Kosačka - automatická regulácia výkonu



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?)
4.3.2010 23:07

Měl jsem doma oba typy, bez mechanické regulace, a nyní mám i s mechanickou. Přiznám se, že mi více vyhovoval systém bez mechanické regulace.

Proč vám v hlavě neustále straší potřeba mechanické regulace? Sekačka je z výroby nastavena na optimální otáčky pro sečení.

Osobně bych se v tom nevrtal, notabene s vašimi znalostmi tohto systému (bez urážky). Systém plovoucího nastavení škrticí klapky si doma na koleni nepředěláte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 4.3.2010 22:42

Vlastně jsem ještě zapoměl na jednu možnost. To je nastavování přímo páčkou na karburátoru, ne dálkově. Je tam na plechu označení rychle/pomalu. Motoru změny nastavení otáček nevadí, neboť je to jako v autě. Ale když je špatný řidič, tak pojede do kopce na 4 a z kopce na 2. Proto musí obsluha také něco znát, aby motor nepřetěžovala. Ale obecně to nevadí a nedávali by to na sekačky jen tak. Motor je vždy lepší zahřát na nižší otáčky a u sekačky skladované ve velkém chladnu to platí zejména. Olej je hustý a pomaleji se dostane na třecí plochy. Ale neviděl bych v tom až takový problém. Lze to i vyřešit tak, že sekačku dáme ven z prostoru uskladnění, pokud je tam chladno a nastartujeme motor později. Záleží na vztahu majitele k motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.15 (?), 4.3.2010 22:47
Kosačka je skladovaná v teple, v podstate kedže ešte nieje počasie na kosenie tak som ju ešte ani neštartoval preto ma zarazila ta poznámka od predavača že hned jak naštartujem že ide na plné otáčky, a že ak je v tráve tak ani nenaštartuje kvoli odporu, že musí byť na volnej ploche ktorá nebude brzdiť nôž. Stretli ste sa už s tymto automatickým regulovaním otáčok? bez toho aby som to ja, ako uživatel mohol obmedziť?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 242.87 (?), 4.3.2010 22:57
To je ale automatický regulátor otáček zabudovaný v motoru. Ten má každá sekačka. Změnu plynu každá ne. Pevně nastavený plyn je naprosto běžné. Každou sekačku musíte startovat mimo zátěž - trávu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.15 (?), 4.3.2010 23:02
ok, to som ešte pochopil, ale ja som sa ho pýtal že jak sa ovláda jú otáčky motora, a on že to samé, a ja som sa divil že jak že samé?! a on že ten motor si reguluje otáčky podla potreby, akurát si pozerám návod k motoru, nie k kosačke a tam sa píše aj na obrázku ku konkrétnemu motoru že to ovládanie tam je tak neviem či výrobca kosačky to nejak upravil, čo sa mi však nechce uveriť tak si myslím že ten motor sa dá upravovať aj ručne a automaticky ak sa dusí alebo podobbne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 4.3.2010 23:07

Měl jsem doma oba typy, bez mechanické regulace, a nyní mám i s mechanickou. Přiznám se, že mi více vyhovoval systém bez mechanické regulace.

Proč vám v hlavě neustále straší potřeba mechanické regulace? Sekačka je z výroby nastavena na optimální otáčky pro sečení.

Osobně bych se v tom nevrtal, notabene s vašimi znalostmi tohto systému (bez urážky). Systém plovoucího nastavení škrticí klapky si doma na koleni nepředěláte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.15 (?), 4.3.2010 23:09
OK, teda dám na vas, ja som myslel že tam niekde aj to manuálne ovládanie bude
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 242.87 (?), 4.3.2010 23:30
To manualni ovladani tam mate take, ale zaaretovane. Staci ohnout ten spravny plech a muzete otacky regulovat. Kouknete na motor s rucni regulaci a ten plech najdete. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.115 (?), 5.3.2010 8:38

sekačka má od výrobce nastavené maximální provozní otáčky (dříve 3000, dnes obvykle 2800ot/min kvůli hluku), automatická regulace udržuje otáčky na výši jakou se točí motor bez zatížení a mají ji všechny motory. Ruční regulace pokud ji motor má, umožňuje snížit horní hranici otáček zhruba o 600 - 800ot/min. Podle mě je to na nic. (jen marketingový tah, sekat stejně budete na max. otáčky). Při snížení otáček sekačka špatně seče a sbírá (argumentace mám řídkou trávu nižší otáčky stačí - proboha proč? jen si zhoršíte výsledek, konce trav budou roztřepené a posečené v nestejné výši,), potřebujete regulovat rychlost? Kupte si sekačku s převodovkou nebo variátorem tam nemá změna rychlosti pojezdu vliv na otáčky motoru.  Domácí seřizování moc nedoporučuju, pokud přeženete nastavení max. otáček, vyběhne vám ojnice bokem. HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.210 (?), 5.3.2010 14:27

Tak jak to tady čtu, tak prodavač Vám to řekl správně.Já mám tento systém na motoru Kawasaki. Máte páčku se symbolem želva - zajíc, kde si přednadstavíte manuelně otáčky a potřebný výkon pro požadované zatížení- normálně pracujete se strojem a v momentě, kdy motor více zatížíte např. při vjezdu do vysoké trávy apod. si motor sám přidá plyn pro tu chvíli aniž by jste musel vy přidávat plyn ručně páčkou.Po projetí tohoto úseku spotřebou vyššího výkonu se sám vrátí do normálníhi režimu. Takto si motor krátkodobě zvýší otáčky i v případě, že jste na začátku přednadstavil zajíce na plný plyn.Vůbec to neřešte a buďte rád, že ten motor takový systém má. Je to perfektní záležitost a zvýší se tím pohodlnost obsluhy - namusíte tak rajbovat pořád s páčkou při potřebě zvýšeného výkonu v daném momentě.

MB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.15 (?), 5.3.2010 22:01
Chápem, už to bude vyzerať že som nechápavý :D ale aj tak nechápem jednej veci a to že v návode k motoru je ukázaná regulácia výkonu- vedľa karburátora, pod vzduchovým filtrom, a predajca ma presviedčal že to nieje možné.. tak neviem Dakujem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika