Křovinořezy Jonsered



host - 218.7 (?)
8.9.2009 18:40

Myslím že sa dá jednoznačne určiť príčina zadretia podľa zničenia piestu.Pokiaľ je piest odretý po celom obvode tak je prakticky jednoznačné že piest išiel vo valci na sucho. Táto situácia nastáva spravidla pokiaľ sa omylom použije benzín bez oleja alebo z málo olejom.Pokiaľ by nastala vada karburátora potom v prípade že ide do valca málo benzínu tak sa citeľne zvyšujú otáčky a piest sa po istom čase roztaví z výfukovej strany.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 186.46 (?), 8.9.2009 16:31

Mockrát děkuju za radu. Uvidím jak se k tomu postaví. Nerad bych platil 5 tisíc za opravu škody, kterou jsem nezpůsobil. Měj te se

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.7 (?), 8.9.2009 18:40

Myslím že sa dá jednoznačne určiť príčina zadretia podľa zničenia piestu.Pokiaľ je piest odretý po celom obvode tak je prakticky jednoznačné že piest išiel vo valci na sucho. Táto situácia nastáva spravidla pokiaľ sa omylom použije benzín bez oleja alebo z málo olejom.Pokiaľ by nastala vada karburátora potom v prípade že ide do valca málo benzínu tak sa citeľne zvyšujú otáčky a piest sa po istom čase roztaví z výfukovej strany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 218.7 (?), 8.9.2009 18:44

P.s. Podľa mojich skúseností, situácia č.2 nastáva na novom stroji najčastejšie neodborným alebo predčasným zoradením stroja na "plný výkon" po zábehu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.80 (?), 9.9.2009 7:44

OOO jak jsem rád, že jsem pro potřeby své 2300m velké zahrady a otcových 1000m koupil Marunaku se 4taktem od Hondy. Ano není to na profi práce. Ale zcela jistě zvládne nejvyšší hobby zařazení a hlavně nemusím se bát blbýho míchání jako u motorovky. A následně nemusím vylívat do kša do 3 týdnů nespotřebovanou směs. Prostě pohoda. Přeju vám ať to dobře dopadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 211.98 (?), 9.9.2009 16:08

No zrovna s jonseredem mám osobně ty nejhorší zkušenosti co se týká křovinořezů, totéž platí i pro HQ.HQ jsem používal když jsem dělal údržbáře na hotelu a řeknu k tomu jediné, šmejd všech šmejdů, soustavně rozštelované, po seřízení v servise to vydrželo max 2 dny... Během 2 let na tom odešlo vše co se dalo, spojka, zapalování, úhlový převod, vypínač.

Později už jako mistr údržby jsem se rozhodoval co koupit pro údržbu pozemkú kolem firmy, hodně jsme zvažovali oleo mac, ale nakonec padla volba na jonsered 1,3 kw.Byl to vlastně obdobný typ jako ta HQ předtím ale modernější.Pozemků tam bylo asi 900 m2 na sečení. Poměrně rovný terén, ale na sekačku běžnou nevhodný.Už druhý den po koupi to nešlo nastartovat!!Okamžitě jsem to odvezl k prodejci, který se to snažil nastartovat, ale nepodařilo se, musel přijít servisák a seřídit to!!!Upozorňuji, že křovinák jsme si nechali prodejcem při koupi odborně složit a provést prvotní seřízení, takže to bylo po třech hodinách práce v čudu.Žádal jsem aby seřizovací šroubky označili barvou, nebo udělali jiné kroky abych nemusel poslouchat hloupé řeči typu vy jste s tím museli točit.Tohle odmítli, takže jsem udělal aspoň detailní fotku nastavení! Tohle se ale během prvního měsíce opakovalo 3x, sice už to vydrželo o něco déle, ale tak si nepředstavuji funkční výrobek.Na začátku druhé sezony odešla karátco po sobě spojka i zapalování, takže historie se opět opakovala, protože to bylo už rok a bylo to na firmu, tak se záruka nevztahovala.Sám doma provozuji oleo mac (kupoval to můj otec) 9 rokem, z toho první 3 roky měl otec ještě hospodářství a křovinák fičel každý den.Dodnes je tam původní svíčka, i po zimním odpočinku to chytne našup, a seřízení tam bylo provedeno pouze jednou po zaběhnutí stroje, jinak běžná údržba.Co se týká pocitů při práci, tak at se chlubí jonsered a jiní výrobci antivibracemi, tak v rukách je ten oleo mac o hodně klidnější a šetrnější na ruce.At si nadává kdo chce na Moutfield, ale křovináky mají kvalitní viz vlákno mountfield.Tím samozřejmě nikoho nenabádám aby tam běžel, sám bych si to hodně rozmýšlel, více bych se přiklonil dneska asi k modelům Hondy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 218.7 (?), 9.9.2009 18:21

1.Pána s Hondou nepoteším, problém neni z olejom ale s benzínom, a on má v motore podstatne viacej súčiastok.Pokiaľ sa o hondičku nebude starať tak bude hondička kašlať na neho.

2.1,3Kw na 900m je tak akurát, stroj nebol preťažovaný /asi/,pre mňa je to nepochopireľné.Trikrát za mesiac zoraďovaťstroj - problém musí byť dakde inde.Za jeden rok výmena spojky - to by musel robiť každý deň a to takým spôsobom že fest alebo dakto makal tak že držal otázky držal tak nízko že spojka trvalo kľzala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lin - (12) - 12.250 (?), 9.9.2009 22:07

Zdravím,

křovinořez Jonsered GR 41 mám od roku 96.Sekal jsem s ním i na kšeft a to dost velké plochy.Doma celý pozemek až do loňska, kdy jsme pořídili rotační sekačku.Musím říci, že jsem tehdy udělal dobrou koupi.Pravda je, že jsem ho jedenkrát zadřel, ale bylo to mojí vinou, oprava tehdy stála 6k.Celkem pravidelně servisuji -dříve po roce, nyní,kdy už není tolik využívaný po dvou letech.Pouze jedenkrát byla oprava za cca 1OOO kč, výměna simerinků a silentbloků.Na začátku sezony sundám převodovku, vypláchnu starou vazelínu a naplním novou a po každém sekání vyperu v jarové vodě vzduchový filtr.Olej používám HQ 1:5O, benzín Natural 95.Při sekání je nutné držet větší otáčky, jinak se ničí stroj a dost brzo odejde svíčka.

Shrnutí : z mé strany spokojenost.

PS : drásá mi srdce a uši, když slyším sekat křoviňákem, kde sekající vždy po záběru ubere plyn.Nevím, ale myslím si, že to motoru a vůbec celému stroji neprospívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.7 (?), 9.9.2009 23:05

jj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 211.98 (?), 10.9.2009 16:05

No na 900 m2 je to výkon až až, podívejte se jaké stroje běžně používají TS ve městech, a to ty mašiny jedou celý den, u mě to byla záležitost když hodně přeženu 4 hodiny denně.Vrátím se ale k tomu rozštelování, to je jednoznačně způsobeno u těchle strojů dvěma faktory: 1 nastavovací šrouby i závit mají mezi sebou velké vůle (určitě nejsou na kalibr!).2 celkový chod motoru, jak bych to popsal je takový drnčák, po nastartování se tam chvěje a vibruje snad vše, což přispívá k tomu že se to samovolně rozhodí. Na sečení se používal 8 zubý kotouč, takže by teoreticky vůbec nemusel stroj běžet na plné otáčky, tady to ale neplatí, u jonsereda to musíte vytočit naplno, jinak se zadusí.Při záběru jdou otáčky dramaticky dolů! U oleo macu jsem zvyklý dát půl plyn a i to je hodně, je takový stabilnější. To se ale projevuje i na spotřebě, u jonsereda běžně za dopoledne vyjeli 2 l benzínu, já když si doma naleji jednu nádrž (asi 0,7l)tak s tím seču zhruba od 7:00 do 10:00 a pokosím tak 2x toklik co s jonseredem.Ještě jedna důležitá věc u křovinořezů jsou kryty kotouče, tam ole mac taky naprosto jasně vede.Když seču 8 zubým kotoučem, tak mám pevné boty, ale jinak si dovolím pracovat v kraťasích a tričku s krátkým rukávem.No zkuste totéž s HQ nebo jonseredem, nechci ani domýšlet výsledek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.7 (?), 10.9.2009 17:40

Nechápem,4hod. denne na 900 metroch?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika