Motor Honda - teče benzín z karburátoru



pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?)
13.4.2010 0:35

Motory Honda jsou právem považovány za nejlepší benzínové čtyřtaktní motory na světě - spolehlivost, kultivovaný chod, nízká spotřeba. Vím o čem mluvím - mám celkem 5 strojů na různé činnosti s motory Honda (jeden dvouválec, ostatní jednoválcové) a musím říct, že ve srovnání s čímkoliv jiným jsou tyto motory prostě bezkonkurenční. Za 7 let, co mám nejstarší (dvouválcový) motor ve firmě, jsem řešil pouze zapalování jednoho válce, nové stálo 1250,- Kč. Po 5 letech skoro denního provozu přes letní sezónu je to vážně zanedbatelná investice. Autor příspěvku má zřejmě potíž s jedním vadným dílem a zavrhnul by kvůli tomu celý motor. Doporučuji zkusit výměnným způsobem přijít na to, co způsobuje problém a ten potom odstranit (výměnný způsob - v servisu Vám zapůjčí výměnou shodný celý díl - např. karburátor - a po otestování cca 1 týden hned budete vědět, jestli je problém v něm nebo někde jinde...). Mnoho zdaru přeji, JK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 180.2 (?), 10.4.2010 11:51

Dobrý den. Nechci vůbec polemizovat o stáří benzínu, akorát napíšu svůj včerejší poznatek. Mám Hondu na systému Vari určitě už 15 roků. Jel jsem známému připravit půdu pro výsadbu brambor. V nádrži byl benzín z loňského roku a ani si nepamatuji kdy jsem ho tam nalil. Někdy v polovině loňského roku. Dolil jsem jen trošku zcela čerstvého a motor chytnul skutečně na úplně první zatáhnutí startovací šňůrou a dál šel jak hodinky. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 10.4.2010 16:29

Odpověď na kacírsku otázku.
Motory Honda mají největší a nejploší charakteristiku kroutícího momentu v daných obazích a mají nejnižší náklady na mth. To vše samozřejmě při stovnávání s ostatnímy motory ve stejné kategorii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 13.4.2010 0:35

Motory Honda jsou právem považovány za nejlepší benzínové čtyřtaktní motory na světě - spolehlivost, kultivovaný chod, nízká spotřeba. Vím o čem mluvím - mám celkem 5 strojů na různé činnosti s motory Honda (jeden dvouválec, ostatní jednoválcové) a musím říct, že ve srovnání s čímkoliv jiným jsou tyto motory prostě bezkonkurenční. Za 7 let, co mám nejstarší (dvouválcový) motor ve firmě, jsem řešil pouze zapalování jednoho válce, nové stálo 1250,- Kč. Po 5 letech skoro denního provozu přes letní sezónu je to vážně zanedbatelná investice. Autor příspěvku má zřejmě potíž s jedním vadným dílem a zavrhnul by kvůli tomu celý motor. Doporučuji zkusit výměnným způsobem přijít na to, co způsobuje problém a ten potom odstranit (výměnný způsob - v servisu Vám zapůjčí výměnou shodný celý díl - např. karburátor - a po otestování cca 1 týden hned budete vědět, jestli je problém v něm nebo někde jinde...). Mnoho zdaru přeji, JK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pawlas - (9) - 180.146 (?), 13.4.2010 7:12

Dobrý den, zatím mi možnost zapůjčení karburátoru nikdo nenabízel. Vy o nějakém takovém servisu víte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 15.4.2010 12:29

Dobrý den, ano vím. V Plzni je prodejna Honda, kde by s takovou výměnou na zkoušku nebyl problém. Ostatně ale myslím, že normální servisák, pokud má k dispozici takový díl, by neměl mít problém s jeho zapůjčením výměnou za ten Váš a nějakou zálohu. Je to o domluvě.

Zkuste kontaktovat pár prodejců po telefonu a zeptat se jich na takovou možnost. Pokud není prodejce sám proti sobě, tak se tomu bránit nebude - bude předpokládat, že si u něj případně vadný díl posléze zakoupíte nový. Já bych to tak určitě udělal. S pozdravem JK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.242 (?), 13.4.2010 6:02

Já vím, že to bude vypadat jako hloupost, ale navrhuji zkontrolovat uzávěr nádrže a jeho dotažení, jestli se přílišným utažením nenatlačuje těsnění uzávěru do kanálku pro vzduch pro vyrovnávání tlaku mezi nádrží a okolím.

Dědek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 13.4.2010 8:58

Jakákoli dobře míněná rada je myslím vítána a i tou zátkou by to mohlo být. Proč ne. 
Ten motor není zase tak složitý, aby si s ním v těch všech servisech neporadili. Otázka ale pak je, jak to, že na to aspoň v jednom nepřišli. Prověřit těsnost a nastavení ventilů, hodnotu komprese a třeba nastavení víšky hladiny v plovákové komoře atd. I když zase, byli v něm asi všichni a zřejmě nic nenašli. Je tedy dosti těžké po internetu cokoli dál navrhovat za příčinu, když to měl odborník fyzicky a stole a chci věřit, že to byl servis, který ví co dělá. Přesto není asi vše jak má být.
Na kvalitní sběr trávy a její transport do koše má velký vliv nůž. Když není moc hmoty může být otvor pro trávu menší a při dostatečném proudění vzduchu s posečenou trávou od nože naplní se koš dobře. Problémy s otorem i s naplněním koše a věk sekačky zakladatele přivedly na myšlenku koupit si novou sekačku. Já k tomu říkám proč ne na te výměře toho má ta stará stejně asi ož dost a bude čím dál tím víc vyžadovat nějkou tu korunu do oprav. Takže to rozhodnutí není nerozumné. Jen bych tolik nezatracoval motor Honda. Já vím, máte s ním teď špatnou zkušenost, ale platí, že jiný lepší motor nekoupíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.108 (?), 13.4.2010 9:25
Teče benzín z karburátoru, ale kde přesně? Jsou kapky na plovákové komoře(netěsné, nebo málo dotažené, chybně nasazené těsnění, nečistoty na těs. ploše), nebo na těsněních sání před/za karburátorem, nebo kolem přívodu paliva. Začal bych zmiňovaným jehlovým ventilem a hlavně je třeba přesně zjistit odkud benzín teče. Zastavte ventil přívodu benzínu, karburátor otřete a otevřete ventil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pawlas - (9) - 180.146 (?), 13.4.2010 12:02

Dobrý den,

benzín teče přes vzduchový filtr, okolo té klapky co tam je jakoby už v karburátoru. Jestli stéká odněkud shora, nebo se vyplavuje ze spodní části je u složeného karburátoru nemožné. Zjistil jsem, že i když vypnu sekačku a dám plyn na minimum, přesto to teče. Musím uzavřít přívod a nechat motor vychladnout.

Díky. Pavel 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.243 (?), 13.4.2010 12:17

Já si myslím, že se něco děje kolem plovákové komory a jeho ventilu. Prostě nezavírá nebo je špatně a provozem se to stává nastavena hladina a nebo ještě a to užjsem dlouho neviděl je díra v plováku v něm je palivo na nefunguje jak má. To jsou všechno závady kdy se neuzavže přívod benzínu do karburátoru a když se motor vypne teče vesele dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika