Zahradni Traktůrek



mujdanny - (8) - 166.25 (?)
2.4.2008 10:57

Jakeho Kubotu mate na mysli? GR 1600 nebo GR 2100?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 62.36 (?), 5.5.2007 12:47, zobrazeno: 22717x
Mohli by mi nekdo doporucit nejaky traktůrek???
Predstavoval bych si šírku sečeni 102cm, hydrostat. prevod s košem a v rozmezi ceny 70 000 - 100 000 Kč.
Mam vytipovane: Husqvarna, Stiga, Karsit, Starjet, Wisconisn, Yard-man má s temi to znacki nejakou skusenost nebo s jinymi znackmi??? Predem dekuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 120.110 (?), 6.5.2007 11:10
Ještě Vám ve výběru chybí Honda… Osobně mám HQ + Kawasaki 15 HP, rozhodl jsem se pro něj proto, že mám blízko servis a taky to mají docela vymakané - 2x2 nože, na mulčování se dá jenom záslepka, hydro se ovládá pákou (lepší než pedálem), sundané sekání za minutu – to je bezva. Ale má menší koš (250 l) a taky si tady někdo stěžoval, že se mu hydro u HQ po hodině práce s těžkým příslušenstvím zahřeje a pak musí čekat na vychladnutí… Jinak bych volil lepší motor než B&S, ten má myslím o trochu větší spotřebu i hlučnost... a osobně jsem pro dvouválec. Výkon vybírejte podle sklonu, velikosti plochy a zároveň zvažujte jaké bude příslušenství (sněžná fréza…).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.148 (?), 30.11.2007 10:28
Kubotu což je značka s dvouboubnovou kosou a ta udělá už hodně práce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.94 (?), 2.12.2007 1:11

Mám HQ s kawasaki motorem a hodnotím takto... Wisconsin - kvalitní zpracování v řadě riviera, ale vyšší těžiště, nadstandartní koš. Stiga ničím nezaujala. Starjet - kvalita v řadě exklusiv, ale za tu cenu jednoznačně Hondu - jen dvouválce, kvalita zaručena, dobré těžiště a posed včetně ovládání. Yardman ani náhodou. Hq vyhrála kvalitním motorem + cena, nevýhodu má ve špatně provedených vodících kladkách - ložiska šmejdy, nutno vyměnit za kvalitnější - naše. Musím uznat, že honda je nejlepší, kdyby na ni byly ty podzimní 20000-ti tisícové podzimní slevy, když jsem to kupoval, tak je to jasná volba. Wisconsin stál za zvážení, ale byla tam komplikace s výměnou za mulč., museli se měnit nože, což u HQ dám záslepku během půl minuty a jedu a navíc do mého svahu to byla vysoká koza. Jen u HQ se mi zdá, že je ošizena o těch více jak 100kg železa v pohotovostní hmotnosti, mám rád masivnější věci. Karsit se mi nezdál, o něm jsem ani neuvažoval. Každý doplacený desetitisíc se podstatně odráží v kvalitě tzv. pomocných dílů, které málokde uvádějí, to si člověk musí porovnat sám po čem jde a co je schopný si sám vylepšit. Vždy se ohnout pod traktor, tam to napoví nejvíc o kvalitě - kladky, řemeny, řemenice, klouby řízení, ložiska v kolech - málokde, vedení kabelů a zapojení atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.187 (?), 1.4.2008 9:42

U KARSITU naj. 25mh a kladky měněny již třikrát, vůle řízení velká po cca 5mh prý sem málo mazal, udávané sedmipolohové sečení lze použít max4 jinak dochází k rychlému opotřebení kl.řemenu, mnoho dalších drobností které je potřeba stále řešit úpravou.  Pro nás nejhorší kup v životě(100000,-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 61.118 (?), 1.4.2008 19:58

Resim obdobny problem jako Vy jen v jine sekci (Zahradni traktor TOP nebo pomer vykon/cena), ale vlastne sbirame stejne cenne zkusenosti. Otazka je ta, zda 100 000Kc staci. Ale mohlo by. Zalezi na velikosti plochy seceni a na vytouzenych parametrech. Nemohu mluvit z praxe co se tyka seceni, take vybiram, ale jsem konstrukter a tak dokazu alespon traktory ohodnotit trochu technicky. Mam rad vzdy o trochu vice predimenzovane veci, nez abych pozdeji resil problemy. Z toho co zvazujete jsem videl osobne vsechny modely HQ a byt je to pouze muj subjektivni nazor, nikdy bych do toho nesel. Prijde mi to strasne forove. Vzdy me zajimaji jen nejlepsi modely v teto tride, ale i ta nejlepsi HQ me tezce zklamala. Honda ma sice pekny design, dobry motor a 5 letou zaruku (pro nekoho to muze byt rozhodujici), ale otazka je ta, jak se k moznemu problemu postavi prodejce neboli zastoupeni Hondy (viz nekolik neuznanych reklamaci na sekackach - take na foru jiz popsano)... Nic dalsiho mne u Hondy neuchvatilo. Karsit jsem nevidel, ale slysel jsem o nem story a uz to tu nekdo potvrzuje... Yard-man mne take nenadchnul. Wisconsin jsem nevidel, ale jedu ted na vystavu do Brna, kde je budou mit. Zde to mam jeste otevrene. Levny model bych nebral a tak minimalne od  modelu Riviera W 2900 a vyse. Jiz vaha 315kg vypovida o masivnejsim provedeni. Ceny na webu nejsou konecne, jak mi sdelili ve Wisconsinu (maji byt v Brne i vystavni slevy, ale verim tomu, ze daji slevu i mimo vystavu ). Starjet? Byl jsem ve fabrice v Jicine primo na vyrobni lince, tak jsem to videl na vlastni oci. Model Exclusive neni spatny. Libi se mi profi motor BS Vanguard, silnejsi prevodovka Tuff Torq K62 oproti ostatnim a i "robustnost" ramu. Uzaverka diferaku!  Udajne delaji pro export az 10 000 traktoru rocne (nekdy pry i 100 denne)  a tak jak jsem to tam videl, bych tomu i veril. Z toho vyplyva priorita exportu a chtelo by to se optat, jak je to s dilama... osobne se mi docela libil a kvalitu mi potvrdil i prodejce od ktereho nakupujeme i jine vyrobky. Bylo by zajimave, kdyby napsal nekdo, kdo ho zna z praxe. Muzete se tam jet podivat a pokud projevite zajem vezmou Vas i na linku. Take jsem se byl podivat na novy model Viking MT6127ZL s trinozovym secenim. Nevypada spatne, jen ta cena neco okolo 143000Kc nic moc.  No a konecne jeden z mych favoritu Cub cadet 1025RD-J, na ktery se jedu podivat ve ctvrtek. Trochu mne zrazuje ta vaha 240kg, coz s bytelnosti asi nic moc, ale uvidime. Cena pred jednanim dobra 124990Kc, ale da se jiz nyni na netu o 10-15 tisic levneji. Jeste bych zminil John Deere model X300R v bezne cene cca 140000Kc vcetne DPH. Byl jsem se na nej podivat a jezdi se s nim dobre. Desing fajn , ram ma take uchazejici (vaha 302kg) a s cenou by se dalo urcite neco delat. No a na zaver jeden model, ktery vsechny dosavadni prevysuje - Kubota GR 1600II s 2 valcovym vodou chlazenym dieselem, velmi robustni ram, pohon kloubovou hrideli!, super design a neumerna cena na ceskem trhu a opet zase az na nase sousedy (5646EUR vcetne DPH! a to je v prepoctu cca 145000Kc) To se jiz vyplati premyslet. Neni to investice na 1 rok. Neni to jednoduche...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.185 (?), 2.4.2008 9:23

Yard-man jsem měl, ale nevydržela přední náprava. Na HQ už nebyly finance, HONDA jasná volba - jen jako sekačka. Na tahání vozíku a dřeva z lesa a odvoz suti a nebo starost v sadě - starší Kubota. nezničitelný pracant a malý traktůrek utáhne hodně přes půl tuny!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mujdanny - (8) - 166.25 (?), 2.4.2008 10:57

Jakeho Kubotu mate na mysli? GR 1600 nebo GR 2100?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.206 (?), 2.4.2008 12:06

Podívejte se na zahradní traktůrek VIKING MT 5097 nová generace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.132 (?), 4.4.2008 11:39

zdravim vsechny jen jsem chtel dodat k panu ktery zde psal o karsitujako o nejhorsim koupi v živote toz je nevim ale ja mam ten nejsilnejsi s uzaverkou a nemohu si stezovat a to opravdu s nim delam mnoho a zadne poruchy mozná spatny kus udrzba pravidelna nejvice jsem spokojen s tezistem je nizko takze se neprevraci a ma silu mohu doporučit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika