Křovinořez do 6 - 7 tis. kč



host - 221.60 (?)
9.7.2006 15:15
Já Vás nebudu přesvědčovat co jiného koupit, ale už to tu padlo, že Homelite není to co býval i když se to taky těžko srovnávalo se špičkou, ale spolehlivost tu byla. Já jenom uvedu  Dolmar (SOLO - stejná konstrukce) má technicky malé motorové kosy perfektně provedené MS 250, MS 290 a jsou to vlastně zmenšené profi kosy, takže já bych si vybral takto. J.S.  
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 169.217 (?), 8.7.2006 23:46, zobrazeno: 7284x
Použil jsem sice slovo křovinořez, ale zejména z důvodu abych se lépe vymezil obyčejným vyžínačům do jedné ruky. Ve skutečnosti se mi jedná o benzínovou kosu, kterou potřebuji posekat svažitou zahradu o velikosti cca 550m2 asi tak 4x do roka.
Myslím, že postačujíci by mohla být strunová hlava a síla motoru okolo 1kw.  Nutnost použití 3 nebo 4 břitého nože nevidím jako nutností, ale jako typický "čecháček" si říkám - může se hodit.
Zatím ze všeho hledání mi vychází Homelite F 3040 který má jak strunovou hlavu, nůž, antivibrační systém a cena je cca 5,5 tis.
Uvítám jakoukoliv radu zkušených sekáčů.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.60 (?), 9.7.2006 15:15
Já Vás nebudu přesvědčovat co jiného koupit, ale už to tu padlo, že Homelite není to co býval i když se to taky těžko srovnávalo se špičkou, ale spolehlivost tu byla. Já jenom uvedu  Dolmar (SOLO - stejná konstrukce) má technicky malé motorové kosy perfektně provedené MS 250, MS 290 a jsou to vlastně zmenšené profi kosy, takže já bych si vybral takto. J.S.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.253 (?), 10.7.2006 15:57
A pane J.S. ještě jednu otázečku. Lze strunovou hlavou nastíněný pozemek cca 1x za měsíc až dva měsíce posekat? Nebo je nutný břitový nůž? Jedná se skutečně pouze o trávu za nesekané období vzrostlou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 198.98 (?), 10.7.2006 22:31
Na vzrostlou trávu sekanou strunou z tohoto křovinořezu zapomeňte. Budete rád, když posečete vysokou trávu kotoučem. A u hustý trávy se i s kotoučem to bude dusit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.60 (?), 11.7.2006 13:42
Nutnost většího výkonu vidím hlavně v tom, že budete sekat nárazově různě vzrostlou trávu, jestli budete sekat pravidelně a nenecháte porost přerůst, tak to zvládají i slabší motory. Vy asi tu trávu potřebujete posekat a ne sušit, takže struna trávu - nižší zejména v podstatě rozbije a nůž se chová tak, že podtíná - potom je tráva více v celku a je nutno ji shrabat. Jestli Vás sečení nemine ještě dlouho, tak raději volte větší výkon - po všech stránkách se Vám to vrátí. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.57 (?), 4.8.2006 15:04
Pravda Homelite je o ničem! Je spousta rádoby křovinořezů u kterých ušetříte 3tisíce ale vyhodíte jich 5, 6 z okna! Kontaktujte prodejse Husqv., Jonsereda nebo Sthlu, mají splátkový prodej a PORADÍ Vám s výběrem, obsluhou atd. a navíc sami Vám to opraví.
                                                        Fiška
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.47 (?), 4.8.2006 17:58

Já mám už druhým rokem vyžínač grizzly (kvůli ceně), výkon 0,8kW, pouze struna 2mm a seču s tím poměrně hodně. 70% normální tráva a zbytek hodně hustá tráva v horším terénu. Kupoval jsem to s tím, že si s tím tenhle krám neporadí, vždy jsme na to půjčovali profi křoviňák stihl. O to větší bylo překvapení, že to jde dobře posekat i bez kotouče. Sice s přestávkami, ale bez problémů. Sekačka už jede dva roky 2x za měsíc a bez problémů. Někdy když delší dobu neseču, tak je na louce vysoká luční tráva po pás, ale poséct to jde. Než abych si koupil jednu drahou "dobrou" věc, tak si koupím každý dva roky novou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika