Traktory Husgvarna



Stránky: 1,  2   
host - 127.105 (?) 
27.3.2011 13:54, zobrazeno: 21404x

Skušenosti s traktory Husgvarna.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 69.219 (?), 27.3.2011 20:08

Zdravím, Husqvarna, Honda, Dolmar, Stiga, když začnete porovnávat, zjistíte, že motory buď Honda nebo B&S, oba výrobci dělají dobré motory, převodovka většinou Tufftorq taky dobrá, no a ostatní komponenty jsou si podobné jako vejce vejci. Ať koupíte z tohoto cokoliv, tak je to vše na stejně dobré úrovni. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.249 (?), 29.3.2011 18:57

Máte pravdu ve spoustě věcí, ale abych to trochu rozvedl, tak v porovnání motorizací jsou si podobné (když přehlédnu motory Kawasaki v HSQ), převodovky podobné... Ale nápravy, čepy, rámy, možnosti příslušenství a jejich ceny. Záleží na co plánujete traktor v budoucnu používat. V zimě se hodí radlička, fréza, nebo kartáč na poslední dva musí mít motor výkon a možnost toto příslušenství vůbec na traktor zavěsit.Jak moc novou generaci traktorů HSQ zlepšili těžko soudit, nyní používají nové rámy s pozměněným způsobem systému pák na zatáčení (v minulosti trpěly na slabé čepy na táhlech a krátkou životnost atyp. šestihranného řemene pohánějící sekací nože), dost toho zlepšili ale stejně bych tyto traktory nedoporučil všem. Hodí se na udržovaný trávník, na nově založený např. z pole bych to neviděl. Poseká pěkně, ale není to prostě taková bytelná kovařina jako např. traktory SECO který je s lepšími převodovkami a motory B&S Vanguard běžně použitelné pro komunál. A to na stejném rámu a se stejnými komponenty (rozumějte vodící kladky, elektrospojka, sekací plošina, čepy náprav...). Doporučil bych se u HSQ, Hondy, Stigy, Dolmara, SECA podívat se na robustnost čepů, nápravy (litina- bytelnější) dost podstatné je mít poblíž jejich servisní středisko, samozřejmě pořizovací cena stroje v porovnání s tím co nabízí ostatní a tím nemyslím jen údaje v tabulce výkonů a záběru sečení vs. cena

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.105 (?), 30.3.2011 21:22

Rozhoduji se mezi HSQ 150 TWIN a 163 T .CHtěl bych znát Váš názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 239.112 (?), 1.4.2011 18:35

Taky jsem kdysi z neznalosti věci uvažoval o zakoupení travního traktoru Husqvarna CTH150. Jsem rád že jsem před 3 léty nekoupil. Tehdy mi jeden prodejce sdělil, že to jsou stroje do parku a ne na pozemky s krtinci. Ty krtince ale máme tady asi více a právě na takové plochy potřebujeme traktor.Diskuze zde na téma traktorů Husqvarna je dříve obsáhlá.Nyní jsem našel v technické specifikaci CTH např. výrobce hydropřevodovky - Hydrogear/TuffTorq. Chytré. To záleží na tom, co jim asi při výrobě padne pod ruku. Když budete mít štěstí, budete mít traktor sTuff Torq, jako má AGS a většina slušných traktorků, nebo budete mít HydroGear - a na tu nadávají (zahřívá se olej a pak nejede). Oproti 150 má 163 už lepší ovládání převodovky - nohou a ne jako 150 "šaltrpáka" (někdo ji tu vychvaloval, ale už asi není "in"). Jsou lepši stroje a ne o moc dražší. Značka motoru celý traktor nedělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 127.105 (?), 1.4.2011 20:48

Jaké máte na mysli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.182 (?), 2.7.2012 22:01

Zdravím, potřebuji poradit od majitelů traktůrků Husqvarna... Mám typ CTH 163 T, a mám problém s tím, že se mi často špiní svíčka v levém válci, po vyčištění filtru a svíček to vydrží cca jednu nádrž benzínu a musím opět čistit. Svíčky jsem prohazoval, filtr je čistý... už si nevím rady. Traktor je nový, najeto pouze 80mth a problém s tím mám od úplného začátku. Má s tím někdo z vás zkušenost?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.177 (?), 10.5.2015 8:10

Ten motor už asi dávno nejde ale asi to byly vadné kroužky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.243 (?), 9.5.2015 21:38

Mám HQ CTH 222 twin, 54 motohodin, 3 roky použivaná. Sekám 5000m2 svažitého pozemku. Na začatku spálené dva řemeny pohonu sekání, než jsem vychytal otáčky motoru a pojezdovou rychlost. Stále ucpaný tunel výhozu i když je tráva suchá - začal jsem sekat na dvakrát, nejdřív mulčuju na výšku 5 a pak výšku 3 se sběrem. Nože mám sekací, přesto špatně sbírá.  Zadřené ložisko v domečku osy nože, přidřené 2 vodící kladky samožřejmě čínská výroba. Vylisovat, kladky odvrtat nýty a dát kvalitní ložiska. Sále narovnávám ohnutá antiskalpovací kolečka sekacího zařízení, která přesahují obrys. Za cenu tohoto traktoru jsem myslel že budou aspoň ložiska v předních kolech a ne plast a maznice. V předních reflektorech není chromová odrazová vrstva ale alobal který se začíná kroutit a světla budou brzy slepá. Začínám se bát hydropohonu a čekám co odejde dále.Kvalita šla hodně dolu, Husqwarnu NIKDY VÍCE, ještě že pilu a křovinořez mám Stihl. Pokud nejste mechanik s vlastní dílnou tak spořte na servis. Abych jenom nekritizoval, silný motor Kawasaki a výborná stoupavost bez uzávěrky, je s podivem co vyjede.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.177 (?), 10.5.2015 8:16

Když je navíc hq servis plný lemplů jako u nás tak je volba značky jasná, mě svou neschopností odradili už u křováku, tak mám traktor Stiga a vámi popsané problémy zatím neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika