Terenní úpravy



host - 235.230 (?) 
8.6.2016 11:52, zobrazeno: 2276x

Dobrý den. Potřeboval bych si srovnat cca 1500m pozemek, chci si koupit kultivátor, abych ho mohl na podzim zorat, na jaře rozbránit a motykami kultivátoru zkopat na jemno s tím, že pak vyseju trávu. Nechci si pozývat firmu, nechci zbytečně navíc platit za práci. Mám užitkovou ovocno-zeleninovou zahradu cca 250, takže si stroj ponechám. A teď bych potřeboval tu radu od někoho, kdo s tím má zkušenosti, jak silný a typ stroje si mám koupit, abych tu rekultivaci zvládl. Pozemek je travnatý, v podstatě rovný, půda těžší hlinitá. Děkuji všem za odpovědi a radu. Klimo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 8.6.2016 12:30

nechci zbytečně navíc platit za práci...před časem jsem řešil něco podobného na přibližně stejné ploše. Specializované firmy teda fakt nevěděli co by za to chtěli, ale nakonec jsem se domluvil s člověkem se sousedství, co má políčko a starý traktor, ten mi to za pár stovek poral něčím čemu říkal kultivátor (něco jako pluh ale smenšíma radličkama) a bránama srovnal, myslím že to vše zabralo tak ze dvě hodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 11.6.2016 14:30

K tomuto se také přikláním. Jistě, nevím v jaké lokalitě žijete, a koho máte za souseda. Ale pokud se vám jedná pouze o zatrávněný pozemek. Tak dnes dohoda s blízkým farmářem o provedení práce opravdu příjde na mnohem méně peněz než specializované zahradnické firmy. Je to o dohodě mezi lidmi. Zorat, vyvláčet, na jaře upravit rotavátorem, případně i zasýt trávní semeno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika