Lištová sekačka - zkušenosti



Stránky: 1,  2,  3   
host - 166.15 (?) 
21.5.2012 21:42, zobrazeno: 51014x

Dobrý den, rád bych se zeptal, jaké máte zkušenosti s lištovou sekačkou. Jak se chová, pokud najede do krtince/mraveniště? Jak moc složitá je údržba? Zajímám se o sekačku, která by byla osazena tzv. "komunální žací lištou", která by měla vyžadovat méně údržby než např. prstová. Zatím mám zkušenosti pouze s rotačkou. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.5.2012 22:05

Koupil jsem si jednu lištovku těsně po revoluci (vyráběl ji nějaký vojenský opraqvárenský podnik) a říkám: Never more! Lišta bezprstová - zanášela se hlínou, tráva padala přes lištu, Nespokojenost. Nahradil jsem ji bubnovkou (talířovou) a je to sto a jedna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.15 (?), 22.5.2012 16:49

To jste mě nemile překvapil. Hledám totiž sekačku, která má široký záběr, není "likvidační". Navíc bych rád vyšší výkon a to je v našich končinách trochu problém. Něco nabízí Dakr a Vari, ale jde o novinky a navíc jsem dohledal velmi špatné racenze. Nejde mi ale do hlavy, proč špička v oboru jako je např Agria, Köpl, Reform,... používají pouze různé druhy lištových a prstových sekaček (až na výjimky). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 22.5.2012 17:32

To nevím. Jako amatér na zahradě jsem ale hledal sekačku levnější, lehčí s menším záběrem. A v této relaci mi přišla talířovka ideální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.15 (?), 22.5.2012 18:17

Pro mě je jednobubnovka spíše malá, rád bych záběr alespoň 120 cm. Takže dvoububnovku a nebo tu diskovku od Dakru. Proto mě vcelku zaujala ta lištovka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.28 (?), 22.5.2012 18:22

Kupte si bubnovku nebo mlučovac treba od firmy dakr nebo vari - honda. ty maji pekne stroje. předni lista je na nic, nejvic kdyz najedete do posecene travy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.15 (?), 22.5.2012 18:46

Psal jsem výše, že bych potřeboval dvoububnovku, a že nabídku Vari i Dakru mám projítou.  Vari se dvěma bubny jsem viděl na prodejně a je to celkem neohrabaný stroj - má přes 200 kg. Já mám trochu členitější terén, sem tam strom. Mulčovat nechci - je to krásná bylinná louka, nechci ji zničit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.207 (?), 15.6.2012 17:03

Zdravím, já mám staršího reforma 158 s lištou o záběru 120cm, je to nezmar, Mf 70 a vůbec Vari se s tím nemohou rovnat.Je pravda, že polehlá a prorostlá tráva činí liště problém, ale soused má bubnovku od Dakru a taky dost často couvá smiley.Měl jsem v rukách i bubnovku o záběru 120cm od Vari, je to tak na fodbalové hřiště.Na členitý terén a mezi stromy to není.Já chci toho reforma vyměnit za něco nového a cenově nejpřijatelněji mi přišel po dlouhém pátráni stroj BCS.Jen informace o něm aby člověk hledal s lupou.Agria, Koppl,Reform jsou šíleně drahé, ale je to špička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 22.5.2012 19:49

Pokud jde o bezprstou, nemohu sloužit. Mám a používám prstovou Vari. Chce: rovnou plochu, bez krtinců a mraveništ, bez mechu, přiměřeně vysokou trávu přiměřené tvrdosti (10 cm vousy to neoholí). Dobře naostřenou kosu a seřízenou lištu (což je vyšší dívčí). Pak to seče dobře. Je potřeba počítat s tím, že lišta trávu skládá za sebe pohybem vpřed. Když je vysoká tráva a pohyb pomalý, usečená tráva lehne dopředu a je problém. Stejně tak když je tráva hustá musí někdy chodit pomocník a odhrabovat od lišty na straně, která jede po posečeném, zůstává tam jen úzký proužek bez trávy a často to trávu chytí a ucpe lištu. Celkově dá se to používat ale není to triviální. Největší problém je nabrousit kosu, jsou na to speciální brusky a nikdo je nemá. Jinak když se projede krtinou, nic se nestane, hlína se setřese ale posečený to v tom místě je špatně. Jednou jsem to půjčil kolegovi (never more) a usek s tím osmičku drát. Odnesla to jedna žabka, nanýtoval jsem novou a jede se dál. Tož asi tak moje zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
TomikV - (17) - 208.218 (?), 24.5.2012 22:34

Jestli muzu taky pridat zkusenost, mam Teru s listovou sekackou, stari bezmala 30 let. Sekani travy vysoke cca 50cm je docela v pohode, trava pada za kosu a bocni kryty ji lehce odhrnuji od kraju. Pokud je ale trava vysoka, prerostla a husta, tak je to pekny peklo. Lista se ucpava, trava se bali do hromad a neseka to. A jak tady bylo uvedeno, kosa musi byt dobre serizena, naostrena a vule v limitu. Brousim ji dle potreby, jednou za sezonu, protoze ty krtince ji davaji zabrat. Pokud mohu doporucit rozhodne bych bral bubnovku od Vari, videl jsem ji nazivo a je to parada. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika