Malotraktor MKS-60 Kawasaki 6HP 4-00/8´´



habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?)
31.10.2014 12:21

Ahoj omlouvám se, upřesním. Myslel jsem ten zvedák a 3mm plech pod poloosy při výměně kol za rotavátor, nebo prořezávačku. Na MKS je vypouštěcí šroub, o který jsem to ještě opřel. Stejně mi to padalo na všechny strany, když jsem s tím začal lomcovat(malá základna hevírku).  Tento držák na obrázku prodává i Staufčík, stejně se vidličky nevejdou mezi poloosu. Při sundání to nevadí, ale při nandávání se to musí po sundání přípravku dorazit, aby tam šly šrouby. A ještě tam chybí vzpěra mezy závěsem a spodkem přípravku. Mám jiný přípravek, na kterým má stroj lepší stabylitu než na originálech(Staufčík, nebo Mf.) Vyfotím a pošlu.   Míra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 176.91 (?), 26.10.2014 12:08

Ještě jedna


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.222 (?), 29.10.2014 22:40
176.91, tón jsem určitě nezměnil. Je to součást mého naturelu a přináší mi nemalé problémy. Teď k vašemu montážnímu zvedáku. Nebylo by na škodu natočit toto zařízení v činnost při výměně kol za rotavátor a naopak, které by jste tady vložil. Staufčík má ke svému stroji pomocný montážní stojánek, sloužící ke zmíněné činnosti, který určitě vyžaduje tvrdý podklad, aby nedošlo k převrácení stroje dostrany. Je to zařízení k machrování na betonovém place. Vaše zařízení, jaksi neco takového postrádá. Ta parkovací noha při jakékoliv manipulaci se strojem jen velmi překáží. Já osobně, bych nic tak „vachrlatého“ nepoužil. Je zde velké riziko převrhnutí!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 30.10.2014 5:41

Víte co?Já nemám na tyhle debaty čas a ani náladu, Tady už si člověk není jistý jestli podle čísla si dopisuje s panem X a nebo Y.Vám budu říkat pane Chytrý když dovolíte.Jestli jste ten.kdo mi radil, abych vyndal motor a obrátil stroj na bok vzal si vercajk a vyndal závlačku... Z čeho jste tak usoudil?Vyděl jste někdy Global?Kam se stroj může převrhnoutKdyž vyndám 40kg kolo a to vyměním za rotavátor.Dosedne na to druhé.Když vyndám to druhé kolo, dosedne na ten rotavátor.Rizika nechte na mě..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 30.10.2014 19:17

Ahoj     toto jsem měl taky, už mi MKSka nepadala ani doleva, ani doprava, ale dozadu na řídítka. Připojil jsem sekačku, nebo vozík.  Teď už mám jiný systém, daleko stabilnější. Bohužel, nevím jestli se to dá použít u Vari.      Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 31.10.2014 7:12

Ahoj Míro.Co jste měl taky.O čem píšete?Jen tuším, že popisujete podle toho padání nějakou výměnu nářadí..Takže aby mi to nepadalo na řídítka to Vari -Global tak tam mám ten stojánek.Samozřejmě si přemýšlející člověk poradí i s tím vozíkem.Netvrdím že zvedák na foto je konečná fáze.Možná si udělám toto. Až v zimě a aby to bylo stabilní a splňovalo to ČSN, no prostě aby se o mě lidi nebáli, že mě stroj zavalí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 31.10.2014 12:21

Ahoj omlouvám se, upřesním. Myslel jsem ten zvedák a 3mm plech pod poloosy při výměně kol za rotavátor, nebo prořezávačku. Na MKS je vypouštěcí šroub, o který jsem to ještě opřel. Stejně mi to padalo na všechny strany, když jsem s tím začal lomcovat(malá základna hevírku).  Tento držák na obrázku prodává i Staufčík, stejně se vidličky nevejdou mezi poloosu. Při sundání to nevadí, ale při nandávání se to musí po sundání přípravku dorazit, aby tam šly šrouby. A ještě tam chybí vzpěra mezy závěsem a spodkem přípravku. Mám jiný přípravek, na kterým má stroj lepší stabylitu než na originálech(Staufčík, nebo Mf.) Vyfotím a pošlu.   Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.49 (?), 7.10.2021 6:17

No jo: Zvedák, nebo montážní stojan od staufčíka se nedává pod poloosy! Ale pod ochraný rám motoru, nebo li pod nosič předního závaží. A potom úplně stačí i ta jednoduchá nožička vzadu, kam se pčipojuje pracovní nářadí. Pánové, tak jednoduchou věc řešit takto složitě, to snad není ani normální.

zvedák MKS
zvedák MKS
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.230 (?), 1.11.2014 8:34
Dovedu si tu situaci s nakláněním představit, i tu beznářaďovou demontáž a montáž. Musí to být pěkná sranda, jak s tím zápolíte. Inu perfektní vymakaná mašina od Vari se všemi patřičnými doplňky, ostatně tak jako další jiné věci. No a když nemáte na tyhle debaty čas ani náladu, tak proč debatujete. Můžete se ale podívat na stránky Staufčíka, i s habrem.v, kde si po rozklikání můžete prohlédnout jeho montážní zařízení (z obrázku je zřejmé, jak se toto používá).Díky praktickému montážnímu zvedáku je výměna kol jednoosého traktoru za rotavátor velmi snadná - je pod obrázkem připsáno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 1.11.2014 9:03
Přehazování kol za nože byla a je snaha Vari cenově zpřístupnit celou sestavu. My jsme dokoupili rotavátor s převodovkou a jen předělám motory. Převodovku využívám k nahrnování brambor a v navijáku. Jinak předělat 2x za rok kola za rotavátor na jaře a na podzim, v tom nevidím vůbec žádný problém. Zahradnictví se na tuto okolnost může dívat jinak a buď koupí kvalitní rotavátor k Vari, nebo budou stále předělávat u MKS kola za nože.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.187 (?), 1.11.2014 18:26
Já osobně v tom ručním přehazování problém nevidím. Dvakrát přehodím za rok pro přípravu půdy pod brambory a česnek. Stačí mi k tomu pouze nástrčák OK24. Vymýšlet okolo toho nějaké pitomosti se zvedákem mohou jen lidé, kterým manual smrdí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika