Zahradní traktor



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
ewas - (29) - 135.210 (?) 
9.1.2015 9:12

Wimpi, ale co to má společného k otázce, jaký kopit traktor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 9.1.2015 10:10

No, pravda, to se vám omlouvám, "trochu" to odskočilo od původního tématu.

Takže já to vrátím zase zpět:  přátelé, jaký byste pánovi doporučovali koupit traktor? Ve výběru je: AL-KO T 954 HD-A Comfort, nebo Wolf-Garten EXPERT 92.160 H, případně MTD125, a 130. Byl zde zmíněn i Mc Culloch 125.97. Jedním z požadavků je, aby sekal i při zpátečce, další zadávací údaje viz. úvodní příspěvek a následující.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ewas - (29) - 135.210 (?), 9.1.2015 9:27

Wimpi, asi nějak tak to bude. Mnohokrát ti děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 9.1.2015 10:25

Wimpi sorry.Já to tak nemyslelindecision Nejspíš ta zpátečka bude kvůli bezpečnosti, aby si každý uvědomil, že před couvnutím se otočím a přepnu klíček a kouknu, jestli tam někdo nestojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 73.132 (?), 26.1.2015 1:39

Kľudne môžete mať klúčik stále prepnutý i na kosenie do zadu, nemá to na nič vplyv, je to vyslovene kôli bezpečnosti, aby ste náhodou pri kosení do zadu neprebehli niekomu, kto tam nemá čo robiť s kosou po prstoch, čo by asi nebolo moc príjemné!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.155 (?), 19.2.2015 9:02

Mám Kasit 102H 20HP za 85000,- sekám s ním už dvě sezóny dost komplikovanou zahradu, svahy, spousta stromů, kořeny, větve, pařezy, vysoká tráva.

Co mi doporučovali pokud máte svah chce to dostatečný výkon. V traktoru je 2 válec 20 koní obsah 750 cm2, ventilový rozvod teď nevím asi OHC, který zaručuje mazání motoru i při nakloněném svahu. Výkon bohatě stačí spotřeba je asi vyšší, ale nemám srovnání. Při sekání 2000m2 to spotřebuje cca 10 litrů tedy 300 Kč. Převodovka automatická hydrostatická, bohužel bez uzávěrky diferenciálu, která se na svazích rozhodně hodí. Převodovka s uzávěrkou je robusnější a víc vydrží. Traktor toho bez uzávěrky moc nevyjede. Jednu převodovku jsem zničil tím, že jsem za traktorem tahal větve. Přetrhl jsem už několik oboustranných klínových řemenů (1500,-) při prudkém zastavení nožů o pařez, střižné kolíky fungují jen někdy. Traktor je poměrně vratký, protože težiště je vysoko kvůli umístění sečení mezi nanápravami. Kvůli výšce jsme museli většinu stromů dole prořezat, abych se tam s traktorem dostal.

Sečení se může u všech traktorů točit vždy jen na jednu stranu a není moc důležité na jakou stranu traktor jede. Tudíž každý seká i při couvání.

Já bych doporučil traktůrek od Seco Group (AGS) nebo Karsit jsou to identické traktůrky dvou rozešlých společníků co vyrábějí to samé něco jako pravý a levý Twix. Dostupnost dílů je nedocenitelná.

Filip

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.162 (?), 19.2.2015 13:52

mam HQ LT 151 s tlakovým mazáním motoru, seče i nazpátečku, a za 8 let po každém prvním sekání vyměním akorát olej a líznu kudly koupil jsem ho takhle po vánocích, když se prodejci dloubaly v nose za 50 tis

udělal jsem si závěs ze starého tažného zařízení, postavil vozejček a zvládne na 2 ha pozemku vše co potřebuji, posekáno je za 45 min

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika