Zahradni traktor Top nebo pomer vykon/cena



host - 166.25 (?)
7.4.2008 15:47

Kdyz uz, tak VIKING MT 6127 ZL s trinozovym secenim, ale stale je to stredni kategorie. Povedeny design, ale zase klinaky atd... Jen cena je tady trochu vyssi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
mujdanny - (8) - 61.118 (?), 1.4.2008 0:06

Tak jsem se byl podivat jeste na Iseki SXG 19 a musim priznat, ze jsem byl velmi mile prekvapen.Jedna se o cistokrevneho japonce (ostatni Iseki jsou montovany v Nemecku) s velmi s robustnim ramem, temer o 200kg tezsim nez 2100. U teto vyssi tridy jsem byl presvedcen o Kubote GR 2100II, ale nyni jsem svuj nazor trochu zmenil a rozhodnuti je tak 50 na 50. Velmi dobra kvalita zpracovani SXG 19, zadne plasty, vse plechy, pedal pro pohon vpred a druhy pro pohon vzad, vpredu vyvodovy hridel, pouze absence 4WD, ale zato uzaverka diferaku a sposta dalsich vychytavek. Hodne dulezity je i daleko vetsi vyhozovy tunel oproti 2100. Otazkou je zdali se da 19 srovnavat s 2100, spise si myslim ze az s modelem G21. Vse v hydraulice vcetne vysypavani kose (na prani moznost do vysky), moznost hydrauliky na pluh...  Chci jeste absolvovat predvadecky a pote se rozhodnu. Jedu jeste podivat na Cub Cadet 1025RD-J, abych si mohl udelat konecnou predstavu i v nizsi kategorii. Dekuji vsem za doposud zaslane prispevky a rad privitam dalsi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.197 (?), 1.4.2008 7:05
Možná byste nám k tomu průzkumu mohl napsat i ceny, já si myslel, že Iseki 19 bude v podobné ceně jako Kubota 2100.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mujdanny - (8) - 166.25 (?), 1.4.2008 16:20

Iseki SXG 19 je na nemeckem trhu bran vyse nez Kubota GR 2100II. Proto jsem psal, ze by se mel asi spise porovnavat s modelem Kubota G21, aby bylo srovnani spravedlive. Nejsem prodejce ani Kuboty ani Iseki, tak to berte s rezervou. Nestudoval jsem vse az do posledniho sroubku. Jinak na nasem trhu jsou ceny tak trochu neverejne a je velmi tezke vubec nejake dohledat. Je to zase ku prospechu prodejcu, protoze mohou tvorit, jak se jim to zrovna hodi. Ale presto v nabidce Kubota GR 2100II 269900Kc bez DPH (zrejme oficialni cena) a Iseki SXG 19 cca 295000Kc bez DPH. Druha vec je dalsi jednani o konecne cene, protoze ja osobne bych to za tyto ceny nikdy nekoupil. Neni nic tajneho ze jsem nasel na nemeckem netu Kubotu GR 2100II za 9999EUR vcetne DPH a tuto cenu mi i nasledne potvrdili. A to je sakra rozdil. Nekdo muze namitnout, ze musime pricist dalsi naklady na cestu, jak s pripadnym naslednym zarucnim servisem atd. Kdyz jsem se podival na ceny do USA, tak jsem malem zkolaboval.Holt Evropa je draha...  Je to neco jako Honda sekacky v Polsku, coz uz tady nekdo popisoval a opravdu to tak je. Zajimalo mne to, tak jsem si to take zjistoval. Honda sekacka 32000Kc u nas a 22000Kc v Polsku a to uplne stejny model. To uz za to stoji, nechat si to poslat nebo jet na vylet. Tech 10000Kc nikdy v zivote za opravy nedam a pokud by byla zavazna, tak to tam poslu. S traktory je to horsi, do krabice se nevejdou :-)  Obdobne je to v Nemecku s Iseki, take ceny daleko nizsi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.36 (?), 27.3.2008 14:27

Nechci radit, ale byl jsem v obdobné situaci loni a místo předraženého travního modelu střední třídy jsem si za obdobné peníze zakoupil profi stroj s velkou dírou do koše a seču i po dešti.Wisconsin W 3532 má koš 460 litrů s mech. vyklápěním. Letos v Prostějově prý mají i dieslový a s hydr. řízením - jsem zvědav na výstavě Tech Agro zda ho budou mít.

F.Klofáč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.226 (?), 27.3.2008 18:16

Pánové k traktoru Kubota-píši jedním prstem tak stručně.Největší výhoda je posilovač řízení, obzvlášt pokud máte překážky, kolem plotu, zdi.stromu a pod.Hydropojezd je samozřejmos, bez toho to nejde.Na plochu asi 0,3až0,5ha kterou uvádíte Vám 300 mth které jsem dosud najel, vystačí asi na 10let.Za 300 mth pouze běžná udržba, mazání výměna oleje,3sady sekacích nožu a 1klýnový řemen.Nikdy žádný problém.Motor bez problemu, bez jakehokoli uniku oleje, vydrží běžet 9hod.vcelku, pouze přestávka na oběd.To je asi 6 mth.Běžne deně asi 6 hod. provozu,3krát týdně.Pouze větší spotřeba paliva, na6mth.asi 20-25L nafty, deně na asi 4mth.asi15Lnafty.Posekat fodbalový stadion o ploše asi 0.8ha trvá5-6hod.to je 4-4,5mth aspotřeba asi 15Lnafty.Fodbalové hřiště se seče nejlépe, je bez překážek a tráva není přerostlá.Slabinou Kuboty je žací mechanizmus, a to ucpání kanálu do sběrného koše, pokud je tráva přerostlá nebo mokrá.Musí se jezdit hodně pomalu.Toto je ale problem všech sekaček.U nové verze GR2100/2 je již vylepšení, ale nemám zkušenost.Též obsah koše není velký, koš je poměrně vysoko nad zemí, a u přerostlé trávy jej naplníte po ujetí asi 20metru.musíte často jezdit vysypat a to zdržuje a prodlužuje práci.Listí sbírá perfektně.Pokud jde o ucpávání vyhazovacího kanálu a jste již trochu šikovní stane se vám to tak 2-5krát za celý den.Jedobré sekat když asi 3 dny neprší, druhý den po dešti to nejde tak dobře.Jak často sekat záleží jakou máte zasetou trávu ato je rozhodující jak budete s traktorem spokojeni.Závěr-Kubota je hodně dobrý traktor, až na tu cenu.Zdravím SM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.226 (?), 27.3.2008 18:29

Ještě pro pana mujdanny@volný.cz ,s Vaší adresou se nemohu spojit S.SM@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mujdanny - (8) - 61.118 (?), 27.3.2008 20:16

Velmi se omlouvam, je to  mujdanny@seznam.cz. Dekuji za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 61.118 (?), 5.4.2008 22:02

Tak po procteni vsech prispevku, za ktere dekuji, po shlednuti nekolika traktoru pouzivanych 3-5 let v soukromem sektoru (i v komunalu) a vyslechnuti vsemoznych problemu, po konzultacich se znamymi, co traktory s pohonem klinakem pouzivaji, jsem se rozhodl pro vyssi kategorii a to z techto duvodu : diesel motor, mohutnost ramu a tedy i celkova vaha okolo 500-700kg, jednim z nejdulezitejsich duvodu byly profi pohony kardanem, dale 4WD nebo uzavreka diferaku, servo rizeni... . Zuzil jsem vyber na 3 typy. Kubota GR 1600II, GR 2100 II a Iseki SXG 19. Jeste se pojedu podivat tento mesic na predvadecky techto traktoru v praxi a pote to bude jiz jen o cene. Jeste jsem zvazoval malou Kubotu GZD 15-2 LD Zero Turn, vynikajici sekacku, ktera je v podobne cenove kategorii, ale neni tak univerzalni jako traktor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.206 (?), 6.4.2008 11:49

Zahradni traktor VIKING MT 5097 to je volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.25 (?), 7.4.2008 15:47

Kdyz uz, tak VIKING MT 6127 ZL s trinozovym secenim, ale stale je to stredni kategorie. Povedeny design, ale zase klinaky atd... Jen cena je tady trochu vyssi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika