Zaseknutá startovací šňůra (lanko) - jak opravit?



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.18 (?)
10.8.2012 16:19
Buď máte málo napnutou pružinu, to stačí cívkou jednou otočit s lankem dokola zároveň, nebo se v kazetě uvolnila pružina. Potom musíte otočením cívkou uvolnit tah pružiny, stačí podržet cívku a povytažené lanko uvolňovat ve směru tahu pružiny. Až se cívka zastaví, je třeba povolit její středový šroub a opatrně cívku vysunout nahoru, aby se uvolnila z pera. Potom se ověří, zda pero na konci na vnějším obvodu je v zajištění, zda nepraskl konec. Upravit konec a složit.POZOR na pružinu, cívku zvedat opatrně, resp s pružinou v kazetě.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 76.136 (?), 10.8.2012 13:03, zobrazeno: 46767x

Zdravím, mám křovinořez Husqvarna 235 R. Při startování se mi zamotala startovací šňůra. Sundal jsem kryt a vyndal startovací segment (ozvalo zvuk pružiny). Lanko jsem uvolnil, ale nemůžu to namotat zpátky - nevím jak to udělat správně, aby byla pružina v poloze jak má.

Poradí mi někdo? Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.140 (?), 10.8.2012 13:38
Podívejte se do návodu, i třeba pily je to stejný princip 1obr je za x řádků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.136 (?), 10.8.2012 14:40

Díky za radu. Myslím, že princip chápu. Lanko mám namotané. Když kryt namontuju zpátky a zatáhnu za táhlo, zůstane venku volně visek cca 15 cm šňůry, která se zpátky nenamotá.

Navíc, lanko docela drhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.18 (?), 10.8.2012 16:19
Buď máte málo napnutou pružinu, to stačí cívkou jednou otočit s lankem dokola zároveň, nebo se v kazetě uvolnila pružina. Potom musíte otočením cívkou uvolnit tah pružiny, stačí podržet cívku a povytažené lanko uvolňovat ve směru tahu pružiny. Až se cívka zastaví, je třeba povolit její středový šroub a opatrně cívku vysunout nahoru, aby se uvolnila z pera. Potom se ověří, zda pero na konci na vnějším obvodu je v zajištění, zda nepraskl konec. Upravit konec a složit.POZOR na pružinu, cívku zvedat opatrně, resp s pružinou v kazetě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika