Křévinořez Husqvarna 555



Stránky: 1,  2   
host - 227.2 (?) 
2.8.2012 9:38, zobrazeno: 15072x

Prosím o zkustenosti s timto krovinorezem.Dekuji predem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 227.2 (?), 2.8.2012 9:58

Zdravim pana J.S.i ostatni.Vcera jedu do lesa. A vidim kamarada, jak pracuje s Husqvarnou 555.Nedalo mi to, rikam,pujc mi to.A ono prijemne, paradni vykon 2,8kw, pro mne radost.Rikam mu, nevadi Ti vetsi hmotnost?Odpoved-jasne, ze kila navic, jsou znat, ale proste mam zvyk s tim pracovat, dobre popruhy a stroj s nizkym vykonem, musim se taky uzivit.Muj pocit, ac jsem pro Dolmar-zvyk, zkusenost,osobni sympatie, dobra cena, tak Husqvarna mi dobre sedela, dobre popruhy, jeste asi malicko tezsi, nez Dolmar 4510,ale jinak urcite jedna z masin, kterou bych si umel predstavit miti.Vibrace 4510 a Husqvarna 555,nevim, jak podle tabulek, ale pocitove podobne.A ten vykon motoru 2,8KW, je prece jen znat, proti Dolmar 4510,ktery ma vykon 2,3KW.Kamarad ma 555 Husqvarny dve a je maximalne spokojeny, jako profesionalni lesni delnik.Je to masina, radost.Neni to zadne siditko o 1KW, ktere je tak bidne do zahradky kolem domu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.239 (?), 2.8.2012 11:00

Co sem se bavil se servisákem, tak dříve preferoval Stihl křovinořezy, ale s těmato novýma Husqvarna křoviňákama už prý problémy nejsou a ukazoval mi křoviňák (přesný model už si teda nepamatuji) co jede 2 roky každej den a bez jediné opravy, takže prý už i křoviňák by si koupil od Husqvarny. Pokud máte o 555 zájem nebál bych se. Však se zeptejte toho lesáka jak mu křovinořez slouží, vibrace 1,5/1,6 m/s² a kvalitní popruhy udělají divy i s váhou, která díky tomu tolik nevadí. Pro porovnání váš dolmar je o kilo lehčí a hodnotu vibrací má 2,8/1,6 m/s². Doma sečem se 7letým OM nejdražší model a taky jede bez závad, ale práce po deseti minutách už jde cejtit, vibruje jak blázen a váhově se o pírku taky nedá hovořit, takže raději seču co nejvíc sekačkou všude kde to jde a až klekne OM koupím nový a na 99% to bude 555.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.32 (?), 2.8.2012 11:36
4510 má nižší vibrace, to je už celkem běžné, že to tak neustále nepřesně o Dolmaru uvádíte :-). Ale důležitější je zjištění, že nevadí vyšší hmotnost, když je to plus výkonu a kvalitě. Potom je zřejmé, že Dolmar vlastní výrobní tradicí potvrzuje, co je skutečně kvalitní a žádané.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.239 (?), 2.8.2012 16:36

To bych si nedovolil uvádět špatné info, vše se dá stáhnout na stránkách výrobce, tak to přejímám.  Pokud je váhový rozdíl 4Kg, tak je to samozřejmě znát, ale u kilogramu rozdílu je to hodně o kvalitních popruhách a vibracích. Husqvarna křovinořezy, aby jsme neodbočovali jsou parádní a kvalitou se polepšily. Za poslední roky nasypala Husqvarna obrovský prachy do vývoje,  zkoupila japonskou značku zabývající se zahradní technikou = nové nápady, patenty a je to znát, akorát bych nebral výrobky ze spodního spektra ceníku co se montují v Brazílii, Mexiku a Číně. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.222 (?), 2.8.2012 17:56
Tak opět klasika, zatímco u hq jste použil uváděný průměr u 4510 nejvyšší hodnotu. Průměr zohledňuje hodnoty stejným dílem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.2 (?), 3.8.2012 8:56

Dekuji za prispevky vsem.555 kupovat nebudu, zatim,co mam mi staci, ale mam rad prehled o masinach, kdyz pak clovek jednou kupuje, aby byl v obraze.Az nahodne nekoho potkam s velkym Stihlem, ten jeste zkusim.Jeste tady ma kamarad velky Jonsered, jak pilu, tak krovinorez a tez nema problem, chvali,pracuje, jako lesni delnik.Nechci nikoho urazit, ale osobne Oleo-Mac nepovazuji za dobrou znacku, kdyz vidim, jak se tady s tim sousede trapi, myslim,ze tj.hobby znacka.Ten kamarad tu 555-ku chvali moc a moc, jineho by nechtel.Ted dalsi jeho kamarad musel s praci v lese skoncit ze zdr.duvodu, tak od neho koupil 555-ku druhou.Ma to dva roky, pracuje v lese s ni a masina nezna pardon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.181 (?), 3.8.2012 9:20
Opravdu velmi záleží na co se prioritně daný křovinořez používá. Vyšší hmotnost nevadí na kratší úseky, nebo je podmíněna požadovaným výkonem. Podle mého názoru je zbytečně výkonný, těžký i méně ekonomický křovinořez nevhodná volba, který místo ušetření námahy, námahu zvyšuje. Zejména to platí pro intenzívní použití.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.91 (?), 2.8.2012 22:07

Mohl bych se pána, kterého kamarád profik pracoval s tou 555, o jakou práci šlo? Pokud se jednalo o vyžínání, tak si vybral špatně. Kdysi už toto přirovnání padlo, jako jít s kanonem na vrabce. Těžký křovinožez, možná bych ho použil tak na prořezávání lesních cest, ale jinak bych raději na silnější náletové dřeviny vzal pilu. A na buřeň bych vybral max.. do 7kg.Nevím kolik měsíců toho v roce s tím oddělá, já 90dnů. A tak těžký křovinořez i přez kvalitní popruhy odrovná ramena i trapézy na 100%, a je to zbytečný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.242 (?), 2.8.2012 22:43

Dobrý večer, mám také kanon na vrabce, konkrétně stihl FS 450 pátým rokem a neznám do lesa univerzálnější křovinořez. Také s ním přes léto vyžínám v lese buřeň kolem stromků v našem a obecním lese. Zhruba od června do září. Na podzim s ním vyřezávám náletovou břízu v mlazině pilovým kotoučem do průměru 3cm. Tam bych pilu tahat nechtěl. Váha je něco s plnou nádrží kolem 9 kg, záda a ruce mě z křovinořezu nebolí, protože používám kvalitní stihlácké popruhy, které si umím seřídit a originál antivibrační rukavice. Mám ještě jeden záložní křovinořez Husqvarnu 335 rx, který je lehký a do lesa ho nepoužívám, pouze na sečení trávy kolem farmy. Pokud bych si měl do lesa nový křovinořez, tak Stihl 460 ce.   Roman-Lesnictví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika