Sekačka na zahradu - Al-ko Silver 46 BR-A Comfort?



Stránky: 1,  2   
Georginator - (46) - 64.174 (?) 
14.8.2012 21:12, zobrazeno: 14761x

Chci se zeptat na sekačku od firmy AL-KO, konkrétně na model Silver 46 BR-A Comfort, máte s ní někdo zkušenosti, případně jak na tom jsou sekačky od této firmy?

Bude sekat už senior ve věku téměř 80 let, sekat se bude na chatě cca do 300 m2. Terén není žádná rovina, takový střední svah (stoupání cca 15 až 30 stupňů). Sem tam nějaká jabloň (asi 5). Nějaké záhonky, ty jsou ale ohraničeny rovně, takže žádné extra objíždění ani výhýbání.

Sekačka by určitě měla mít pojezd (pro seniora v tomto věku a na tomto svahu to ani jinak nejde), sekání bude tak maximálně 1x za 14 dní, takže aby měla i dostatečný výkon na vyšší trávu. A určitě na benzín - nedovedu si ho představit, jak u toho ještě hlídá a přehazuje kabel, to by se akorát pořád opravoval a kupoval nový, protože by pořád končil pod nožem.

Na sekačce Silver 46 BR-A Comfort mě zaráží výkon 2,1 kW, což jsou skoro 3 HP a to mi příjde sakra málo. Teď jsme se na sekačku šli podívat a prodejce má u ni napsáno 5 HP, což se mi nějak nelíbí, když výrobce udává 3 HP. U sekačky tohoto typu bych čekal alespoň minimálně těch 5 HP.

Nebo by byl nějaký jiný typ na sekačku (místo této od AL-KO) do těch 10 000 Kč?
Mají tam vystavené ještě nějaké výrobce World, VeGa apod. značky, které jsem pomalu niikdy neviděl. Ta VeGa vím akorát, že je čína.

Příští týden se plánuje koupě, senior je bohužel nedočkavý, ale to je asi u každého stejné, v tomto věku. Zbytečně příjde o záruku půl roku, ale to ať si dělá jak chce, poradit si moc nenechá. Nehledě na to, že do toho nalije olej, benzín - který bude zase před zimou vypouštěť - tudíž do té doby poseká max. 2x a to jsou další vyhozené peníze, když už nejen záruka. Pořád říká, že výkon je k ničemu na ten kousek, ale až mu sekačka nebude zvládat ani pojezd, tak jsem zvědav, jak se bude tvářit potom - nehledě na to, že se sekačky bude určitě i chytat, tak ji bude ještě brzdit.
No, jsem na to zvědav, budu moc rád za všechny rady a čím dříve, tím lépe nebo se z něj už zblázním :) Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Seldi - (38) - 195.18 (?), 14.8.2012 22:22

Myslim si že výkon 2,1Kw je dostačující tenhle víkend se my odešel 3KW motor na sekačče a dával jsem starší tecumseh 2,6Kw a bál jsem se že to bude slabý.Ale zkoušel jsem s ní vjet do asi 25cm vysoký trávy a v pohodě to zvládala.Hlavně bych si koukal po pomalym pojezdu protože nekterý sekačky jsou rychlý a pro 80letýho důchodce by to neblo moc dobrý.A mohlo by to zkončit jako u jednoho znamýho který narychlo sehnal sekačku pro rodiče a pojezd byl tak rychlej že to nestíhali a tak to radši tlačí bez pojezdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.134 (?), 15.8.2012 11:00

Stejnou sekačkou seču cca 1200 m2 zahrady a z velké části mulčuji. Tedy na uvedenou plochu musí stačit.

Rozdílné hodnoty výkonu zavisí na otáčkách, dříve bylo zvykem uvádět výkon při maximálních otáčkách motoru.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Georginator - (46) - 64.174 (?), 15.8.2012 11:48

Neříkám, že by na 300 m2 nestačila. Jen mě udivuje výkon, na záběr 46 cm bych čekal takových 3,4 kW.
Aby poté nebyl problém v tom, že to sice trávu tak nějak poseče, ale pojezd to už v tom svahu nezvládalo. Na pojezd je třeba 0,5 HP = 0,4 kW.
Ten výkon motoru je podle mě udáván při normálním provozu, nikoliv při maximálních točkách motoru.

Pokud tuto sekačku máte, tak by někde na ni měl být uveden výkon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.9 (?), 16.8.2012 7:45

Sekačku s výkonem 3,4 kW při pracovních otáčkách jsem na trhu ještě neviděl. Rád se nechám poučit... Nejsilnějí je myslím Alko Powerline 5300 BRV s 3,1kW. Nebo víte někdo o silnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Seldi - (38) - 195.18 (?), 16.8.2012 9:27

Nejvýkonější je myslim 6,5HP což je asi 4,4Kw ale nevim jestli to jsou pracovní otáčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 142.9 (?), 16.8.2012 10:30

Uveďte, prosím, značku a typ sekačky s tímto 4,4 kW motorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Seldi - (38) - 195.18 (?), 16.8.2012 10:50

Např. Honda HRX 537C VKEA. Já mam taky taky ale 6HP toro a je už až moc silný ani když vjede do 40cm trávy tak se nezadusí a má záběr kolem 55cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.9 (?), 16.8.2012 12:13

Uvedená sekačka v odkazu má výkon cca 3kW, což je asi 4 koně při pracovních otáčkách 2800 až 2900. Výkon 6,5 koně je při 3600ot., což sekačka nemá!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Georginator - (46) - 64.174 (?), 16.8.2012 20:08

Tak já teda nevim, ale většina sekaček a výrobců uvádí úplně jiné hodnoty výkonu, než AL-KO, kde máte pravdu, že nejsilnější je 3,1 kW.

Bohužel netuším, zda je to pracovní hodnota nebo při maximálních otáčkách motoru.

Když uvedu třeba sekačku STIGA Turbo 48 S BW Plus, Honda, tak ta má 3,7 kW, ale zase nevim, jak to berou, v tom aby se prase vyznalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika