Sekačky Alko Comfort 520 - jaký motor



host - 11.99 (?)
6.8.2007 13:30
Já bych se zastavil u toho čištění molitan. filtru pana Vysloužila. Pane Vysloužile já si myslím, že tak jak čistíte onen molitan. filtr není zrovna správné. Podle mě by se měl prát v jarové vodě ne v benzínu a olej, kterým se napouští aby lépe zachytával prach a drobné nečistoty je speciál k tomu určený někdy i ve sreji a dost drahý. Tady nějaký WD olej který vyschne nebo motor. olej, který ucpe pory molitanu není zrovna odborné řešení. Já vím vy napíšete, že vám to tak stačí nebo tak něco. Já bych si to jako člověk odpovědný za údržbu vaší sekačky nedovolil. Tak jako se nevymetá štětcem prach z papír. filtru. Maximálně stlačeným vzduchem ze strany karburátoru vyfoukat a to průběžně během sezony. Na roční prohlídku vždy filtr nový, aby se mě v půlce další sezony nevrátil nespokojený zákazník a nebo abych o něho nepřišel vůbec. Jediná vyjimka je, když si výměnu zákazník nepřeje.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 5.8.2007 21:36
Celkem úsměvné, ale pouze pro toho, kdo nepotřebuje vybírat - takže cituji: Opakuji, že jsem technický analfabet, ale shodou náhod mám sekačky s oběma motory doma. A věřte, že to vypadá mnohem více sexy, když vedete stroj s nápisem, co mají závodní motorky na kapotě. Asi, jak sám přiznáváte, máte rozhodně méně znalostí než uvedený automechanik, proto z hlediska dosažení nějakého závěru v této diskuzi je to pouhé prodloužení diskuzního řetězce o další příspěvek, ale pouze to. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 5.8.2007 23:03
 Však o tom snad toto fórum je. Závěr diskuze o slabém výkonu byl vyřešen hned druhým příspěvkem. Vše ostatní je klábosení s příjemnými lidmi, od nichž se mohu něco nového dozvědět, či přiučit. 
   Netajím se svou motoristickou nevzdělaností. Na druhé straně si troufnu říci, že málokdo z odborníků sekal s oběma motory na velmi podobných sekačkách takovou dobu.
   Dokud byly motory B - S montovány do nejdražších sekaček, byla to špička. Věřím, že až někoho napadne osadit pár sekaček novým motorem Ferrarri, rázem ty Hondy budou....nic moc.
   Omlouvám se, že jsem se necitlivě dotkl názoru automechamika.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 6.8.2007 7:50

Teď zase nerozumím já Vám. Druhým příspěvkem to bylo pro Vás vyřešené - dál je to příjemné klábosení? Takže jeden názor na jedné straně vah? Opravdu já čekám od takové diskuze víc. A kdybych bral jako měřítko jeden názor - tak bych nevěděl vlastně co je pravda. Jeden by tvrdil to, druhý zase něco jiného. Názory přínosné a věcné a jejich množství na jedné či druhé straně tvoří nějaký objektivní komplexní názor. To je myslím cíl. S tím automechanikem jsem to nemyslel, že jste jej urazil, ale těžko se s ním budete měřit v tom, co mu cca 25 let zajišťuje obživu - i když tohoto já neznám, ale znám jiné a jsou to profesionálové. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.8.2007 9:25
Já si tak úplně nemyslím, že musíme všichni dojít k jedinému definitivnímu společnému názoru. Taková doba už tu byla.  Názory jiné než mám sám, považuji dokonce za poučnější než pouhé přizvukování
   Současně si cením rozsahu a preciznosti s jakou jste dopodrobna analyzoval rozdíly v kvalitě motorů, jejich užitné hodnotě  i v obecném přístupu kupujících ke zboží rozdílné kvality a ceny. Přesto mi přijde zamýšlení nad  kvalitou jednotlivých  motorů u tak primitivního stroje jako je sekačka trochu podobné, jako kdybychom se přeli, jestli kolečko na vyvážení hnoje je lepší s pneumatikou Dunlop nebo Michelin.
   Nepochybuji o tom, že automechanik má k motorům blízko, nemusí tím být ale automaticky odborníkem na sekačky, tak jako  můj zubař může, ale nemusí poradit, proč mi pelichají slepice.
   Nakonec úsměvněji. Když jsem empiricky porovnával obě sekačky, s Hondou se jezdí lépe - má totiž polstrované madlo.  Na druhé straně -   vzduchový filtr nestačí vymýt a naolejovat, je z papíru, musí se koupit nový. I takové drobnosti ovlivní názor blbýho zahradníka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 6.8.2007 10:28
Porovnání zubař - pelichající slepice versus automechanik opravy malých a velkých motorů  - to není adekvátní, neboť automechanik u velkých motorů musí mít více znalostí, takže u malých je to pro něj hračka. Pokud berete za výhodnější pro obsluhu molitanový fitr proti papírovému, tak na větších motorech jsou papírové, někdy ještě s molitanem, jako předfiltrem. Molitanový filtr je nejobyčejnější a také nejhůře filtrující filtrační vložka(viz. typy kde se vyskytuje, nejen sekaček) . Jak jsem uvedl, někde je použit molitan, jako zachycovač prachu - předfiltr naolejovaný (GXV 160 např.), který chrání hlavní filtr - papírový a prodlužuje jeho životnost. Takové papírové filtry jsou na osobních autech, kde je prašnost podstatně větší než při sečení zapojeného trávníku (když je sucho práší se z trávníku víc, ale objem vzduchu, který projde motorem auta a doba použití filtru na autě je nesrovnatelně větší). Můj názor je ten, že nemusí všichni tvrdit stejné, ale z např. 10 názorů si vytvořím svůj, který již je něčím podložen. Vám možná stačí jeden, to je Váš názor. Ale potom jste ideální spotřebitel - konzument, protože co Vám kdo nabídne berete.   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.114 (?), 6.8.2007 10:35
Pan Vysloužil je asi jeden z posledních lidí, u kterých bych očekával slepé spotřební chování
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.8.2007 10:58
Srovnání mi připadá docela adekvátní. Zubař, stejně jako veterinář je lékař a o kožních chorobách se učili oba.  A před časem mi automechanik ve značkovém (!) servisu neopravil banální poruchu na autě, neboť tomuto novému typu prý rozumí někdo jiný a ten byl na školení. Nevím, jak by poradil se sekačkou.
   Samozřejmě, stejně jako Vy, svůj názor formuji a dotvářím na základě zkušeností a pozatků svých i těch druhých. Ostatně i Vy jste můj názor na daně motory jistě pozměnil. Ale dokážu si vážit i lidí, kteří mají názor jiný, zejména, pokud si za ním stojí.
   Nepochybuji o tom, že jednorázový papírový filtr je dokonalejší a zachytí více nečistot než houbička. Ale za 13 let provozu B - S mě péče o filtr stála pár deci benzínu a trochu oleje, motor přitom běží bez problémů. Údržba Hondy asi přijde dráž. Modernější motory jsou zřejmě kultivovanější, ale možná trochu fajnovky. A to je jedno z úskalí naší polemiky. To, co bych u auta  nebo traktoru považoval za přínos, modernizaci a zvalitnění, mi u ručního sekátka připadá  jako vylepšení (to nepopírám), ovšem  s příchutí marketingového taháku pro snoby.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 6.8.2007 11:26

Nebudeme rozebírat varianty úrovně odbornosti automechaniků, protože složitost takových motorů  - zejména elektronika u os. aut - je se sekačkami nesrovnatelná, že Vám vytáhne třísku zubař, nebo veterinář je asi jedno, každý má základy dezinfekce ran. Já mám na mysli automechanika, který je profesionál, navíc u nových typů motorů je pro ně seznámení se s takovou konstrukcí nezbytné. Asi jste neměl demontován žádný motor, ale automechanik, který si netroufne na motor sekačky z pohledu obav z toho, že to nezná je buď líný, nebo neschopný. Tím stojím za názorem člověka s dlouholetou praxí s opravami motorů - jeho názor má váhu a zpochybňovat jej nemůžete, že nějaký jiný něco nechtěl opravit.     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.99 (?), 6.8.2007 13:30
Já bych se zastavil u toho čištění molitan. filtru pana Vysloužila. Pane Vysloužile já si myslím, že tak jak čistíte onen molitan. filtr není zrovna správné. Podle mě by se měl prát v jarové vodě ne v benzínu a olej, kterým se napouští aby lépe zachytával prach a drobné nečistoty je speciál k tomu určený někdy i ve sreji a dost drahý. Tady nějaký WD olej který vyschne nebo motor. olej, který ucpe pory molitanu není zrovna odborné řešení. Já vím vy napíšete, že vám to tak stačí nebo tak něco. Já bych si to jako člověk odpovědný za údržbu vaší sekačky nedovolil. Tak jako se nevymetá štětcem prach z papír. filtru. Maximálně stlačeným vzduchem ze strany karburátoru vyfoukat a to průběžně během sezony. Na roční prohlídku vždy filtr nový, aby se mě v půlce další sezony nevrátil nespokojený zákazník a nebo abych o něho nepřišel vůbec. Jediná vyjimka je, když si výměnu zákazník nepřeje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.8.2007 14:20
Máte naprostou pravdu. Chtěl jsem říci, že je mi příjemnější, zvládnu-li jednoduchou údržbu vlastními silami, nový filtr vyrobit neumím. Nejde o peníze, spíš o čas.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika