Vari Honda IV.



127martin - (25) - 93.35 (?)
26.2.2008 15:36

Rozhodně vari nemám lepší převodovku, nejlepší převodovku mám Agzat a poto Dakr neboď dakr také bere převodovky ze slovenska, varý má meně ušlechtilou ocel v převodovce, sám jsem je rozebral a viděl jsem rozdíl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 151.203 (?), 25.2.2008 0:27

Když je to o 30000,- Kč tak to bych se podíval po Agrii a vzal případně půjčku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
127martin - (25) - 93.35 (?), 25.2.2008 18:01

No jestli by jste měl o něco zájem tak vám mohu poradit, mám zkušenosti s dakrem a jestli vás nepřesvědčí fotky co jsem dal na forum.  Dakr, Agzat, Vari. tak se podívejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.31 (?), 25.2.2008 20:18

Ta Agria je zajímavá, ale cena pro mě neakceptovatelná a půjčoval bych si jen na důležité věci (bydlení) ne na jednoosý malotraktor. Stejně děkuji za tip. Četl jsem tady něco o TPS Greeny asi za 50000 Kč, nevidě tento stroj někdo? Asi nakonec koupím osvědčenou Varinu i s jejíma mouchama, ale ještě se cukám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
127martin - (25) - 93.35 (?), 25.2.2008 20:36

Raději si kup Dakr, nebo agzat, vari nekupuj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.31 (?), 25.2.2008 21:18

Proč ne VARI, konstrukčně je to stejné jako DAKR. AGZAT má lepší převodovku. Rád bych podrobnější vysvětlení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
127martin - (25) - 93.35 (?), 26.2.2008 15:36

Rozhodně vari nemám lepší převodovku, nejlepší převodovku mám Agzat a poto Dakr neboď dakr také bere převodovky ze slovenska, varý má meně ušlechtilou ocel v převodovce, sám jsem je rozebral a viděl jsem rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 26.2.2008 18:17

Předně Vari a Dakr tříkvalt to jedno jest. Možná by jste se divili, kde všude se dnes vyrábí komponenty do těchto převodovek. Možná by z některé z nich mohlo vypadnout i zrnko zýže. Převodovka AGZAT (ta nejdražší) se liší od těchto ostatních tím, že nemá nikde použit šnek. převod. Vše je řešeno přímím ozubeným soukolím. Další věc má dif. s uzávěrkou dále několik aktivních vývodů, takže lze použít i aktivní příslušenství a měla by vám stačit jedna převodovka. Jinak Martine nic ve zlém smekám před každým, kdo pohledem určí jakost ocele aspoň tak mě to vyznělo a taky doufám, že jsem zase některé i pobavil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 26.2.2008 18:30

Nevím jak nyní, ale převodovky Vari byly vyhlášené držáky, když jsem kupoval sestavu, tak jsem byl u známého vše prohlédnout, měl Teru starou víc jak 20 let, a ta byla využívaná i na brigádách a sběru železa a jenom měnil oleje. Já doposud dělám od r. 1995 totéž. Přehodit západky se mi ze začátku zdálo komplikované a moc nevyřešené, potom jsem začal přicházet na možnosti, jako na kratším úseku couvat, než se snažit točit, orat na uzávěrku, přidám a jedu - to je zase výhoda odstředivé spojky, její výměna je možná bez jiných demontáží a jde to velmi rychle. Já jsem měl výhodu v tom, že tehdy začínali ve Vari s profi Honda motory - GXV 160 a při požadavku takového stroje - stavebnice nebylo co řešit z pohledu nabídky trhu. Už jsem to psal dříve, že nakombinovat vše co takový stroj musí umět a potom jej uskladnit na velmi malém prostoru a mít možnost doplnit sestavu potřebnými doplňky s dlouhodobě vyzkoušenou kvalitou není jen tak. V našem případě sestava Vari s ohledem na  rozsah využití, spolehlivost v poměru s náročností provozu překonala moje očekávání a mohl jsem si ještě vylepšit požadované užitné vlastnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
127martin - (25) - 93.35 (?), 26.2.2008 19:44

po rozpadu československa se odtrhli vari a dakr kdysi to byla jedna firma

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 26.2.2008 19:51

To asi nééé. I Dakr je česká firma. Od začátku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika