Volba mezi traktory - Husqvarna CTH 126 nebo Stiga 3084 H



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 14.169 (?) 
30.11.2014 19:51

Tak a co zkusit robotickou sekačku od husqvarny - automower. Za 60.000 už se něco sežene. A trávník bude super.

Ono opravdu 600m2 k sekání je hodně malý. A nějaký úžo zážitek to na traktůrcích není, možná ze začátku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 34.65 (?), 30.11.2014 20:57

I nad robotickou sekačkou jsem uvažoval, ovšem úskalí je stejné jako u rideru s předním sečením - v úvahu přichází pouze mulčování, což vidím jako značný handicap.

K sečení trávy přistupuji jako k nutnému zlu, přičemž traktůrek jaksi zmírní tuto bolest :-). Právě díky němu bude posečeno mnohem dříve a nemusím se otročit běháním za konvenční sekačkou.

Moždá bych ještě tuto diskusi pootočil na téma mulčování versus sběr trávy do koše ve vztahu ke kvalitě trávníku. osobně preferuji anglický krátký a hustý trávník. Osobně se domnívám, že kýženého výsledku tedy v mém případě mulčováním bohužel nedosáhnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.169 (?), 30.11.2014 21:04

Myslím, že laicky na kvalitě se nejvíce projeví pravidelná péče.

Jinak ty nejkvalitnější trávníky je holá otročina - herbicidy, hnojiva, vřetenová sekačka, provzdušňování, pískování... A to se s filozofií "nutné zlo" moc neshoduje.

Tudíž když nutné zlo, tak s co nejméně námahy. A na machrování je robot nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.9 (?), 1.12.2014 14:05

Souhlasím se Standem!! I když stroj s čelním sečením nemám. A to zdůvodu nemožnosti sběru do koše! Kdo na podzim hrabe listí tak ví o čem mluvím...

Vím že existují i stroje s čelním sečením a možností sběru do koše, ale to jsou veliké profi stroje za x- set tisíc Kč. Např viz foto.

Jinak na 600m2 stačí sekačka. Pokud bude majitel upřímný, tak nám to po zkušenosti sám přizná.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.65 (?), 1.12.2014 18:33

Dobrá, dobrá! Vy mi tedy dáváte... Ještě že je do jara dost času na rozmyšlenou. Jedno ovšem mohu s určitostí potvrdit, že u standardní sekačky nezůstanu. S tím se rozčiluji už 7 let a chci se někam posunout. Takže začnu studiem technologie mulčování a údržbou trávníka při výhradním mulčování, a poté vezmu vážně v potaz možnost robotického sečení. U robota mě odrazuje případný krtinec, který mnohdy vyroste dopoledne jako na potvoru před sečením a netuším, jak si s ním robot poradí. Jinak děkuji Vám všem za cenné rady. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.169 (?), 1.12.2014 19:37
600m2 je kousek -osobne si myslim, ze nonstop pohyb robota krtka odradi. Tak preji stastny vyber robota, husqvarna je nyni v robotech na spici.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 51.213 (?), 2.12.2014 7:07

Nedalo mi to a koukal na videa na jutubku... robota za ty prachy ani náhodou... větší trávu akorát uválí, když bude pršet dva tři dny, tak si s trávou neporadí a zase přijde na řadu sekačka.Aby to jezdilo non stop po zahradě, kvůli krátkému sestřihu, jinak s větší trávou nehne, by mě zajímala spotřeba.Mám travní traktor McC... a jsem spokojen, co jsem sekal týden sekačkou, mám za hodinku a bere mi to trávu vysokou třeba 30 cm.Trávu mi to posbírá, na podzim listí... robot nikoliv.Podívejte se na videa a uvidíte sám, nenašel jsem zatím ani jedno, které by mě přesvědčilo, kromě propagandy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.65 (?), 2.12.2014 15:26

Tondo děkuji, přesně toho jsem se bál. Svého času jsem hodně přečetl o robotických vysavačích a ta technologie je prostě ještě v plenkách. Snad jediné LG trochu více vyčnívá z davu, ale to je zase jiná epizoda. Proto se obávám, že robotická sekačka nebude zrovna to pravé ořechové. Chtělo by to názor majitele, kdo robota již pár sezón aktivně využívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 3.12.2014 8:03

A už jste si vybral? Neláká vás některý minirider, minitraktor? (vzhledem k velikosti pozemku). Projedete i futrama a tudiž uskladnění je taky jednodužší.Na heurece je výběr i žebříček prodávanosti i recenze kupujících.Přeji dobrou volbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.65 (?), 4.12.2014 22:45

Někam mě tato diskuze jistě posunula a v podstatě již nyní mohu vyloučit HQ 126 CTH. Nyní tedy řeším tři volby, a to Stiga 1066 H případně 3084H, nově robotickou sekačku a zcela jistě si počkám i na novinky od Wolf Garden. EU má od 1.1.2015 údajně povinně zavádět automatické převodovky a další bezpečnostní prvky, tak uvidíme, co to udělá s cenami obecně. Do jara naštěstí času dost, tak budu sbírat další střípky a podněty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika