Křovinořezy cca 1,5 kW - Solo, Dolmar



host - 98.25 (?)
8.5.2008 21:06

Již rok vlastním Dolmar MS 330 U a zatím mohu pouze chválit. Spotřeba excelentní a výkon 0,97 kW pro mě dostačující. Sekám příkopy a vysokou trávu tak 1/2 na 1/2. Vyzkoušel jsem také hranatou a ještě do spirály kroucenou strunu 2,4 mm (patent Dolmaru) a je to bomba. Už nechci s ničím jiným sekat. Struna jde do trávy jak do másla a při vyšších otáčkách, protože motor se tak při rychlejším najetí do trávy tolik nezadusí. Myslím si, že poměr cena/výkon je také dobrá. DK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 217.34 (?), 18.4.2008 12:48, zobrazeno: 45893x

Po delším pročítání příspšvků na tomto serveru jsem se rozhodl pro koupi křovinořezu za cca 10000 Kč (těm levnějším značkám se mi nechce věřit). Zahrada je hodně kopcovitá, 500m2, roste tam různá tráva, plevel, lodyhy a malé keříky. Zamítnul jsem hobby kategorii a rozhodl se pro tzv. farmářskou. Ale těch typů a výrobců je mraky. Je nějaký rozdíl mezi Solo (řady 13XB, 14XB) a Dolmar (řady 2XXU, 3XXU, 4XXU)? Oba nabízí hodně typů, které se liší obsahem a výkonem. Je rozdíl v kvalitě motorů Solo, Kawasaki, Mitsubishi?  I ve čtyřtaktu jsou s motorem Honda o cca 2.000 levnější než originál křovinořez Honda. Je to někde ošizeno? Uvažuji o některém z modelů 1,2 - 1,7 kW (2 nebo 4 takt). Myslím, že lidí s podobným problémem při rozhodování je tady spousta. Poraďte, prosím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.159 (?), 18.4.2008 23:08

Podobný problém taky řeším. Jsem čerstvý majitel zahrady a nikdy sem se předtím o tyto věci nezajímal. Ta cenová relace cca 10t Kč se mi zdá rozumná. Poradí nám někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 170.174 (?), 4.5.2008 16:36

Připojuji se k davu :)

Koukám po podobné výkonostní třídě, vybral jsem si zdatím Hondu UMK 435, tj. moje finanční maximum je těch 14 000,-. Pozemk velký 3500m2, část seču sekačkou, nicméně na dosekávání dost míst někdy i menších ploch s hrbolatým terénem, kameny. Roste tam hustá tráva, málokde menší křoví.

Předem díky za nás všechny :)

Zdeněk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 4.5.2008 17:37

Základní rozdělení zvládnete sami - dle výrobců, kam který stroj patří - hobby, poloprofi, profi. Díky tlaku na nízké emise se používají japonské motory, které splňují požadované limity, ale právě v malých objemech, ve vyšších řadách vyhovují motory, které výrobci používají. Některé modely SOLO a Dolmar jsou shodné - až na detaily, neboť se jedná o spolupráci např. MS250,290. Jinak Dolmar má v názvu modelů - např.2... 3... to je podle objemu motoru - mohou to být např. u 3xxx řady 3, ale i víc různých modelů s 3 na začátku např. MS30(cca 30ccm) -hobby, MS340(33ccm) - poloprofi, resp. profi na trávu, MS3310(33ccm) - profi. 4... zase dle objemu motoru - např.MS 400, MS4010,MS4510 - silnější modely. U některých modelů se použitelnost prolíná - zejména u hobby až větší plochy, a z důvodu více typů je třeba vybrat ten správný - výkon, hmotnost a hlavně doporučení výrobce na co je vhodný.  Hondu jsem popsal u jiného odkazu - 4 takt nyní nabízí více výrobců, a pokud jste s motorem Honda spokojen, tak proč ne.  Japonským motorům není třeba nedůvěřovat, určitě byla jejich kvalita danými výrobci náležitě ověřena, neboť jméno na výrobku je jejich, ne výrobce motoru. To by si potom pokazili jméno výrobci křovinořezů/kos v první řadě.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.5.2008 17:10

Pro představu jsem si vybral pro mě dostupný vyžínač typ MS 230,260, 330,430 var. U. Adekvátně model Makita BCM 2600U, který používám.Při demontáži krytů a hřídele jsem nenašel jediný šroub v plastu. Všechno je precizně zpracované a toto zpracování musí neznalého překvapit. Motor Mitsubishi má velmi nízkou spotřebu paliva a emise. I když výrobce řadí tyto modely mezi malé vyžínače, provedením detailů, a podle použitých materiálů jsou to pouze zmenšené profi stroje. Zde se dá lehce ukázat rozdíl v kvalitě mezi přístrojem s podobným výkonem - letákový údaj. Při porovnání kvality provedení motorů je podle mého názoru nemožné dosáhnout stejné parametry u takových značkových a levných marketových výrobků. Je to i odpověď na dotazy - co je tam lepší, když je to dražší - jenom nálepka se známým jménem to rozhodně není.

Celkový pohled na motor
Celkový pohled na motor
Startovací mechanismus
Startovací mechanismus
Startovací mechanismus
Startovací mechanismus
Motor - od startovacího mechanismu
Motor - od startovacího mechanismu
Lehká slitina - žebra,dokonalé chlazení
Lehká slitina - žebra,dokonalé chlazení
Skříň motoru, svisle dělená, lehká slitina
Skříň motoru, svisle dělená, lehká slitina
Boční pohled na kompaktní konstrukci motoru
Boční pohled na kompaktní konstrukci motoru
Boční pohled na kompaktní konstrukci motoru
Boční pohled na kompaktní konstrukci motoru
Nízko emisní karburátor s integrovaným primerem
Nízko emisní karburátor s integrovaným primerem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.5.2008 17:21

Další fotky - toto je pro ty, kteří o takový stroj mají zájem a potřebují více informací. Jeden p. zde psal , že má MS 330 a zvládá i vysokou buřeň a hustou trávu. Myslel jsem si o tom něco s rezervou, než jsem vyzkoušel tento slabší model. Pokud máte možnost vložte fotky nějakého typu Solo, nemám momentálně příležitost. Ještě k rozlišení řad u křovinořezů Dolmar - podle počtu čísel lze poznat o jakou třídu jde - např. 2 čísla MS 31- hobby, 3 čísla je hodně modelů např. MS 430- viz. dle popisu vhodnosti až po profi - 4 čísla např. MS 3310.

Bez názvu
Bez názvu
Velmi kvalitně provedený tlumič výfukových plynů
Velmi kvalitně provedený tlumič výfukových plynů
odstředivá spojka detail
odstředivá spojka detail
Celkový pohled na motor ze strany spojky - hřídele
Celkový pohled na motor ze strany spojky - hřídele
spojkový buben a uložení hřídele
spojkový buben a uložení hřídele
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
sání motoru - karburátor z pohledu od filtru - otočné - trubičkové klapky - technika jde stále dopředu
sání motoru - karburátor z pohledu od filtru - otočné - trubičkové klapky - technika jde stále dopředu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 98.25 (?), 8.5.2008 21:06

Již rok vlastním Dolmar MS 330 U a zatím mohu pouze chválit. Spotřeba excelentní a výkon 0,97 kW pro mě dostačující. Sekám příkopy a vysokou trávu tak 1/2 na 1/2. Vyzkoušel jsem také hranatou a ještě do spirály kroucenou strunu 2,4 mm (patent Dolmaru) a je to bomba. Už nechci s ničím jiným sekat. Struna jde do trávy jak do másla a při vyšších otáčkách, protože motor se tak při rychlejším najetí do trávy tolik nezadusí. Myslím si, že poměr cena/výkon je také dobrá. DK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.5.2008 21:32

Tzv. tichá struna, velmi dobrá vlastnost je také podstatné snížení nepříjemného svištění při sečení. Mám ji také, jinak po hodině sečení ubylo půl nádrže z 0,6l - motor se chová skoro jako 4 takt a na svůj objem má vynikající výkonové parametry při zanedbatelné spotřebě paliva. Původně jsem si myslel, že je to takové vyplnění mezery v nabídce menších vyžínačů - křovinořezů, ale už si to nemyslím. Jsou to velmi kvalitní stroje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 12.5.2008 9:56

Mám vyžínač Solo 119L, po záruční době se mi vysypala spojka. Kolega mi při neodborné opravě poničil i buben spojky. Nový stál 8tisíc, vyplatí se to opravovat? kolik může stát oprava? Nemáte někdo doma pokažené solo s dobrou spojkou?  díky za každou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.91 (?), 12.5.2008 10:46

po záručnej dobe? 119 L sa vyrábal do 1999 r. Na koniec aj 20-ročný stroj je po záručnej dobe. Kompletná spojka stojí na Slovensku 2.300 Sk. Ja by som do toho išiel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika