Mazání náhon a převodovky u lištové sekačky k Terra Vari



atchuba - (2) - 81.23 (?) 
1.8.2012 23:12, zobrazeno: 14592x

Již dossti dlouho sekám se sekačkou Vari, připojenou náhonem N-76 k převodové skříni T 19.1. Za celá léta sečení jsem ještě nikdy neměnil olej ani v převodovce, ani v náhonu. Je to zřejmě veliká chyba, ale problém je v tom, že vůbec nevím, kudy se starý olej vypuští a kudy se nalévá nový. Přitom mám podrobný nákres, brožurku, vydanou specielně pro převodovku, náhon a žací ústrojí, ale nikde jsem nenašel, kde ta nalévací díra je - pod kterým šroubem. Letos při sečení už se mi to nejak nezdálo, ale trávu na 15 arech jsem ještě posekal. Prosím o radu, jak se olej v převodovce a v náhonu dá vyměnit. Jinak píší, že se má měnit často a že tam přijde PP 90. Děkuji za radu a zdravím. A.Buchta.

Převodovka T 19.1
Převodovka T 19.1
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 38.10 (?), 2.8.2012 2:21

Na převodovce pojezdu je kontrolní měrka, na obrázku č.11.Tou se olej vyleje, musíte samozřejmě převodovku otočit.Podle návodu se do ní vejde 0,55l oleje PP90H.Na náhonu je podobně také jedna zátka společná pro vylití, nalití a kontrolu.Na vašem starším nevím, kde je umístěna.Na novějším náhonu je na levém boku, velká matice na asi 30ku klíč.Do náhonu přijde 0,375l oleje PP90H.M.Homolka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
atchuba - (2) - 81.23 (?), 3.8.2012 22:32

Pane Homolko, děkuji za radu, hned se na to podívám, o té mětce vím, ale nenapadlo mně, že to bude i na výměnu oleje. U toho náhonu je to horší, tam jsem žádný podobný šroub nenašel, třeba je pod tím plechovým krytem. Zdraví A.Buchta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika