Vari Pony



host - 9.6 (?)
28.4.2015 20:17

Tím si nejsem jistý, protože neznám úplně přesnou specifikaci toho Tecumsehu, co tam v Libici montovali. Ale motor Honda GCV160, který se na Ponym používal, je úplně ta samá specifikace jako ta, co se na Globalu používá dnes (těžký setrvák, karbec s volnoběhem, zhasínání ne brzdou ale zkratem primáru zapalování). Verze N2E8 se používá na,,skládačce" od začátku v roce 1999. Pokud už bych přemýšlel o nějakém motoru, tento starý bych snad ani nechtěl použít, motory této značky se už téměř 10 let nevyrábí a dostupnost dílů je tak čím dál omezenější.  Podíval bych se po XP 200 nebo některé z Hond rovnou v kompletu jako pohonná jednotka. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
steanly205 - (2) - 18.54 (?), 25.4.2015 22:44, zobrazeno: 5715x

Zdravím potřebuji poradit, dostal sem darem VARI PONY ale neblo mi ktomu nic řečeno jelikž dotyčný to měl taky jako dar. Mám pár otázek :D

1. Na štítku je napsáno VARI PONY II ale když hledám na netu tenhle   model tak mi nevyjede žadný totožný abych to srovnal a hlavně nemužu najtí ani podle fotek tip karburatoru.

2. Člověk od kterého to mám mi řekl že to je 4-takt, ale když hledam tak VARI děla pouze 2-takty tak ted přesně nevím jelokož mám nadržku na benzín i na olej odděleně.

3. Jelikož byla dlouho nepoužívana tak sem musel vyčistit karburator, ted mám problem s nastavením tahel aby to šlo na volnoběch. Tedy potřeboval bych jesstli někdo nemá stejný model a pomohl mi nejlepe posla foto detailu karburatoru jak mají být ty táhla spravně zapojené.

4. a nejduležitější a teoreticky i první co to vlastně mám domá přesně za stroj :D už to hledam hodiny na netu a nic sem nenašel.

děkuji za pomoc a dodávam i par fotek 






Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.218 (?), 26.4.2015 16:16

Pony se skutečně vyráběl - do roku 2012. Vy máte levnější model, vybavený motorem Tecumseh centura 55 LX s objemem válce 190 ccm. Dražší byla poháněna Hondou GCV 160E. Mrkněte na web vari do sekce podnikové prodejny. Tam v bazaru byly poníci myslím rovnou dva - jeden jako sekačka a jeden rotavátor.  Konstrukčně to je tak, že z motoru na převodovku je pohon kvůli ceně řemenem, převodovka je pak šneková, hodně podobná tomu, co bylo ve spodní polovině převodovky T-20A. Po odklopení desky, která drží nosník řidítek, narazíte na dvojitou řemenici, která umožní pracovat s dvěma rychlostmi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
steanly205 - (2) - 18.54 (?), 28.4.2015 19:29

Děkuji za odpověd moc jste mi pomohl. Mám jeětě jeden dotaz šlo by předělat tento motor na převodovku DSK 317? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.6 (?), 28.4.2015 20:17

Tím si nejsem jistý, protože neznám úplně přesnou specifikaci toho Tecumsehu, co tam v Libici montovali. Ale motor Honda GCV160, který se na Ponym používal, je úplně ta samá specifikace jako ta, co se na Globalu používá dnes (těžký setrvák, karbec s volnoběhem, zhasínání ne brzdou ale zkratem primáru zapalování). Verze N2E8 se používá na,,skládačce" od začátku v roce 1999. Pokud už bych přemýšlel o nějakém motoru, tento starý bych snad ani nechtěl použít, motory této značky se už téměř 10 let nevyrábí a dostupnost dílů je tak čím dál omezenější.  Podíval bych se po XP 200 nebo některé z Hond rovnou v kompletu jako pohonná jednotka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 28.4.2015 20:49

Předělávka znamená koupit přírubu za cca 5k, spojku za 2k a kleče za 3k - což je 10K a přitom máte starý motor bez záruky. To už je lepší to jako celek poslat dál, tomu kdo to využije tak jak to "leží a běží".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika