Vertikutátor na větší zahradu



host - 224.174 (?) 
6.4.2023 1:51, zobrazeno: 1171x

Zdravím potřebuji pořídit benzínový vertikutátor na větší zahradu ve svahu cca 5°. Rozhoduji se mezi STIGOU SVP 40G a SOLO ALKO 518. SOLO má asi výhodu motoru HONDA  (neznám kvalitu motoru Stiga LOCIN) u STIGY jsou výkyvné nože, což by mohlo být výhodou pro můj nerovný trávník na kterém se potřebuji zbavit mechu. Samozřejmě počítám že budu muset použít i chemii. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 232.16 (?), 6.4.2023 8:19

Cokoliv si koupíte, bude vašim požadavkům vyhovovat. Vy ho nepotřebujete, ale chcete, což je velký rozdíl. Jak nám u baráku neřve nějaká mašina, tak nejsme in. Motor Loncin je čistokrevný číňan a Honda je japonec, jen podle názvu a je poskládán z dílů, vyrobených v anglosaskoamícké měrové soustavě, takže se velmi snadno dostanete do jistých problémů, když vám třeba, do trávy upadne odkalovací šroubek, protože není vyroben v metrické řadě, ale ve Withwortu, cena tohoto šroubku je proto nepříjemně vysoká, dá se říci, přímo neskutečně přemrštěná a musí se jít do speciálky, kde vás nejspíše odkáží na eshop. Pokud toho nemáte hektar, tak vám postačí kovové hrabičky a máte to i s doporučeným tělocvikem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.174 (?), 6.4.2023 19:39

No asi by jste nechtěl mezi 12hod šichtama hrabat hrabičkama 4000m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.246 (?), 7.4.2023 7:25

https://vertikutatory.heureka.cz/wolf-garten-va-389-b/?gclid=EAIaIQobChMIo8amu_6W_gIVDeJ3Ch0UvAmeEAQYCCABEgLQVPD_BwE#specifikace/

Mám 15 let tuto značku. Jednou jsem měnil nože i pružiny.Než jsem se naučil, že mám brát jen mech a nepouštěl ho hloběji.  5 měsíců stojí a na ten samý benzin chytne na drc. Má sytič mechanicky motor B&S. 
v sekacce mám údajně motor Stiga a tam si žádným balonkem nebo syticem nic nepripravite na start. Mám hondu motor, je to miláček, ale ten má vervu 100 a stabilizátor do paliva. To víte ze s tím samým benzinem co krmím hondu, krmim i pilu nebo krovinak. Léta nemám s bioslozkou problém Jo a na vertikutacni hrabě nemám opravdu náladu a ani čas. To se nepovedlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.213 (?), 7.4.2023 21:58

https://www.ibo.sk/zahradna-technika/kosacky/vertikutatory-prevzdusnovace/profesionalny-benzinovy-prevzdusnovac-sabo-45-220

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.174 (?), 7.4.2023 22:21

Děkuji za doporučení, SABO je kvalitní profi stroj. Ale mimo moje finanční možnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.40 (?), 14.4.2023 16:38

To je zajímavé, ten motor Honda s nemetrickými závity. Já mám na technice 4 motory Honda a jsou vyrobené ve Francii a v Japonsku, s metrickými rozměry závitů, hlav šroubů a matek.

S nemetrickými šrouby jsem se setkal jenom na jedné staré košové sekačce Solo s motorem Tecumseh. Tam byly potřeba klíče na šrouby v palcových mírách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika