Výběr profi křovinořezu



host - 243.205 (?)
6.1.2007 17:50

Já bych Vám doporučil Dolmar 4510, který jste zde neuvedl, ale je to jeden z nejlepších křovinořezů. Záleží kolik chcete do křovinořezu investovat, protože porovnáváte křovinořezy od 15  do 30 tisíc korun což je dost velké rozmezí.

Rozdělil bych křovinořezy do 3 skupin:

1.)Stiga SB52 - Na svojí cenu jeden z nejkvalitnějších strojů ve své ceně, ale pokud můžete dát za křovinořez 30 tisíc, tak bych tento křovinořez vynechal, tedy pokud nechcete za každou cenu uštřit. Sám tento křovinořez vlastním, velmi dobrý, žádné problémy, kvalitní zpracování a žádné vibrace, ale příjde mi, že spotřeba 1,3l/h je docela dost, ale zase to kompenzuje nádrž o velikosti 1,7l.

2.)Komatsu Zenoah BCZ5000CL - je o něco dražší, ale platí to co jsem psal nahoře: lepší stroj v této cenové relaci neseženete. Tady je velký plus výkon 2,4kw, kvalita zpracování=japonská preciznost.

3.)Dolmar 4510 - Tady myslím že ani neni co dodat, prostě absolutní špička za velmi nízkou cenu asi 21 000kč. Sice jste jej neuvedl, ale tenhle křovinořez sem prostě patří, profi náročný provoz to je pro něj přímo stvořený.

Pro Vás by byly nejvhodnější křovinořezy Dolmar a Komatsu, přímě porovnání těchto strojů mezi sebou neznám, ale jejich koupí rozhodně neuděláte chybu. Záleží pak už jenom na vás jestli si připlatíte 4 tisíce na Dolmar, který mi příde více vybavený a o něco lepší, nebo zůstanete u kvalitního japonského výrobku.

S pozdravem Mára

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 66.64 (?), 30.3.2007 21:37
To odpružení nemohu souhlasit Koupil jsem v zahradní technice NAMIR Křovinořez Marunaka, je pravda že jiný nejnovější typ. TH 48 DX PRO VIBRATION ani je ještě neměli na stránkách. Má ještě lepší odpružení než předešlé typy.A navíc profi kotouč třízub.Na prodejně měli 4 druhy Marunaky a před nákupem jsem si je mohl vyzkoušet. Tento typ pánové to je něco vibrace 0 profi popruhy i s kapsou na osobní věci. A cena 12990,- S DPH navíc měli akci +štít s hluchátkama zdarma, příjemnej prodavač a všechno mi vysvětlil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 66.64 (?), 7.6.2007 22:35

Chcete nejlépe odpružený křovinořez kupte to nejlepší co MARUNAKA má TH 48 DX PRO. Důležité je to PRO to znamená provibration. Třísrp v ceně,plus navíc strunová hlava teď jsem ho koupil v prodejně v Praze májí tam všechny druhy Marunaki a i Dolmar. Dávají zdarma i ochraný štít se sluchátky. Vybrace neznám a před prodejem mne ukázaly jak funguje jejich Marunaka co mají v půjčovně. Do půjčovny by si asi šmejd nevzali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.215 (?), 10.6.2007 10:28
Dobrý den, v jaké prodejně v Praze je možné to vyzkoušet?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.205 (?), 6.1.2007 17:50

Já bych Vám doporučil Dolmar 4510, který jste zde neuvedl, ale je to jeden z nejlepších křovinořezů. Záleží kolik chcete do křovinořezu investovat, protože porovnáváte křovinořezy od 15  do 30 tisíc korun což je dost velké rozmezí.

Rozdělil bych křovinořezy do 3 skupin:

1.)Stiga SB52 - Na svojí cenu jeden z nejkvalitnějších strojů ve své ceně, ale pokud můžete dát za křovinořez 30 tisíc, tak bych tento křovinořez vynechal, tedy pokud nechcete za každou cenu uštřit. Sám tento křovinořez vlastním, velmi dobrý, žádné problémy, kvalitní zpracování a žádné vibrace, ale příjde mi, že spotřeba 1,3l/h je docela dost, ale zase to kompenzuje nádrž o velikosti 1,7l.

2.)Komatsu Zenoah BCZ5000CL - je o něco dražší, ale platí to co jsem psal nahoře: lepší stroj v této cenové relaci neseženete. Tady je velký plus výkon 2,4kw, kvalita zpracování=japonská preciznost.

3.)Dolmar 4510 - Tady myslím že ani neni co dodat, prostě absolutní špička za velmi nízkou cenu asi 21 000kč. Sice jste jej neuvedl, ale tenhle křovinořez sem prostě patří, profi náročný provoz to je pro něj přímo stvořený.

Pro Vás by byly nejvhodnější křovinořezy Dolmar a Komatsu, přímě porovnání těchto strojů mezi sebou neznám, ale jejich koupí rozhodně neuděláte chybu. Záleží pak už jenom na vás jestli si připlatíte 4 tisíce na Dolmar, který mi příde více vybavený a o něco lepší, nebo zůstanete u kvalitního japonského výrobku.

S pozdravem Mára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.136 (?), 6.1.2007 18:02

Dobrý den,

o Dolmaru jsem neuvažoval , ale mrknu na něj.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 6.1.2007 19:26
Komatsu Zenoah BCZ5000CL lepší stroj v této cenové relaci neseženete.
To snad nemyslíte vážně ? Neznám hlučnější a na vybrace horší  profi stroj než je KZ (nevím přesně jak to je s hlukem u Štihlu). Dokonce nevím zda vůbec existuje hlučnější křovinořez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.205 (?), 6.1.2007 20:11

Ano uznávám je hlučný a má vysoké vibrace, zato motor je docela kvalitní, ale řeknětemi tedy o křovinořezu, který má něco kolem 2,4kw za 17 000kč. Já tedy o žádném takovém nevím apořád si myslím že v této ceně je to dobrá volba. Pokud znáte lepší křovinořez podobného výkonu a podobný ceny, tak ho prosím napište, rád se poučím.

S pozdravem Mára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.136 (?), 6.1.2007 20:14

Pane +++ +++, Luboši,

nedalo mě to a sehnal jsem si údaje o vibravích a hlučnosti některých strojů.

Marunaka TH 48D......vibrace 3,8/4,9 m/s2, hlučnost 92/106, výkon 48,6ccm

HQ 252RX ...........vibrace 3,0/4,5 m/s2,hlučnost 96/114, výkon 51,6 ccm

KZ BCZ5000CL...vibrace 3,3/3,7 m/s2,hlučnost 96/117, výkon 50,6 ccm

Stihl FS500 ?????-nejsou známy údaje

Dolmar  MS4510????-nejsou známy

může prosím někdo doplnit chybějící údaje?

Díky P.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.205 (?), 6.1.2007 21:06

Tak jsem něco našel:

Dolmar 4510: pravá 1,1-2,8 levá1,4-1,6

Stiga SB52: 2,3-2,5

Stihl FS450: 1,2-1,9 ?

S pozdravem Mára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 181.136 (?), 6.1.2007 21:19

Ano Super,

ty údaje mi připadají s porovnáním s HQ,KZ,a Marunakou dost nízké.

Ono se udává: vibrace za provozu minimální  levá/pravá (rukojeď)

                           vibrace za provozu maximální levá/pravá

                          vibrace na volnoběh  Min.levá/pravá

                          vibrace na volnoběh Max. levá/pravá

Ty co jsem udával tak jsou za provozu min/max. Tak záleží jaké jste sehnal a udal Vy.

P.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika