Jaky trakturek na sekani travy? cca 2000m



host - 123.252 (?)
9.10.2009 14:46

Mountfield je dobrá volba po všech stránkách a jinak se prodává za cca 95 000,-Kč, takže sleva u M. na 73 000,- není vůbec k zahození a design je rovněž špička.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 162.197 (?), 9.10.2009 11:18, zobrazeno: 16910x

Dobry den, mam v planu si koupit trakturek na sekani pozemku cca 2000m, trochu ve svahu, ale ne moc, obcas bych za neho pridelal valnicek na tahani dreva, atd... chtel bych kvalitu a spolehlivost, automatickou prevodovku, sberny kos soucasti, jsem omezeny cenou cca do 70 000kc. Prosim o vase reakce (ted se mi libi akce u mountfieldu na tento stroj za 73000kc Traktor XT 190 HD / TX 102 hydro, co vy na to, nebo jiny model? diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.71 (?), 9.10.2009 12:46

Jestli se Vám líbí, tak si ho klidně kupte, já bych se toho taky nebál, Mounfield není zas tak hrozný, jak si tady můžete přečíst a už vidím reakce těch, co si koupily sekerku a teď ji reklamují.

Je to myslím dobrý výrobce (Castel Garden), traktůrek je pěkný, já mám ALKO za stejnou cen(Power line TD 19-92 HDE), která má ještě navíc elektrické vyklápění, můžete se podívat i na tuto značku, ale jak jsem říkal, koupil bych si i ten od M.- a servisu bych se vůbec nebál, když s tím budete slušně zacházet a máte trochu vztah k takové a podobné technice k, tak ho ani potřebovat nebudete. To je m o j e zkušenost.

Jinak přeji dobrý výběr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.197 (?), 9.10.2009 13:23

Dekuji za reakci, prave ze tento trakturek ma muj soused a moc se mi libi, pulku pozemku me s nim posekal snad za dvacet minut, proste parada :-), urcite kouknu na ty stranky co jste poslat, jinak sekerku s mountfieldu jsem si koupil fiskars kalace toho nejvetsiho a jsem s nim spokojen, mam ho asi dva roky a pohoda... dekuji a uvitam dalsi namety, podnety jaky trakturek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.252 (?), 9.10.2009 14:46

Mountfield je dobrá volba po všech stránkách a jinak se prodává za cca 95 000,-Kč, takže sleva u M. na 73 000,- není vůbec k zahození a design je rovněž špička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.55 (?), 9.10.2009 21:03

XT190 HD je dobrá volba. Mám XT200HD, je to stejný traktor, akorát dvouválec, loni koupený také na podzimní akci. Soused má jiný traktor, jednoválec 17,5 HP a stačí výkonem. Ve výbavě XT je i nabíječka akumulátoru, mulčovací nože a tažné zařízení. Kromě designu a dobrého sečení se mi líbí informační panel u těchto strojů - mazání, nabíjení, rezerva paliva atd. Máte i otáčkoměr, kde vidíte, jestli můžete pustit sekací ústrojí a asi to ušetří i benzín, protože nemusíte sekat na plné otáčky motoru.Někteří píší o spotřebě 20 HP motoru o 3 - 3,5 litrech. S XT200HD v pohodě 2 litry na hodinu při sečení dost vysoké trávy. Ještě tam máte letos TORO DH220 s dvouválcovým motorem za dobrou cenu. Kdoví, kde se to TORO ale vyrábí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.52 (?), 9.10.2009 21:25
Toro je americká firma, zahradní traktory pro ně vyrábí česká firma Karsit Dvůr Králové nad Labem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.97 (?), 11.10.2009 12:13

Zdravim, na to TORO DH220 jsem take koukal, cena je skoro stejna, TORO DH220 ma navic jednoho a pul kone a je to dvouvalec, nevim ale zda li je to lepsi, nebo horsi-spotreba, udrzba, atd... jinak design je trochu horsi alespon v mych ocich, asi bych potreboval vice specifikaci na tento dvouvalec, abych mohl lepe soudit, vychazim z toho, ze muj soused ma ten jednovalec o kterem pisu hned nahore a je s nim spokojen a ja ho videt v akci, jestli ale mate nekdo zkusenosti s TORO DH220 budu za ne rad, cena o cca jeden tisic je zanedbatela, takze si rad priplatim... kdyz bude proc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.111 (?), 14.10.2009 15:50

Dobrý den, také vybíráme trakturek na sečení a libí se nam TORO DH 220. máte někdo zkušenosti jak vysokou trávu poseče?Máme 700M2 trávníku +2000m2 květnaté louky +1500M2sadu. Jaký traktůrek vybrat?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.54 (?), 18.10.2009 15:01

Na XT200 HD mám motor B&S model 400000 INTEK EXTENDED LIFE SERIES. To bych ale neřešil, protože motor přežije stroj, pokud je dobře servisován-olej. Na traktoru jsou jiné součásti, které vydrží mnohem méně. Dvouválec má vyrovnanější chod a spotřeba cca 1,5 - 2 litry na hodinu, podle hustoty trávy a výšky. Trávu to poseče i dost vysokou, stébla 80 cm, ale už bych to nedělal, protože při sečení je slyšet, jak se to sekací ústrojí s tím trápí. Moc pěkně to sečení i nevypadá, hlavně kde už jsou silná stébla trávy. Chce to sekat každé 3 - 4 týdny přes léto.Pokud to TORO v Karsitu při výrobě neodfláknou, nemusí to být špatný stroj. Jeho vlastní hmotnost je o 20 kg větší než XT.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika