Naviják a pluh pro ruční orbu



vlastikk1 - (3) - 6.84 (?)
25.1.2010 10:29

Rotavátot je dobrá věc.Malotraktor s rotavátorem mě udělal něco, co se podobá poli. Ale má to ke mě kus cesty, žiju mimo obydlenou oblast. Navíc na horách je země těžší a kamenitá. Taky potřebuju zaorat hmůj, ja zahrádku 2 ary se vše nevejde. Naviják a odpovídající nářadí vidim jako optimální řešení. Jen ho zhotovit. V tom vidim celý porobém. VL

Nějaké foto jsou k nahlédnutí zde.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 14.1.2010 11:31

ikdyby se podařilo na poprvé problémy vyřešit a postatvit ideální stroj, nataháte se s pluhem zpět na start a musíte být dva, jeden,co oře a druhý reguluje popř.vypíná a zapíná a "přepichuje" stroj o skýbu vedle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vlastikk1 - (3) - 6.84 (?), 25.1.2010 10:06

Stroj MF má sice závěs, ale pluh neutáhne, je to lehký a hrabe. Mám na horách problém i s originálním obracákem sena. Navíc chci použít i pro tahání dřeva, proorávání brambor... Rzchlost lana by měla být asi 1m za vteřinu. Clověla pro zapnutí a vypnutí stroje taky mám. Naviják považuju za nejrozumější řešení. VL

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.65 (?), 19.1.2012 17:03

Zakracovat na koňském pluhu nedoporučuji nic. Pokud pluh nebude správně seřízen, tak se nadřete jak bulhar. Navíc se připravíte o možnost jednoduchého seřízení pomocí řetězu. Možná zmenšit plochu radlice, ale to bude na úkor obracení.

Samozřejmě velmi záleží na orané půdě, takže to snést může. Ale neryskoval bych to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 14.1.2010 11:50

Odporúčam Vám porozmýšľať nad bezorebným spôsobom záhradkárčenia - ušetríte fyzickú námahu, čas, aj vodu na polievanie. Používa sa pritom hlavne mulčovanie, na potlačenie vytrvalých burín kartóny.

V zahraničí tomu hovoria no-dig alebo no-till gardening.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 14.1.2010 12:02

tak jsem na to kouknul a nevím co je náročnější, jestli přejet pluhem a zaorat hnůj nebo kopat, dávat dřevo, odpad z kuchyně, kompost,kartony a naspátak drny a vykopanou hlínu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.44 (?), 14.1.2010 12:12

Ano už jsem tu o svém vrátku psal ale je fakt že je o mnoho rychlejší a lepší orat vrátkem než rýčem.Motor s vrátkem mám s trny které vždy zabořím do země abych mohl orat a motor se mi nepohyboval.Oproti rytí je to stále 100:1 a nedá se to srovnat, a zaořu i to co bych se svojí frézou asi nezaoral. Každý způsob má svoje výhody a nevýhody a každý si musí vybrat co mu vyhovuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.214 (?), 18.1.2010 16:22

Nechcete zkusit rotavátor? takové ty háky - u solidnějšího stroje se půda dostatečně promíchá a provzdušní, je to převozitelné autem a určitě se to vyplatí půjčit. Podmínky půjčení neznám, mám svůj a dost ho využívám - v Polabí, lehká půda, je to bez problémů,  zahrabu i hnůj.. Vrátek je monstrum, bál bych se i prasknutí tažného lana a musí na to být dva. navíc i vedení pluhu nebude nic lehkého. A vyrábět to pro několik hodin práce v roce mně nepřijde efektivní.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vlastikk1 - (3) - 6.84 (?), 25.1.2010 10:29

Rotavátot je dobrá věc.Malotraktor s rotavátorem mě udělal něco, co se podobá poli. Ale má to ke mě kus cesty, žiju mimo obydlenou oblast. Navíc na horách je země těžší a kamenitá. Taky potřebuju zaorat hmůj, ja zahrádku 2 ary se vše nevejde. Naviják a odpovídající nářadí vidim jako optimální řešení. Jen ho zhotovit. V tom vidim celý porobém. VL

Nějaké foto jsou k nahlédnutí zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 14.1.2010 12:22

Možností je viacero - to čo citujete je tzv. nemecká kopa, používa sa na zužitkovanie väčšieho množstva drevnatých "odpadov" (napr. konáre z prerezávok). Je to pomerne pracný spôsob, ja ho ale používam lebo na záhrade nemám el. prípojku a nechcem konáre páliť. Tak ich zakopem, po čase zhnijú.

Základom je jednoduché mulčovanie, je to asi najmenej pracné zahrádkarčenie, netreba nič rýľovať ani orať, je menej roboty s pletím a v záhonoch je viac vlhkosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 14.1.2010 13:10

K tomu mulčovaniu... celkom dobrý návod je tu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika