Sekačka s odolným podvozkem



host - 89.197 (?)
1.11.2021 21:12

Osobně bych to u vás podle popisu viděl spíš na křovinořez...

Jinak Stiga svého času prodávala sekačky co měly hlinikové šasi i kola!!

Jednu sice mulčovací vlastním. Původně pracovala v komunálních službách má asi 25 let a furt jede. Ta moje mulčovací má pohon předních kol a musím říct, že v členitém terénu to je výborná věc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 136.9 (?), 29.10.2021 16:36, zobrazeno: 1590x

Potřeboval bych poradit, jakou sekačku pořídit na cca 800m2 pozemek k chatě. Pozemek je mírně svažitý, plný ovocných stromů, keřů, hromad dřeva, ohniště, a podobných překážek. Zároveň je terén celkem nerovný, drny, díry, mech, krtince, kamenitější pasáže, různé druhy trávníku, spíše taková louka. Předchozí sekačka odešla na přední ohnutá kolečka, byť byla přidělaná na nastavitelném ocelovém zavěšení, skočila do "V". Není potřeba nějaký extra výkonný motor, porost nebývá extra hustý, navíc sekám na nejvyšší úroveň. 

Vzhledem ke svažitosti by byl ideální pojezd, koukal jsem, že existují i "zatáčecí" sekačky s otočnými předními koly, podle fotek by na tom pozemku ale ta kola odešla během první sezóny. Nepotřebuji konkrétní model, spíše návod, na co koukat, např. která značka má punc odolnosti, apod.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.9 (?), 29.10.2021 16:41

Příjde mi, že se výrobci sekaček předhánějí v tom, jak silný mají motor, kolik stupňů pojezdu, všechny jsou 12v1, ale pak mají plastové šasi a kolečka na tenkých tyčkách. To se hodí možná na fotbalové hřiště, je nějaký výrobce, který jde "proti proudu" a vyrábí odolné stroje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.16 (?), 29.10.2021 22:11

Tak to se poptejte po sekačce AS-MOTOR AS 53 2T ES 4WD RB, ale musíte si dát pozor, aby vám nevypadly oči z důlků!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.197 (?), 1.11.2021 21:12

Osobně bych to u vás podle popisu viděl spíš na křovinořez...

Jinak Stiga svého času prodávala sekačky co měly hlinikové šasi i kola!!

Jednu sice mulčovací vlastním. Původně pracovala v komunálních službách má asi 25 let a furt jede. Ta moje mulčovací má pohon předních kol a musím říct, že v členitém terénu to je výborná věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KarlosL - (2) - 102.249 (?), 14.11.2021 13:45

Mám něco podobného, dům ve svahu, zahrada cca 900m2, ovocné stromy a keře, pak nějaké jehličnany. Mám také dost nerovný terén, krtince, drny atd. Po celkem dlouhém vybírání jsem si 2 roky zpátky pořídil od DeWALTU aku sekačku a křovinořez tam kam se se sekačkou nedostanu. Dostává zabrat celkem solidně, ale mimo broušení nožů jsem zatím neměl žádný problém a to ji fakt nešetřím krtince nekrtince.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.251 (?), 17.11.2021 0:41

Tak tohle mě opravdu zajímá. Mám malou ale členitou zahradu a el. sekačku. Jsem furt na prášky z toho jak se mi zasekává kabel o různé překážky, stromky, takže se porozhlížím po něčem jiném a benzín nechci. Jak dlouho vydrží baterka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KarlosL - (2) - 72.91 (?), 21.11.2021 1:30

Baterky (davají se tam 2) mi vydrží na posekání celé zahrady.  A protože od DeDEWALTu toho mám víc, tak mám ještě další 2 baterie připravené v nabíječce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.41 (?), 22.11.2021 23:55

Jakou sekačku konkrétně máte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.35 (?), 24.4.2022 10:39

Zdravím chci si koupit tříkolovú sekačku, máte sní někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.35 (?), 24.4.2022 10:42

tůto: GÜDE Motorová sekačka na trávu BIG WHEELER 554.2 R TRIKE

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika