Motor GX200 - vysoké otáčky na volnoběh



host - 89.197 (?)
24.4.2023 17:56

Regulátor s tím nic nebude mít společného..ten hlídá vysoké otáčky. Promazat čep páky plynu popř. uvolnit lanko. Prostě se to nevrací, sám to píšete..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 207.76 (?), 20.4.2023 11:51, zobrazeno: 763x

Ahoj,
mám na teře motor GX200, už nějakou dobu zlobil, střílel při přidání plynu až přestal fungovat úplně.
Vyměnil jsem karburátor za nový, startuje ale na volnoběh má vyšší otáčky, což je problém, protože mám na motoru odstředivou spojku, která teď nerozpojuje.
Dorazem na volnoběhu na karburátoru to není, protože se k němu škrtící klapka ani nedostane. Páku regulátoru otaček pod nádrží jsem taky několikrát nastavoval, dle návodu i trochu experimentoval ale pořád to nechce škrtící klapku dovřít do dorazu volnoběhu.
Takže buď je nějak unavená pružinka na táhle ke škrtící klapce, ale nezdá se byt nějak stará nebo zdeformovaná, nebo regulátor otáček. Abych se dostal k regulátoru otáček, musím rozpůlit motor, což by nevadilo ale i celou spojkovou skříň Sad Pěkná práce ale řekl jsem si, zastav se a zamysli se.
Když páku regulátoru otáček dotlačím prstem, pohne se skoro nepozorovatelně ale otáčky hned spadnou.
Dík
 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.43 (?), 21.4.2023 12:30
Ahoj Já bych to viděl na netěsnící gufero na klikové hřídeli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.246 (?), 22.4.2023 9:28

Proč netěsnící gufero?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.197 (?), 24.4.2023 17:56

Regulátor s tím nic nebude mít společného..ten hlídá vysoké otáčky. Promazat čep páky plynu popř. uvolnit lanko. Prostě se to nevrací, sám to píšete..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika