Klece Jikov



host - 235.234 (?) 
30.10.2013 13:52, zobrazeno: 5131x
V nabidce jsou asi 3 provedeni - lucni a vyklapeci. Vyklapeci jsou obycejne a special - posledni udajne robustnejsi pro orbu, atp. Jeden obchodnik a servisak mi radil, ze ty special se mu nelibi, ze maji velke vule a kdesi cosi. Chci se zeptat, jestli nekdo ma porovnani - pracoval pri orbe s obema provedenima vyklapecich kleci a jak se prakticky lisi, rep. jak je hodnoti. Diky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 30.10.2013 19:14

Ono to asi bude tím, že ty co se mu nelíbí jsou natolik dražší, aby je držel skladem a pokud ty levnější skladem mít bude, tak se Vám je bude pokoušet prodat. Pokud vím, tak ty speciál mají řidítka ze silnostěnné hliníkové trubky a ty obyčejné slabostěnnou ocelovou. Pak jsou ještě napodobeniny obyčejných z různých zámečnických dílen, ale ty mají většinou jinak postavenou geometrii a tím pádem horší ergonometrii při požadavku na ostré zatáčky (bez diferenciálu docela záhul).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.2 (?), 2.11.2013 16:08

Ty luční jsou prakticky vhodné pro sečení. Měl jsem půjčenou sekačku VIVA s vyklápěcími klečemi - je to kovařina, jednoduše seřiditelné a vše vypadá poměrně bytelně.

Mimochodem ty speciálové kleče pocházejí od Šupy ze Slovenska a podle mě jsou hodně podobné tomu, co do nedávna nabízeli k VARI systému, než se přešlo na nové verze Global.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 3.11.2013 20:00

Jak to myslíte - jinak postavenou geometrii a tím pádem horší ergoinomii při požadavku na ostré zatáčky (bez diferenciálu docela záhul). U tohoto systému je „záhul“ větší, čím víc je naloženo a co je jako ta ergonometrie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika