Rotavátor



host - 30.21 (?)
29.5.2009 18:22

Zdravím o jaký rotavátor se jedná???

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 27.226 (?), 28.5.2009 20:02, zobrazeno: 12170x

Prosím o radu.

Už podruhé se my střihl pojistný šroub na náhonuu k rotavátoru.

Můžete někdo poradit jaký pojistný kolík tam mám dát, aby znovu nepraskl?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 30.21 (?), 29.5.2009 18:22

Zdravím o jaký rotavátor se jedná???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 27.226 (?), 29.5.2009 19:40

jedná se o rotavátor za TK-áčko, výrobce agrozet Prostějov - závod Rožňava, rok výroby 1988

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 27.226 (?), 3.6.2009 17:58

Ten rotavátor má výrobní značku.  KYR 100A

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 62.39 (?), 3.6.2009 22:38

Jen pro upřesnění,

Kypřil jste po orbě nebo bez orby?  A hlína byla písčitá nebo jílovitá?

fanda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 27.226 (?), 4.6.2009 21:58

Půda byla asi měsíc po orbě.

K ustřižení čepu došlo když jsem jel po kraji pole a zachitil jsem o trávu která roste kolem pole.

Včera jsem zvětšil otvor na čep na průměr 12mm,  dal jsem tam tvrdý šroub, nové řemeny, a pole jsem dodělal bez problému.

Tedy až na jeden.

Hřídel řemenice od náhonu je mírně šikmo, a tak se my přetáčejí řemeny. Ty řemeny jsem kontroloval, a opotřebení nebylo velké. 

tak snad to bude už v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 5.6.2009 7:21

Zdravím, takže pojistný kolík máte vyřešen, nyní budete řešit vylágrovanou pravoůhlou převodovku na rotovátoru, nebo ukroucený vývod na náhonovou hřídel. Dejte vědět co bylo první. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.226 (?), 6.6.2009 15:25

No já jsem traktora i snářadím koupil až letos na jaře tak se s tím teprve učím.

Pravoůhlá převodovka vypadá, že je dobrá. Ze šikma je řemenice která je přímo na kardanu.  Když se šroub střihnul poprvé tak jsem vymontoval celý systém co je v té trubce jak je náhon. (nevím jak se to správně jmenuje)  Dal jsem nová ložiska, a vše smontoval. Já si myslím, že předchozímu majitely se už párkrát kolík střihnul, a jak se kardan točil na hřídeli neupevněn, tak se čep obrousil, a teď to tam nesedí. Proto jsou asi řemenice zešikma, a jak se točí tak řemeny nespadnou, ale otočí se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.190 (?), 7.6.2009 12:36

Tento problém jsem řešil asi před 3 roky. Stále se mi lámal zminovaný kolík prum.8MM, pak i šroub prum.8 a nakonec po převrtání i kalený kolík prum. 10.Nakonec jem musel přetočit otvor v kardanu a vyrobit novou větší hřídel. Otvor v kardanu byl vymačkaný a hřídel sedřená natolik že se tlakem řemenů vykláněla celá řemenice. Mě se řemeny nepřetáčely, ale po ustřižení kolíku a vyjetí řemenice se přesekly. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.226 (?), 7.6.2009 21:52

Je to přesně tak jak to popisujete. Já jsem to převrtal na průměr kolíku 12, a dal jsem tam tvrzený šroub. Jestli se to ještě jednou pokazí, zkusím se zeptat v Prostějově u Šálka kolik stojí nová hřídel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika