Malý, lehký křovonořez



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 233.41 (?) 
16.6.2013 19:46

Nedávno jsem si pořídil Dolmar MS 24 U. Sice jsem těm 0,73 kW zprvu moc nevěřil, ale teď mohu jen doporučit. 1000 m2 půlmetrové trávy s hranatou strunou úplně v pohodě, nízká spotřeba, váha 4,5 kg, kvalitní zpracování. A dá se sehnat kolem 5000,- Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 90.135 (?), 11.6.2013 14:47

Vážený pane xxx.xxx.55.111,

nemám potřebu si vymýšlet a popisovat něco, co nemám. Možná vy se řídíte heslem "podle sebe soudím tebe", ale nechci s vámi polemizovat. Křovinořez jsem nevážil a údaje prodejců se občas liší. Otevřel jsem tedy Návod k obsluze a v technických datech je uvedeno, že SOLO 154 váží 7,7 kg. V tom máte tedy pravdu, ale jen poloviční. Je tam taky ale uvedeno, že je to váha bez krytu, bez žacího nástroje a rozumí se i bez paliva. A já jsem porovnával své zkušenosti s OM 735 při sečení strunovou hlavou a křoviňák Solo SB 154 ve stejném provedení a s plnou nádržkou benzínu je určitě těžší a do těch 9 kg mu moc chybět nebude. Když už jste takový detailista, mohl jste si to taky ověřit. Zrovna tak já můžu tvrdit to, že vaše hodnocení křovinořezů OM jako světové špičky je přinejmenším úsměvné, ne-li scestné a řada účastníků fóra mající praktické zkušenosti se mnou bude nejspíš souhlasit. Ano, měl jsem OM 10 let, nemůžu si stěžovat, nebyl to špatný křovinořez, ale určitě to není světová špička a nepochybně jsou jsou stroje lepší. Ať se vám daří. Mirek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.111 (?), 11.6.2013 15:20

Vazeny pane odbornik xxx.xxx.90.135..to ze sa uvadza tak ako ste uviedol, tak pre vasu informaciu sa takto uvadzaju vsetky krovinorezy a kazdej znacky... cize som mal celu pravdu a nie polovicnu. Ze patri OM k svetovej spicke a pouzivaju ho profici to mam z tvrdeni MF ktory to svojho casu uvadzal aj pre pily OM. To ked tvrdili ze su najpredavanejsie v CR tak taky nezmyslel v ich reklame tak na to uz musel reagovat Stihl ako na klamlivu reklamu a od toho casu MF tento blud nepouziva. Vidim ze asi nie ste doma v zahradnej technike, ale pre vasu info fakt kazdy vyrobca uvadza tak ako SOLO pri 154SB... ze vy ste uviedol vahu profi 154 je to len tym ze ste nemal moznost na nete najst parametre SOLO 154 SB kedze tento sa na nas trh nedodava uz 3 roky. Ja nie som detailista ale rad sa drzim faktov ktore su lahko zistitelne a nebudem trepat to co ma napadne, co sa mi hodi na znehodnotenie hodnotenia stroja, ked propagujem prave iny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 116.100 (?), 11.6.2013 21:01

Ja som kupil oleomac 753T v januari tohto roku za 288 eur-52ccm, 2,1 kw. Teraz ho predavaju okolo 500-600 eur aj v Polsku. Pockajte na zimu a potom kludne kupte aj lacnejsie krovinorez. Kosim s nim cca 1200m. Kosi perfektne. Ma sice 8,5 kg, ale su k tomu dobre popruhy.Je to profi stroj. S dolmarom, co som mal predtym sa to neda porovnat- mal som dolmar ms 290, vyrabalo to pre nich solo. Nechcelo to startovat atd... Uz mi odisiel uplne. Ten ma stal 450 eur a vydrzal 4 roky, z toho bol 4 krat u makity... Z a tuto cenu 280 eur sa napr. u stihlu kupi 27ccm stroj. Takyto slaby by som na vasom mieste ani nekupoval. Pisem Vam len svoj nazor. Radsej si trocha priplatit alebo pockat na nejaku akciu v zime. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 88.166 (?), 18.6.2013 10:48

Takže jen pro info, jak jsem to nakonec rozseknul. S no name jsem se neztotožnil. Stihl je pro mě moc drahý. Šel jsem cestou kvalitní značky Hitachi. Vím že to není top ale na druhou stranu japonské věci jsou kvalitní a tomu věřím. Lidi co mají nářádí této značky jsou spokojení.

Koupil jsem tento typ: Hitachi CG 31EBSP za 5992,-(v akčním letáku ho mají za 7900,- tak jsem se jim vysmál)

Ještě jsem dostal klubko struny ako dárek.

BTW - soused má už 5 let nějaký Oleomac z mountfieldu a je s ním úplně v pohodě.

Tak držte palce snad to bude dobrá volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika