Otáčky motoru Briggs&Stratton



host - 40.13 (?)
24.4.2009 11:16

Přesně tak.Seká kdo má ruce, o všechno zavadí a pak půl roku sekáme na půl plynu než přijede strejda, kterej vám plíšek přihne zpátky.Nějak si člověk na ten zvuk zvykné a to je chyba.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 50.111 (?), 23.4.2009 17:04, zobrazeno: 27403x

Potřeboval bych poradit. Mám na sekačce Jonsered motor B&S serie 550.Nemá to ovládáni plynu, a letos při prvním sečení mám pocit, že motor jede na plné otáčky. Nevíte kde je regulátor otáček a jak se dá seřídit, nebo zkontrolovat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 23.4.2009 18:18

O tom zde byla dříve diskuze, ale z pohledu zda je to, či není k něčemu dobré. Někteří výrobci instalují na sekačky regulaci otáček motoru změnou plynu - želva/zajíc(pozor nezaměňovat za stejné označení u variátorových změn pojezdu, kdy motor jede na plný plyn, ale rychlost pojezdu se mění). Tuto změnu otáček lze provádět z pozice obsluhy, páčkou na držadle sekačky. Pokud tam není toto ovládání instalované, jsou pracovní otáčky nastaveny na max. hodnotu, ale sníženou pod max. povolené otáčky motoru. Proto se nemusíte obávat, že to něčemu vadí, pouze se nedají otáčky snížit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 151.42 (?), 23.4.2009 19:36

Otáčky sú regulované sústavou pružín a tiahel napojených na klapku karburátora a odklápania klapky na chasis motora vetrom od ventilátora.Znie to zložito ale je to to najjednoduchšie možné riešenie.Dá sa jednoducho regulovaťnapínaním pružiniek, ale to neodporúčam pokiaľ nemáte otáčkomer. Ináč optimálne otáčky sú 2700-2800rpm.Nedvíhať otáčky nad túto hodnotu! Je to nebezpečné a strojček je podstatne ohrozenejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 23.4.2009 20:28

Souhlas, ale to je systém regulace otáček motoru, nastavený výrobcem - obsluhou neměnitelný. Do toho bych nezasahoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 23.4.2009 20:32

Běžně si to upravuji sám. Je tam pružinka připojená k plechu. Když pojíždím při kosení mezi kanadskými borůvkami tak zavadím tímto plíškem o větev borůvky a jí trochu přihne a tím se najednou otáčky na trvalo upraví. Musím vždy znovu přihnout držák pružiny do původní polohy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.13 (?), 24.4.2009 11:16

Přesně tak.Seká kdo má ruce, o všechno zavadí a pak půl roku sekáme na půl plynu než přijede strejda, kterej vám plíšek přihne zpátky.Nějak si člověk na ten zvuk zvykné a to je chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.111 (?), 25.4.2009 17:05

Tak jsem si přečetl příspěvky, a pomohlo mi to. Po demontáži filtru na karburátoru jsem uviděl větvičku z tůje jak blokuje automat plynu.Po odstranění je vše jak má být. Alespoň vím, že ucho nelže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.38 (?), 14.6.2012 20:22

Nemáte někdo foto nebo nejaký návodek jak to má přesně fungovat, ten pružinkový nesmysl?? Úplně se mi to rozpadlo, dal jsem to sice dokupy ale podle zvuku si nejsem jistý že na 100%. Potřebuju vědět jak to funguje?? Díky moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.184 (?), 22.6.2012 6:54

musíte uvést typ motoru a najít si na Internetu jeho rozkres na díly - případně servisní příručku ke konkrétnímu motru. Takže co to máte za motor? (code z šasi)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 24.6.2012 13:06

Neporadim, nevim.Jen vim, ze jsem sekacku s motorem Briggs mel a byl problem za problemem, i ten chod motoru byl nekultivovany.Ted mam roky sekacku s motorem 4-taktnim Honda a jsem maximalne spokojeny.Uz bych osobne s motorem Briggs nic nechtel, to vim jiste.Tj.muj nazor, at si pochopitelne kazdy za sve koupi, co chce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika