Jikov 1433 nedává jiskru



Vaclav.III - (27) - 207.2 (?)
14.9.2009 20:33

Jak to lze zjistit? Je zalitý v cívce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Vaclav.III - (27) - 207.2 (?), 14.9.2009 19:07, zobrazeno: 21248x

Zdravím, nevíte prosím vás někdo, čím by to tak asi mohlo být. Myslím nějaká "typická" závada. Jedná se udržovaný, nepříliš opotřebovaný motor. Svíčka je nová, fajfka se zdá být v pořádku. Takže asi cívka nebo zapalování? Lze to nějak s minimálními znalostmi diagnostikovat. Má to cenu se v tom rýpat doma, nebo raději do servisu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.160 (?), 14.9.2009 19:38

Motor Jikov 1433 má bezkontaktní zapalování PAL Magneton 6V 17W, nejčastějším problémem bývá špatný spínač zapalování, který je umísteň na přední straně motoru pod nádrží. I když toto zapalování nebylo nejhorší a většinou docela dobře sloužilo. Občas se stává že při montáži svíčky člověk nedoklapne úplně fajfku a motor pak nejde natočit. Zkontrolujte spínač a fajfku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vaclav.III - (27) - 207.2 (?), 14.9.2009 19:56

Fajfka je určitě dobře nasazena, cítím a slyším jak přeskakuje přes závit svíčky. Navíc jsem zkoušel fajfku sundat a dotýkat se žíly zapalovacího kabelu při startování a nic...

Jen s tím spínačem si nevím rady, měl jsem nádrž dole a nic podobného jsem tam neviděl, pro jistotu přikládám foto a prosím ještě o nějaké upřesnění, kde se to má nalézat a jak ten spínač přesně vypadá - děkuji.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6522) - 128.44 (?), 14.9.2009 20:12

Asi se bude muset vyměnit celé zapalování, je zalité hmotou. Ale pro jistotu, zkontroloval jste pečlivě, jestli se ten šlusdrátek (červený) někde nedotýká kostry? Není prodřený třebas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vaclav.III - (27) - 207.2 (?), 14.9.2009 20:24

Ano, červený chcípdrátek jsem také kontroloval. Ono to odcházelo postupně. Nejdříve to nejiskřilo studené, tak mě napadlo, jestli to po zimě není zavlhlé, tak jsem nahřál karter pod zapalováním horkovzdušnou pistolí a pak to chytlo a teplý motor pak chytal úplně v pohodě, ale teď už to "vysušit" nejde, prostě kaput. Sundaval jsem i ten hliníkový blbinec s žebry a koukal otvory do zapalování vypadá moc pěkně (žádná rez ani oxidace) ale hlouběji už si netroufám, předpokládám, že je potřeba nějaký stahovák a stejně nevím co bych tam vymyslel, když tomu nerozumím... Jen jsem ještě myslel, jestli to třeba nejde nějak zvenčí změřit co vlastně odešlo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 118.44 (?), 14.9.2009 20:31

A co vysokonapěťový kabel ke svíčce nemůže být přerušený nebo K.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vaclav.III - (27) - 207.2 (?), 14.9.2009 20:33

Jak to lze zjistit? Je zalitý v cívce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 14.9.2009 20:38

Tak tady asi, jen nějakým klešťovým multimetrem a nebo vyměnit celou cívku -bohužel když to tak blbě vymysleli, napadlo mě ještě jestli máte svíčku správné tepelné hodnoty když po nahřátí to jelo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika