Jaký traktůrek do terénu?



host - 60.65 (?)
31.1.2012 22:34

Uzitecne, dekuji, doma hned zkontroluji kapotu. filipmd@volny.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 114.79 (?), 9.1.2012 9:50

V Sebranicích u Poličky je prodejce SKH Sebranice a ten dováží použité Kuboty ze zahraničí.

Stroje opraví a pak je dodá, navíc dává rok záruku. U Brna to není, ale snad Vám to usnadní trochu cestu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.65 (?), 10.1.2012 22:09

Dekuji za tip,

zatim to u mne vypada opravdu na tu Kubotu, nejspise G18.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.3 (?), 19.1.2012 12:59

Zdravím,

díval jsem se na tu Kubotu G18 ale to není 4*4.? Chtěl jste stroj do terénu. Otázka je, jak je terén členitý. Měl jsem Karsit a posekal také vše, nyní mám K GR21 II a rozdíl je v tom, že můžu síct i do kopce. Předek je dobrý zejména pro manévrování (při plném rejdu se zastaví vnitřní zadní kolo - úžasná věc). Další rozdíl je ve spotřebě a rychlosti. GR to zvládá třikrát rychleji než Karsit a s minimálně poloviční spotřebou.. Pokud toho máte hodně, mám vyzkoušené, že se Kubota vyplatí i když stojí dvojnásobek Karsitu. Já nejdřív koupil Karsit a po pěti letevh zápřahu toho měl chudák plné brýle a nahradil jsem ho Kubotou. Ještě podotýkám, že srovnávám Karsit Jaguár 17HP a Kubota GR2100 II. Nechci tím nijak Karsit hanět - sloužil dobře, ale každý stroj je stavěný na jiné zatížení. Závěrem můžu Kubotu jen doporučit i když už jsem měl docela velký peroblém, ale nadruhou stranu jsem viděl převodovku zevnitř - velmi pracizní práce a opravit se dá vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.46 (?), 25.1.2012 18:26

Ano, do terenu, mate pravdu, presneji receno do prudkeho kopce. Kdyz jsem ale chtel Karsit nebo Starjet s Vanguardem a K62, tak jsem se dostaval s cenou dalece pres 100tis a jete v bazaru jsem nenasel. Taky potrebuji do kopecku nekdy neco potahnout a proto jsem posilhaval po dieselovych motorech a tak jsem se postupne propracoval k bazarove G18, uz je doma, zatim nadseni (ale jeste jsem nesekal, jenom se vozim :-) Ted prohledavam net a shanim k ni manual, zatim marne... poradite?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.3 (?), 26.1.2012 15:22

Přeji ať funguje ke vší spokojenosti! Manuály na Kuboty na netu moc nejsou, ale dají se koupit na ebay. Jestli chcete, dejte sem adresu a okopíruji Vám servisní plán od GRka - bude to podobné. Používám více Kubot a servisní intervaly pro daný typ strojů se moc neliší. Olej do všech převodovek (myslím, že krom kosy) se používá Kubota SUPER UDT nebo ekvivalent od jiného výrobce traktorů např. John Deere Hy-Guard nebo New Holland 134 atd. Olej do motoru Vám poradí v každé opravně, já dávám 10W40 v nejvyšší kvalitě. Olej v motoru měním včetně filtrů každých 100 mh, v převodovce a předních nápravách po 300 mh. V kose je tuším výměna každých 50mh. Filtry seženete podle typu stroje a motoru u každého prodejce (já používám WIX-Filtron), ale dají se sehnat i originál Kubota. Ještě mě napadá, že servisní plán bývá i na stroji, vetšinou na vnitřní straně kapoty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.65 (?), 31.1.2012 22:34

Uzitecne, dekuji, doma hned zkontroluji kapotu. filipmd@volny.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika