Křovinořez Oleo-Mac 726 T - nejde nastartovat



burney - (1) - 18.226 (?)
2.8.2010 9:13

Dobrý den,

mám skoro podobný problém. Asi před půl rokem jsem v rámci koupi domu získal i křovinořez OM Spatra 26. Starý je asi 10 let a původní majitel s ním pracoval párkrát do roka a asi ne zrovna moc intezivně. (na pohled vypadá jako nový - vše je čisťounké, udržované).

Asi před měsícem jsem jej začal používat (před tím už asi rok a půl neběžel). Původní majitel používal benzín "special" s nějakým neurčitým motorovým olejem ale pravděpodobně to byl originál OM. Já přešel na "natural" s motorovým olejem Husqarna.

A teď k tomu samotnému problému:

první nastartování bylo bezproblémové i po tak dlouhé odstávce, překvapil mě kultivovaný chod motoru i výkon tak malého stroje, ale asi po hodině práce přestal držet volnoběh a strašně špatně se startuje. Pokud zaaretuju "půlplyn" tak při startování motor vždy jen tak zabrle, že má jako snahu, ale neudrží se. Až tak po desátém zátahu naskočí. O trošku lepší je to jen se studeným motorem a přivřeným sytičem. Svíčka je vždy suchá, šedé barvy. Asi 2x mi motor zhasnul při plném výkonu, protože se udělala kulička "šušeň" která mi spojila kontakty na svíčce. To ale přisuzuji změně benzínu a motorového oleje. Problém s volnoběhem bych viděl na špatnou dodávku paliva skrz volnoběžnou trysku.

Dokázal by mi prosím někdo poradit, jak se poprat s karburátorem při jeho čištění nebo zda je tam vůbec volnoběhová tryska? Mám zkušenosti pouze s plovákovými karburátory a membránový vidím skoro poprve. Na karburátoru je pouze šroubek pro nastavení dorazu volnoběhu a šroubek na štelování bohatosti směsi. Děkuji moc...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 0.50 (?), 28.7.2010 15:06

Nojo ale ikdyž svíčka jiskří venku tak nemusí jiskřit i v přetlaku, mě taky jiskřila ale po zašroubování ne, očistil jsem ji od sazí a bylo po problému, okamžitě nastartovala, zkuste vyčistit kartáčem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.157 (?), 28.7.2010 15:12
Samozř. svíčku vyzkoušet jinou je jako pravidelně čistit vzduchový filtr.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.78 (?), 28.7.2010 15:26

Už to šlape, super, díky.
Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
burney - (1) - 18.226 (?), 2.8.2010 9:13

Dobrý den,

mám skoro podobný problém. Asi před půl rokem jsem v rámci koupi domu získal i křovinořez OM Spatra 26. Starý je asi 10 let a původní majitel s ním pracoval párkrát do roka a asi ne zrovna moc intezivně. (na pohled vypadá jako nový - vše je čisťounké, udržované).

Asi před měsícem jsem jej začal používat (před tím už asi rok a půl neběžel). Původní majitel používal benzín "special" s nějakým neurčitým motorovým olejem ale pravděpodobně to byl originál OM. Já přešel na "natural" s motorovým olejem Husqarna.

A teď k tomu samotnému problému:

první nastartování bylo bezproblémové i po tak dlouhé odstávce, překvapil mě kultivovaný chod motoru i výkon tak malého stroje, ale asi po hodině práce přestal držet volnoběh a strašně špatně se startuje. Pokud zaaretuju "půlplyn" tak při startování motor vždy jen tak zabrle, že má jako snahu, ale neudrží se. Až tak po desátém zátahu naskočí. O trošku lepší je to jen se studeným motorem a přivřeným sytičem. Svíčka je vždy suchá, šedé barvy. Asi 2x mi motor zhasnul při plném výkonu, protože se udělala kulička "šušeň" která mi spojila kontakty na svíčce. To ale přisuzuji změně benzínu a motorového oleje. Problém s volnoběhem bych viděl na špatnou dodávku paliva skrz volnoběžnou trysku.

Dokázal by mi prosím někdo poradit, jak se poprat s karburátorem při jeho čištění nebo zda je tam vůbec volnoběhová tryska? Mám zkušenosti pouze s plovákovými karburátory a membránový vidím skoro poprve. Na karburátoru je pouze šroubek pro nastavení dorazu volnoběhu a šroubek na štelování bohatosti směsi. Děkuji moc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.18 (?), 10.8.2019 10:37
Zahřátý křovinořez oleo Mac startují tak, že zapnu sytiče, 6 krát zatáhnu za startovací šňůru a pak zapnu zapalování. Poté krásně chytne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika