Vari rotavator s vlastní převodovkou a motor Honda



host - 141.6 (?)
26.2.2014 13:34

A právě proto nabízejí dva typy rotavátorů - do lehčí půdy jsou to úhlové nože, s těmi nemám žádnou zkušenost, do těžších půd kopinaté - ty mám - rychlost samozřejmě 2 - nejrychlejší - a přesně jak jsem napsal - nezahrabává se už nic - chtělo to jen maximální šířku. Přitom ačkoliv je to těžká jílovitá zem, tak zjara se pěkně sype - a je to připravené jak dort.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 141.6 (?), 26.2.2014 13:34

A právě proto nabízejí dva typy rotavátorů - do lehčí půdy jsou to úhlové nože, s těmi nemám žádnou zkušenost, do těžších půd kopinaté - ty mám - rychlost samozřejmě 2 - nejrychlejší - a přesně jak jsem napsal - nezahrabává se už nic - chtělo to jen maximální šířku. Přitom ačkoliv je to těžká jílovitá zem, tak zjara se pěkně sype - a je to připravené jak dort.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.2.2014 13:45

rychlost 2 na DSK-317 je pro pojezd, nikoliv na rotavátor (ten provozujte na rychlost č.1 - platí i pro Global). Příliš vysoká rychlost rotace nožů škodí finální strukturnosti půdy. Potřebujete půdu jen otočit a rozbít hroudu (jako když rýčem otočíte a jedním seknutím ji necháte rozpadnout). V jednoduchosti staré převodovky je její blbuvzdornost = tažná síla od rotace odpovídá ostruze či radličce, nepotřebujete zpátečku,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.6 (?), 26.2.2014 17:49

rpotavátoruji na rychlost 2, která je pro to taky doporučená, jen jsem to spletl - není to nejvyšší rychlost, je tam ještě P - pojezdová rychlost, tu na to samozřejmě nepoužívám, pokud bych rotavátoroval na stupeň 1, tak to možná dělám ještě teď, to je hloupost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.89 (?), 26.2.2014 14:01

Mate tedy rotavator bez převodovky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.2.2014 14:20

neřešte to teoreticky, vrátíme se na začátek a napište co máte možnost koupit, za jakou cenu. Podle toho se bude odvíjet rozbor výhod a nevýhod jednotlivých skladeb pohonné jednotky a nářadí.

Spolu s tchánovým vybavením mám zkušenosti jak s rotavátorem nasazeným na převodovky pojezdové T20 a DSK317+DSK317/S, tak se samostatnou převodovkou rotavátoru T19. Nože mám jak kopinaté, tak úhlové. To dělá teoreticky 18 různých provozních sestav, prakticky se používá 6.

Ještě se zeptám, osa Globalu je podélně provrtaný nebo plný šestihran ??? Tedy jestli jím lze provléknout svorník či je to závlačkový systém (bez svorníku přes TN)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.89 (?), 26.2.2014 14:28

omlouvam se, ješte jsem nemel dole kola, ty jsou zajištene kolikem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.2.2014 14:53

už jsem to našel v návodu na stránkách výrobce = je to bez osové díry.

Tedy zbývá naznačit co a za kolik máte možnost koupit jako alternativu k KUK-125. Tedy v ceníkových cenách za 5893,-Kč (Včetně kola a radličky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.89 (?), 26.2.2014 17:20

mam možnost rotavator s převodovkou za 6000 ale ten co to prodava řikal že na to zkusil dat Global a bylo to hodne pomale

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 26.2.2014 19:36

Za tu cenu bych do toho nešel, takhle kdyby to bylo pod 5 tis. a potřeboval bych jak kopinaté tak úhlové nože...

Tedy radši kupte KUK-125.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.89 (?), 26.2.2014 19:43

Asi ano, už proto že to k sobe patří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika