Trojramenný nůž do sekačky



host - 130.11 (?)
10.9.2014 15:46

Pokus jsou podminky idelani, tak rider sece vse bez problemu. Jakmile ale trava preroste a je navic mokra, tak uz je zde problem. Protoze na chate secu mene casto, takhle situace nastava dost casto a potom je to velmi neprijemne posect 800m2 kdyz je neustale vse ucpane a zahlcene. I kdyby tohle reseni pomohle jan trosku, tak lepsi neco, nez nic. Ale jde mne o to, aby se pri pouzovani 3r noze neco zleho nestalo (at uz stroji ci obsluze)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 10.9.2014 14:42

mýlýte se, jsou výrobci, co umí udělat nůž lepší než je z prvovýroby. Například i Dolmar má na své sekačce lepší nože jen za příplatek a málokdo ví, že mnoho neušetří, když si místo mulčovací sady (nůž + zátka) koupí jen mulčovací klín (zátku) či dokonce dá místo klínu prostě hadr do výhozu).

Při koupi kvalitního nože pán riskuje mnohom méně než při koupi "univerzálu od Oregonu", kde se středová díra dohání plastovými redukcemi a moment setrvačnosti versus kroutící moment motoru se vůbec neřeší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.40 (?), 19.9.2014 21:10

troška do mlýna... pořídil js si traktůrek Gutbbrod GLX105RA(variace MTD) a ve vyšší, neřkuli mokré trávě bylo sekání tragédií... Dokonce jsem si půjčil AGS, abych viděl na vlastní oči ten rozdíl, nebe a dudy, sběr o třídu jinde. Nůž Abbecon jsem zvolil jako poslední pokus před "schozením traktůrku ze skály" a prvotní výsledek je takovýto: přišla mi zásilka pečlivě zabalená, strjařsky nože pěkné. Zkusil jsem na vyšší, hustou trávu, kde původní nože měli trápení. Naprázdno chod kosy klidý za zvuku turbíny a také výfuk nepoměrně silnější. V trávě čistý řez, koš naplněný po vrch (což se mi s původním nožem rozhodně nepodařilo) Sběr naprosto v pohodě... Počkám, až bude po dešti, jak to půjde, dám vědět, ale už ted výsledek mnohem lepší, než s origo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.11 (?), 23.9.2014 11:09

Dobry den,

diky za vasi rekaci. Chci si tento nuz taky porizovat do RIderu XF 140HD. Mohu poprosit o zkusenosti ze seceni a nejakou fotku noze?

Diky moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.150 (?), 25.9.2014 22:54

... další zkušennost... zkusil jsem sekat pololehlou trávu cca 10 cm během deště (jen pro zkoušku, jak to půjde). třeba jet pomalu, tunel se občas ucpe, 15,5k je asi hraniční pro toto sekání. Jinak seče a sbírá mnohem lépe než origo... jinak asi bych nůž vyvažoval dříve, než origo, protože nůž je výrazně těžší, abych netrápil uložení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 26.9.2014 6:38
Kupodivu jste se dostal k závěru, že nůž je výrazně těžší než origo. Výroba origo je levnější ovšem pro značkového výrobce, který by získal výhodu proti jiným. Vsadím se, že na tříramenný nůž není mašina stavěná. Mokrá tráva má velký odpor. Tak jen ať prší a nůž nezačne házet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.210 (?), 21.11.2014 0:21

myšlenka bylo tak, že nedělám vědecký výzkum na téma o kolik je tříramenný nůž těžší, než dvojramenný a kupodivu jsem na to přišel, ale že u tohoto těžšího nože budu vyvažovat při mnohem nižší nevývaze. Asi tak, jako Vy jste přišel na to, že mokrá tráva má velký odpor. Sekání v dešti byl pokus, kam až mohu jít s tím, že když seče v takovýhto podmínkách, poseče určitě při všech lepších. A také zkušenost pro tazatele. Pokus s tímto nožem byla snaha vylepšit koupi traktůrku nevhodné konstrukce(nože přesazené v ose sekání a dlouhý tunel), viz výše. Nic víc, nic méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.65 (?), 21.11.2014 10:32

Takze spokojenost? Planuji taky jeho koupi, ale moc lidi ten nuz zrejme nema. Taky spousta negativnich komentaru, ze to nemuze fungovat, ze to znici sekacku atd. atd. doporucujete tedy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.70 (?), 4.3.2023 14:57

Chtěl bych se vyjádřit jako konstruktér zmíněných nožů. Při výpočtu zatížení ložisek se toto zatížení běžně počítá na stovky kg. Pokud jde o letadlo, kde se hlídá celková hmotnost stroje, pak na desítky kg. Na své sekačce jsem používal trojramenný sekací nůž 12 roků a pak mi na motoru popraskaly pístní kroužky. Podotýkám, že ložiska na hřídeli byla pořád v pohodě. Víceramenný nůž je MÉNĚ citlivý na nevyváženost. Přiblížím to příkladem. Představte si hypotetický nůž s deseti rameny a jedno z nich má nevývažek 10 g. Totéž si představte u nože dvouramenného. Kdo vládne technickým myšlením, už pochopil. Závěr? Nikdy se nesázej, když víš prd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 10.9.2014 15:08
A proč chcete risknout, seče s origo nožem špatně?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.11 (?), 10.9.2014 15:46

Pokus jsou podminky idelani, tak rider sece vse bez problemu. Jakmile ale trava preroste a je navic mokra, tak uz je zde problem. Protoze na chate secu mene casto, takhle situace nastava dost casto a potom je to velmi neprijemne posect 800m2 kdyz je neustale vse ucpane a zahlcene. I kdyby tohle reseni pomohle jan trosku, tak lepsi neco, nez nic. Ale jde mne o to, aby se pri pouzovani 3r noze neco zleho nestalo (at uz stroji ci obsluze)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika