovické, ke které se vše hodnotí, tak např. chuť Bergeronu je hodnocena jako sladká až nasládlá, aromatická, velmi dobrá. Takže jestliže podle Vás chuť Sundropu nedosahuje kvalit Bergeronu, tak nic moc. O hanitě se protokol vyjadřuje stejně jako o valjevce- tzn. v chuti DOBRÁ. Už několikrát jsem zaznamenal negativní reakce na Gabrovskou-její hodnocení je velmi dobrá až vynikající, což můžu ze své vlastní zkušenosti potvrdit. Nevěřte všemu, co se píše a radši skoušejte sami. Z těch Le meruněk je asi chuťově nejlepší(i podle mně) Legolda a po ní následuje Leskora. Z novějších odrůd mě překvapil mile jedině Tomcot svou plnou meruˇkovou chutí. A hodnocení starších odrůd. Mám snad v naší lokalitě jako poslední exemplář odrůdy Holubova, a musím dodat, že při plné zralosti se jí vyrovná málokterá, včetně Velkopavlovické. Další starou sortu "Kloboucká raná" někdy zaměňovanou s "Růžovou skorou", nelze chuťově se žádnou jinou zaměnit. A teď tedy, která je lepší. Je samozřejmé, že kolem Jablunkova nikdy žádná sorta nevyzraje do plné chuti. Proto nesrovnávejme nesrovnatelné. Pravdu má pan rosti& slavík, že musí sázet jen tu co má nejlepší hodnocení. Ale to ďelám i já v podmínkách Jižní moravy, a ne všechny recenze na odrůdy se mi potvrzují.

Wendy

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika