Vari návěs



host - 41.2 (?)
2.9.2015 14:25

Přesně tak to mám. Na rám jsem nechal navařit závěs, do kterého nasazuji seřízlou a provrtanou kouly z vrakoviště. Tera to v poho utáhne, točí se stím dle možností. Je pravda, že jsem to používal jeden rok, protože musím couvat. Letos jsem to nezapojil a odvozil seno jen na vozíku.

Všechny tery atd. nesmí na silnici. Zajímavé je, že soused má také Teru, osvětlenou - s fabriky a dokonce na ni platí povinné ručení. Zajímala by mě policejní kontrola - povinné ručení si platím, ale jezdit nemohu - samozřejmě by to prohrál - uvádím jen jako zajímavost.

Lukáš

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 29.8.2015 21:30

Nemyslel jsem nadupané ve smyslu sešlápnuté, ale ve smyslu množství naházeného mezi ty vysoké bočnice. Tedy že je lepší mít 3-4 kubíky sena na jenom vysokém vozíku než mít dva vozíky po 2 kubíkách na vozíku a přívěsu.

Vemte si analog z velké techniky. Místo dvou valníků se používá klecový vůz Horal (se samozběrem i bez).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 35.190 (?), 2.9.2015 12:08

Tak to mám tak připraveno pro nouzový transport, můj vlek za auto má 135 kg nevím proč by se to na sena nedalo použít, kula z vrakáče za 100

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 2.9.2015 12:25

Na přívěs lze naložit docela hodně sena a nešlapat ho nohama, pokud chcete, aby se neodrolilo.Stačí síť nebo pytlovina, velká celta popř.dostatek lan a kupu stáhnout.Další varianta je postavit si vlečku podobnou jako na obrázku a opatřit ji bantamovými kolečky.Konstrukce může být z jeklů a bočnice třeba ze dřeva.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.2 (?), 2.9.2015 14:25

Přesně tak to mám. Na rám jsem nechal navařit závěs, do kterého nasazuji seřízlou a provrtanou kouly z vrakoviště. Tera to v poho utáhne, točí se stím dle možností. Je pravda, že jsem to používal jeden rok, protože musím couvat. Letos jsem to nezapojil a odvozil seno jen na vozíku.

Všechny tery atd. nesmí na silnici. Zajímavé je, že soused má také Teru, osvětlenou - s fabriky a dokonce na ni platí povinné ručení. Zajímala by mě policejní kontrola - povinné ručení si platím, ale jezdit nemohu - samozřejmě by to prohrál - uvádím jen jako zajímavost.

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.243 (?), 2.9.2015 14:39

To se tady budete zabívat i legislativou? Odjakživa je Terra a potom i Vari schválená pro provoz na pozeních komunikacích třetích a nižších tříd za nesnížené vyditelnostia za dalších podmínek. Dnes se vystavuje technické osvěčení a povinné ručení je snad jasné. Ne všechno co má jednu osu je Terra!!! Je to snad jedníný jednoosák s návěsem, který může legálně na cesty, v současné prodejní síti. Nemůžu si vzpomenout na jiný, ale oravu přivítám. Je opravdu třeba se seznámit s těma podmínkama, jako třeba je ta třída pomunikace, jaký lze použít návěs, samozřejmě jen tovární výroby, jaké řidičské oprávnění atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 36.154 (?), 2.9.2015 15:01
Povinné ručení si na Vari platím, protože na silnici nesmí jezdit motorový dopravní prostředek bez povinného ručení. A nikdy nevím, co se může stát. Na kole mě předjížděli a neodhadli protijedoucí auto. Dupl jsem na brzdu. Kdyby se něco stalo, tak bez pojistky platím a všecko hodí na mě. A platit trvalé následky nechci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.46 (?), 2.9.2015 15:34

Aby ten provoz na veřejné komunikaci byl legální, tak vše musí být tovární výroby + techničák + povinné ručení + řidičák na auto a vyšší a když to budete mít, tak na dopravku, kde vám vymezí rajon, komunikace a časové rozmezí. Bez těchto věcí je provoz nelegální a tudíž trestný. Samozřejmě pak záleží na ochránci veřejného pořádku a na sousedech, když tito budou benevolentní, tak v podstatě nepotřebujete nic a můžete jezdit čímkoliv, ale musíte se modlit, aby se něco nestalo. Náhoda je sviňa.

Ať nám to frčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 3.9.2015 6:19

Tak to abych jel na dopravní inspektorát, aby mi určili rajon a čas.To jediné mi chybí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.182 (?), 3.9.2015 6:43
Mám světlo na Vari a na vozíku, mám povinné ručení, jezdím po cestách 3.třídy, několikrát i po 2.třídě, potkali mě pomáhat a chránit a ani si mě nevšimli. Co jezdí po nejen po vesnicicích a jak je to staré, technickou to nevidělo roky. Moje Vari je proti tomu moderní dopravní prostředek v bezvadném stavu. Fůra sena, tak jsme na vesnici, tak většina normálních lidí zpomalí a objede, jako fůru hnoje, fůru starého železa, fůru dřeva. Jenom nespoléhám na náhodu, stát se může karambol, povinné ručení na silnici je jistota za malou částku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 3.9.2015 7:08

Vymezení rajonu a času je jinak řečeno "zvláštní užívání komunikace".  To ale není v případě Vari potřeba. Jak a kdy používat Vari už vymezuje ono schválení pro provoz na pozemních komunikacích. Na dopravku se musí snad jen v případě, že majitel chce technické osvěčení. Je třeba jim "představit" stroj Jednoosák a návěs (tovární) a oni podle toho vystaví "papír". Navíc zde řešíte něco, co je zcela jasně popsáno na stránkách výrobce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika