nastavenie karburatora honda gcv 160



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 236.134 (?) 
18.6.2016 10:48

Aky typ (nie značku) kvalitneho čističa karburatora to doporucujete? 

A) ako prisadu do benzinu?

B) ako spray/tekutinu v ktorej sa "vyperie" rozmontovany karburator?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 207.57 (?), 18.6.2016 20:06
No používám i aditivum do benzínu originál od hondy (rozhodne taky doporučuji) ale to co jsem mel na mysli byl klasický čistič ve spreji s kterým krásně "prostříknete" celý karboš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.134 (?), 19.6.2016 13:35

  To zrejme funguje. Díky za odpoved. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.79 (?), 5.6.2020 19:37

Potvrdzujem, Honda GCV160 je nešťastie!!! Neustále problémy s karburátorom. Neustále ho treba čistiť, často pomôže až ultrazvuková čistička. Podľa servisného technika, asi v 30% prípadov nepomôže ani ultrazvuk, treba vymeniť celý karburátor. Problém je ten, že v telese karburátora sú vyvrtané kanáliky pre benzín s veľmi malým priemerom. V kanáliku sa usadia nečistoty z benzínu, alebo ešte častejšie samotný kanálik chytí tzv. bielu koróziu (spôsobí ju skondenzovaná voda z benzínu s prídavkom etanolu). Táto korózia sa dá "rozbiť" iba ultrazvukom, ale niekedy nepomôže ani ultrazvuk. Na vine nie je ani tak samotný benzín s prídavkom etanolu, ako fakt, že spomínané vývrty sú zrejme príliš tenké a to spôsobuje obidva vyššie spomenuté spôsoby upchatia. Čiastočne upchatý kanálik spôsobuje nepravidelný  "nedostatok" benzínu ktorý je rozprašovaný tryskami do difúzora a v konečnom dôsledku spaľovaná zmes neustále mení zloženie. Celkový regulačný systém otáčok motora do značnej miery tieto výkyvy množstva a zloženia zmesi dokáže kompenzovať, ale občas to už nedokáže a výsledkom je známe kolísanie otáčok (pumpovanie, úplne rovako pumpuje aj pri prázdnej nádržke, kedy do karburátora priteká málo benzínu a neprevidelne). Ale to ešte nie je všetko. Tým, že sa nepravidelne mení zloženie spaľovanej zmesi, (pomer vzduchu a benzínu), v konečnokm dôsledku trpí aj samotný motor, hlavne ventily, ktoré sú oveľa viac tepelne namáhané, ako pri správnom zložení zmesi. Po určitom čase prestane výfukový ventil tesniť (začne podfukovať) a v krátkej dobe odíde celý motor. Príznakom tohto stavu je čierný dym pri zvyšovaní otáčok, resp. pri väčšom zaťažení, súčasne rapídne stúpne spotreba benzínu a olej veľmi skoro sčreneje, sviečka je tiež úplne čierná. A je dobojované, lebo takto "opotrebený" motor Honda GCV 160 je vďaka jeho konštrukcii neopraviteľný. Nový motor stojí okolo 80% z ceny novej kosačky. Takže je úplne dobojované. Lepšie je kúpiť novú kosačku, ale doporučujem, už nie Hondu. To Vám radím po vlastnej 5 ročnej skúsenosti s motorom Honda GCV160. Predtým som používal 17 rokov kosačku s motorom Brix. Po 17 tich rokoch kosenia 20 árového pozemku plus ešte ďalšej trojročnej odstávke, s trojročným zbytkom benzínu v nádržke po asi desiatich stlačeniach benzínovej pumpičky chytil na prvé potiahnutie šnúrou. Asi 2 až 3 sekundy modrý dym, ďalej už bez dymu, pravidelný chod, samozrejme menší výkon a trocha zápachu z výfuku, ale bez dymu. To je motor! Skoro ako holiaci strojček od Brauna, používam ho od roku 1974. Okrem výmeny sieťok nič. Každý deň sa s ním holím. 46 rokov.

Na záver, kosačka s motorom Honda GCV 160 podľa môjho názoru je vhodná len pre toho, kto je ochotný aspoň 2 krát do roka bežať s ňou do servisu a nevadia mu neustále náklady na kontroly a opravy. A určite nesúhlasím s tvrdením, že problémy spôsobuje nevhodný alebo starý benzín. Spôsobuje ich zlá konštrukcia karburátora a nešťastná konštrukcia motora "na jedno použitie" - valec, piest, ventily sú prakticky neopraviteľné.

Prajem Vám veľa trpezlivosati, pevné nervy a dostatok financií pri prevádzkovaní motora Honda GCV 160.   A.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.233 (?), 1.9.2009 20:55

Zdravím! Karburátor na mém GCV 160 postrádá jakoukoliv regulaci bohatosti směsi nebo volnoběhu - regulační trysky tam prostě nejsou. Dá se vůbec něco dělat v případě, že karburátor potřebuje "vyladit"? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.37 (?), 2.10.2013 13:08

Mam problem z nadstavenim motoru gcv 190 nemozem tam najst stelovacie tryysky striela do vyfuku poradi niekto?.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.220 (?), 28.6.2022 19:19

chcel by som zareagovať na "nepodarený motor Honda GCV 160. Ja ho vlastním 15 rokov a obrábm s týmto rotavátorom 127árovú záhradu a žiaden problém... v servise ešte nebol... a výmenu karburátora idem robiť teraz... takže je to super stroj...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.149 (?), 18.4.2023 23:40

zdravím, určite máte tento model lebo neverím že sa už vyrába 15rokov. Mám ho 4 roky záhrada 50 x 7m a 2 x ročne sa sňou trápim. Prvý rok fungovala perfektne. Po zime úplne nepravidelný chod, nedalo sa snou robiť. Výmena karburátora v servise a vraj sa nesmie nechávať benzín v karburátor a pridávať stabilizátor. Po dalšej zime to isté vraj treba viac oktánový benzín ale ani v tom to nie je. Už ľutujem že som to kúpil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.38 (?), 31.5.2023 11:51

Dobrý deň, 

chcel by som poradiť mám kosačku s motorom Honda GCV160 a mám problém s vysokými otáčkami motora či na voľnobehu alebo v zábere. Kosil som išiel som vysypať kôš a keď som ju znova naštarotoval otáčky už boli vysoké. Vyčistil som celý karburátor, odkalil, vyčistil trisku zložil, dokonca som vymenil tesnenia keby to nasávalo falošný vzduch ale stále bez zmeny. Všimol som si že ako ide taká dlhá pružinka z karburátora na také L-kové tiahlo že je nejaká voľná tak som ju objednal a kúpil novú a znova nič nepomohlo. Keď mechanicky to L-kové tiahlo pritlačím smerom ku karburátoru tak otáčky pekne padnú na nižšiu úroveň ale akonáhle ho pustím otáčky vybehnú späť na vysokú úroveň. Viete mi niekto poradiť čo ešte skontrolovať pozrieť?? ďakujem   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.38 (?), 22.8.2023 17:13

mám kosačku mtd s motorom honda gcv160 20 rokov a kosim s nou 10arový dvor a mulčujem 26 arovú lúku minimalne  štyrikrat do roka a motor nebol nikdy v servise. Vlastním rotavator robix 16 rokov s tým istým typu motora a používam ho rotator, sadim s nim zemiaky na štvorarovm pozemku, vyoravam s ním zemiaky, ako aj okopavam tieto vrátatane ohrnania.Ani jeden z motorov honda nebol v servise preto nechapem čo s týmito vinikajúci motormi robite

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika