Sekačka výběr



host - 57.115 (?) 
15.6.2012 18:00, zobrazeno: 16648x

Sháním sekačku na 1000 m2. Terén je svahovitý, nerovný a plný stromků. Sekačka by měla dokázat dobře sekat i větší nebo mokrou trávu. Vybral jsem do užšího výběru tyto sekačky: Weibang WB 536 SB V-DOV, Stiga TURBO 53 S BW, Brill Steelline 52 XLR.

Dočetl jsem se, že Weibang má 4 rychlosti a prý zvládá dobře vysokou a mokrou trávu, na pohled nic moc. Brill je prý víc tichá a dobře manévrovatelná, vzhledově je zvláštní. Stiga má motor Honda, což by mohlo být možná na svah lepší a líbí se mi na pohled.

Kterou z nich byste vybrali? Nebo jinou?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 120.166 (?), 16.6.2012 18:05

Řešil jsem stejný problém pro zahradu s obdobnými parametry. Pročítal jsem na webu lecos - mimo jiné názory (i starší) na tomto webu.

Nakonec jsem se rozhodoval mezi Stigou 53 S BW Plus a Dolmar PM-4600 S3 (mám od Dolmaru křoviňák a pilu a jsem naprosto spokojen).

No a ve středu 13.6. navečer jsem jel dětem pro samonosný bazén (takový ten plastový s nafukovacím prstencem) do Mountfieldu, protože ho tam měli o 140,- Kč levněji než jinde... ;-) A tam jsem docela "čuměl", protože asi zjistili, že Béda Trávníček, podivné handbooky zdarma nebo nějaké točení kolem už lidi tolik netáhne a začali konečně prodávat za rozumné ceny.

Měli tam sekačku (Castelgarden) XSP 55 BS, která parametry odpovídá sekačce Stiga Excel 55 SQ (s motorem B&S 750 DOV), resp. Dolmar PM-5100 S3 (ta má ale motor B&S 675), za cenu, které jsem neodolal (cca o 6 tis. Kč nižší, než stojí Stiga Excel 55 SQ a ještě o cca 1,4 tis. Kč nižší, než stojí Stiga Turbo 53 S BW Plus).

Tak ji mám druhý den doma, sekal jsem s ní zatím, pochopitelně, jen jednou (naprostá spokojenost) a jsem velmi zvědavý, jaké mě čekají zážitky s případným servisem...

Omlouvám se, že jsem se tak rozepsal, ale ptal jste se, mimo jiné, jestli neuvažovat i o jiné sekačce. Přeji štastnou volbu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.110 (?), 10.7.2013 12:17

Sekačku XSP 55 BS od Mounfieldu nebrat! Po cca 6 hod. přestal fungovat pojezd. Začala se protáčet řemenice. Není ovšem divu. Na tak těžkou sekačku řemenice s plastu je nesmysl. No a rekamace v Moutfieldu 4 týdny.  Servis nemají vůbec pod kontrolou. U tak veliké firmy bych čekal větší pružnost. Mounfield již nikdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.202 (?), 11.7.2014 19:54
Xsp 55 bs je vyborna sekacka mam pres dva roky a to ji nesetrim a bez problemu. Opravdu vykonna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.255 (?), 14.7.2014 21:21
Koukal jsem na nějakou Hondu, ale ten Weibang taky nevypadá špatně. Tak je zas o čem přemýšlet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika