Křovinořez Oleo mac 746T - porucha



host - 239.112 (?)
14.1.2012 16:16

Nepřečetl jste si jejich záruční list a jejich podmínky reklamace. Na záručním listě je vyznačeno, že stroj musí na každoroční posezónní prohlídku. Toto má vyznačeno např. travní traktor. Křovinořez to nemá vyznačeno, alespoň já ne. Na travní el.sekačce jsem to také neměl vyznačeno, přivezl jsem ji tam po 5 letech provozu, aniž by byla někdy na posezonní prohlídce a problém s vrchní přírubou elektromotoru mi vyřešili v rámci záruky bezplatně. Pouzdra křováku jsem si nechal promazat loni, hned jak jsem zjistil ohřívání hřídele během provozu. Ráno jsem stroj dovezl a odpoledne odvezl. Chtěli mi to udělat na počkání, ale nechtělo se mi cca 30 minut na to čekat. Ohřívání hřídele po promazání přestalo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 239.112 (?), 13.5.2010 15:05

Včera večer jsem na tu zkopírovanou adresu napsal svůj problém - špatné startování studené 746T po 10 letech provozu. Automat mi potvrdil příjem dotazu a dnes po 13. hodině mám odpověď technika. S Mountfield nemám žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 6.9.2010 23:19

Lze někde v ČR koupit náhradní díly na výše zmíněný model?Nebo je to stále v rukách Bedřicha.Udělal jsem velkou chybu!Zapoměl jsem namazat úhlový převod.Ozubená hřídel v převodu je v háji a pomatený Béďa si cení sadu hřídelí na bezmála 2 tísíce.Jestli jste to měl někdo rozdělaný tak asi ví o co jde.Ložiska jsem měnil loni, ty jsou O.K.Celý nový převod 3250Kč!!Při ceně nového stroje mám pocit, že se Bedřich dočista zbláznil.Opravu pochpopitelně zvládnu sám.

Ach jo.Jdu si trhat vlasy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.245 (?), 7.9.2010 20:37

To jdi nebo se mrkni na internetové bazary - oleo mac nahrádní díly - uhlový převod 753T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.112 (?), 9.9.2010 17:30

Vám se zdá cena 3.250 Kč za úhlový převod k 746T za přemrštěnou, vzhledem k celkové ceně stroje cca 18.000 Kč bez knížky, 15.500 Kč s knížkou a nyní je OM 746T v ceně 12.790 Kč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.57 (?), 11.9.2010 20:53

Cena úhlového převodu je v porovnání s konkurencí naprosto normální. Než začnete měnit ta silonová pouzdra, sejměte úhlový převod a hnací hřídel pořádně nababrat vezelínou, nejlépe zeshora od spojky, jestli se to nespraví- pouzdra ven... popř. novou nosnou trubku. Toto promazání by se mělo dělat pravidelně po cca dvou letech provozu, spíš po vizuální kontrole (jestli je hřídel mastná) a dle potřeby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.6 (?), 13.1.2012 17:27

Bohuzia podmienkov zaruky su tie prehliadky aj u plily a aj krovaku mas milne informacie. a cele je tu len o tom ze tam nechodil a ani sam sa on nestaral,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.112 (?), 14.1.2012 16:16

Nepřečetl jste si jejich záruční list a jejich podmínky reklamace. Na záručním listě je vyznačeno, že stroj musí na každoroční posezónní prohlídku. Toto má vyznačeno např. travní traktor. Křovinořez to nemá vyznačeno, alespoň já ne. Na travní el.sekačce jsem to také neměl vyznačeno, přivezl jsem ji tam po 5 letech provozu, aniž by byla někdy na posezonní prohlídce a problém s vrchní přírubou elektromotoru mi vyřešili v rámci záruky bezplatně. Pouzdra křováku jsem si nechal promazat loni, hned jak jsem zjistil ohřívání hřídele během provozu. Ráno jsem stroj dovezl a odpoledne odvezl. Chtěli mi to udělat na počkání, ale nechtělo se mi cca 30 minut na to čekat. Ohřívání hřídele po promazání přestalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
oněgin - (2) - 190.11 (?), 17.3.2011 17:21

Je to pouzdry v trubce, jak píše servisák z Mntf. má pravdu že z 99 procent stačí mazat hřídel, hřídel poškozená není je jen vyhřátá v místě pouzdra kde byla suchá. Neraďte se s přemoudřelými kamarády z hospody :-) Jinak kdyby to stále přetrvávalo, tak vyměnit trubku a né hřídel. Hřídel se neopotřebovává ale pokud se nemaže tak pouzdra více trpí třením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.112 (?), 17.3.2011 17:43

Po 11 letech provozu OM 746T mi loni na podzim při seřizování karburátoru v Mountfieldu technik položil otázku-telefonoval mi, jestli jsem mazal někdy hřídel. Stroj po celou dobu nikdy v servisu nebyl. Tak jsem si to nechal udělat. Všechno to stálo 190 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 82.71 (?), 27.3.2011 13:59

Navazuji na mnou založené vlákno.Tak s hřídelí jsem to vyřešil tak, že jsem ji namazal bílou vazelinou určenou  k mazání ložisek.Zatím žádné kovové zvuky... A ten uhlový převod jsem musel koupit u Bedřicha nový.Bez pár kaček 2 tisíce.Inu moje chyba(zaplatil jsem za ni).Teď už budu mazat pravidelně.

Přeji všem zahrádkářům zdar-travička už nám roste...!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika